Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy kamkorder Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy kamkorder Sony
Dodał: Błażej Organisty 21.11.2016
Sony powiększa serię FS o nowy kamkorder FS7 II. Model dla dokumentalistów i twórców niezależnych wyposażono w zaawansowane funkcje i rozwiązania: elektroniczny filtr ND
o zmiennej gęstości optycznej, mocowanie typu E z dźwignią blokady i udoskonaloną konstrukcję mechaniczną.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Firma Sony powiększa ofertę kamkorderów profesjonalnych Super 35 mm z serii FS o model FS7 II. Łączy on atuty pierwotnego modelu FS7 z nowymi, zaawansowanymi rozwiązaniami przyspieszającymi i ułatwiającymi pracę.

Kamkorder FS7 pojawił się na rynku w 2014 roku. Od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych urządzeń używanych w różnych produkcjach. Model ten nadal pozostanie w ofercie Sony. Nowy FS7 II pozwala twórcom korzystać z szerszego wachlarza twórczych narzędzi, a wszystkie jego nowe cechy są owocem opinii zebranych od końcowych użytkowników.

FS7 II


Kamkorder FS7 II jest przeznaczony do użytku w produkcji dłuższych form filmowych, szczególnie filmów dokumentalnych i kina niezależnego. Wśród wielu wprowadzonych w nim i opisanych poniżej ulepszeń znalazła się możliwość nagrywania w przestrzeni barw BT2020, dzięki czemu model ten idealnie nadaje się do użytku w produkcjach studyjnych 4K.

Technologia elektronicznego filtra ND o zmiennej gęstości optycznej
Zastosowany w kamkorderze system elektronicznego filtra ND o zmiennej gęstości optycznej może pracować w trybie zaprogramowanej lub zmiennej gęstości, a w połączeniu z dużym przetwornikiem obrazu zapewnia bardziej precyzyjną kontrolę ekspozycji. Tryb zmiennej gęstości optycznej (przezroczysty + zmiany w zakresie 2–7 stopni z dokładnością do 1/128) umożliwia użytkownikowi zmienianie gęstości filtra ND w czasie zdjęć i praktycznie bezstopniowe przechodzenie między poszczególnymi poziomami. Umożliwia to utrzymanie stałego, wybranego czasu migawki co pozwala na optymalne ukazanie ruchu.

Rozszerzone możliwości filtra ND w kamerze pozwalają precyzyjnie regulować ekspozycję, używać przysłony do sterowania głębią ostrości, uniknąć pogorszenia ostrości pod wpływem dyfrakcji i wyeliminować przekłamania kolorystyczne spowodowane nakładaniem wielu zewnętrznych filtrów ND.

FS7 II


Filtr ND pozwala skompensować zmiany ekspozycji bez zmiany wartości przysłony, co oznacza niezmienną głębię ostrości i wyglądu efektu bokeh.

Tryb zaprogramowanej gęstości optycznej pozwala na zdefiniowanie trzech ustawień filtra ND i ułatwia dobór optymalnego zakresu filtracji do zmieniających się warunków oświetlenia itp. Dostępny jest także automatyczny tryb ND, służący do utrzymywania stałej ekspozycji podczas regulacji głębi ostrości za pomocą przysłony.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.156s.