Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Ultraszybkie karty Toshiba Exceria dostępne w Polsce


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ultraszybkie karty Toshiba Exceria dostępne w Polsce
Dodał: Stanisław Kuras 31.10.2012
Do karty Toshiba Exceria HD, wprowadzonej do oferty Wilk Elektronik SA w połowie czerwca, dołączyły właśnie pozostałe karty tej serii – Typ 1 i Typ2.


Wilk Elektronik SA, polski producent pamięci i zarazem partner technologiczny marki Toshiba na Europę Środkowo Wschodnią wprowadził do oferty karty Toshiba Exceria. Na innowacyjną linię pamięci składają się trzy typy kart zróżnicowanych pod względem pojemności oraz parametrów odczytu i zapisu – Typ 1, 2 oraz HD. Karta HD gwarantuje parametry pracy na poziomie 90/30 MB/s, a pozostałe dwa typy kart linii Toshiba Exceria zostały właśnie wprowadzone na polski rynek. Bazują na interfejsie UHS1 umożliwiając zapis i odczyt na poziomie 95/90MB/s (Typ1) i 95/60MB/s (Typ2) i skierowane są do profesjonalnych (Typ1) jak i półprofesjonalnych zastosowań i odbiorców (Typ2); Typ HD to rozwiązanie do codziennego użytku.


Sądzę, że nazwa Exceria będąca połączeniem słów doskonałość ( Excellent) z doświadczeniem (Experience) w pełni oddaje specyfikę nowej linii pamięci Toshiba - mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA. Linia kart Toshiba Exceria to seria kart pamięci zgodnych z superszybkim interfejsem UHS1, w jej skład wchodzi najszybsza obecnie na rynku karta SD (Typ 1) umożliwiająca odczyt na poziomie 95 MB/s i zapis sięgający aż 90 MB/s!
 
Tak wysokie parametry odczytu i zapisu to niewątpliwie ogromny atut . Dzięki temu karty Exceria są doskonałym rozwiązaniem do najnowszych kamer oraz aparatów fotograficznych, w tym profesjonalnych rozwiązań - dodaje Wilk. W przypadku starszych urządzeń, nie wykorzystujących możliwości interfejsu UHS-I użytkownik może liczyć na minimalny transfer zgodny z 10 klasą prędkości. Karty Toshiba EXCERIA HD dostępne są w wersjach 8GB, 16GB i 32GB.

16 maja 2008 roku, Wilk Elektronik SA podpisał umowę ze światowym liderem technologii NAND Flash, japońską firmą Toshiba. Współpraca obejmuje zarówno dystrybucję kart pamięci oraz USB marki Toshiba, jak też współpracę technologiczną przy produkcji kart pamięci oraz USB marki GOODRAM.

Więcej informacji: www.toshiba-memory.de

Zobacz także:
Exceria - nowa linia wydajnych kart pamięci od Toshiby
12 najwspanialszych miejsc na świecie na fotograficzny plener
GIMP - alternatywa dla Photoshopa
Maasai Mara - fotograficzny raj Afryki
Polska na weekend: 12 najwspanialszych miejsc na fotograficzny plener
Adobe Photoshop Lightroom 4 - co nowego?
Polska na weekend: PODLASIE - gdzieś tam za Bugiem
Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012
TEST: Sony SLT-A65 – zdjęcia jak z lustrzanki, filmy jak z kamery
Recenzja: Album z najlepszymi zdjęciami prasowymi Grand Press Photo 2011

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.752s.