Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nowy kamkorder Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy kamkorder Sony
Dodał: Błażej Organisty 21.11.2016
Sony powiększa serię FS o nowy kamkorder FS7 II. Model dla dokumentalistów i twórców niezależnych wyposażono w zaawansowane funkcje i rozwiązania: elektroniczny filtr ND
o zmiennej gęstości optycznej, mocowanie typu E z dźwignią blokady i udoskonaloną konstrukcję mechaniczną.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Firma Sony powiększa ofertę kamkorderów profesjonalnych Super 35 mm z serii FS o model FS7 II. Łączy on atuty pierwotnego modelu FS7 z nowymi, zaawansowanymi rozwiązaniami przyspieszającymi i ułatwiającymi pracę.

Kamkorder FS7 pojawił się na rynku w 2014 roku. Od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych urządzeń używanych w różnych produkcjach. Model ten nadal pozostanie w ofercie Sony. Nowy FS7 II pozwala twórcom korzystać z szerszego wachlarza twórczych narzędzi, a wszystkie jego nowe cechy są owocem opinii zebranych od końcowych użytkowników.

FS7 II


Kamkorder FS7 II jest przeznaczony do użytku w produkcji dłuższych form filmowych, szczególnie filmów dokumentalnych i kina niezależnego. Wśród wielu wprowadzonych w nim i opisanych poniżej ulepszeń znalazła się możliwość nagrywania w przestrzeni barw BT2020, dzięki czemu model ten idealnie nadaje się do użytku w produkcjach studyjnych 4K.

Technologia elektronicznego filtra ND o zmiennej gęstości optycznej
Zastosowany w kamkorderze system elektronicznego filtra ND o zmiennej gęstości optycznej może pracować w trybie zaprogramowanej lub zmiennej gęstości, a w połączeniu z dużym przetwornikiem obrazu zapewnia bardziej precyzyjną kontrolę ekspozycji. Tryb zmiennej gęstości optycznej (przezroczysty + zmiany w zakresie 2–7 stopni z dokładnością do 1/128) umożliwia użytkownikowi zmienianie gęstości filtra ND w czasie zdjęć i praktycznie bezstopniowe przechodzenie między poszczególnymi poziomami. Umożliwia to utrzymanie stałego, wybranego czasu migawki co pozwala na optymalne ukazanie ruchu.

Rozszerzone możliwości filtra ND w kamerze pozwalają precyzyjnie regulować ekspozycję, używać przysłony do sterowania głębią ostrości, uniknąć pogorszenia ostrości pod wpływem dyfrakcji i wyeliminować przekłamania kolorystyczne spowodowane nakładaniem wielu zewnętrznych filtrów ND.

FS7 II


Filtr ND pozwala skompensować zmiany ekspozycji bez zmiany wartości przysłony, co oznacza niezmienną głębię ostrości i wyglądu efektu bokeh.

Tryb zaprogramowanej gęstości optycznej pozwala na zdefiniowanie trzech ustawień filtra ND i ułatwia dobór optymalnego zakresu filtracji do zmieniających się warunków oświetlenia itp. Dostępny jest także automatyczny tryb ND, służący do utrzymywania stałej ekspozycji podczas regulacji głębi ostrości za pomocą przysłony.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.534s.