Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012
Autor: Marcin Pawlak
Jury ósmej edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto ogłosiło swój werdykt. Nagrody w dziewięciu kategoriach konkursowych otrzymało łącznie 46 fotoreporterów z całego kraju. Prezentujemy wybrane zdjęcia nagrodzone w konkursie, w tym zwycięską pracę Tomasza Lazara.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »

Ósma edycja konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto rozstrzygnięta. Nagroda główna za Zdjęcie Roku trafiła do szczecińskiego fotoreportera, Tomasza Lazara, który zdobył również dwie inne nagrody. Laureatów wszystkich nagród i wyróżnień poznaliśmy podczas gali w warszawskim Teatrze Kamienica.

ZDJĘCIE ROKU, Tomasz Lazar (Freelancer), Zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównościom w zarobkach. Nowy Jork (USA), 16 czerwca 2010 r.

Nagrody w dziewięciu kategoriach konkursowych otrzymało łącznie 46 fotoreporterów z całego kraju. Zdobywcami najważniejszych nagród zostali:
  • Zdjęcie Roku – Tomasz Lazar (freelancer), za fotografię dokumentującą aresztowanie przez policję manifestantki w nowojorskim parku Zuccotti.
  • Nagroda Rzeczpospolitej – Paweł Supernak (Polska Agencja Prasowa PAP), za zdjęcie ze spotkania Prezydenta USA Baracka Obamy z kombatantami II wojny światowej podczas wizyty w Polsce.
  • Nagroda Banku Zachodniego WBK – Mateusz Dopierała (freelancer), za fotoreportaż z pierwszego turnieju szachowego w Poznaniu, w którym mogły startować przedszkolaki.


NAGRODA BANKU ZACHODNIEGO WBK, Mateusz Dopierała (Freelancer), Pierwsza w Poznaniu impreza szachowa, na której swoim talentem szachowym mogły popisać się przedszkolaki. Poznań (Polska), 29 maja 2011 r.

"Jury konkursu było nadzwyczaj zgodne w wyborze nagrody głównej" – powiedziała Anna Brzezińska Skarżyńska, redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej PAP, przewodnicząca jury BZ WBK Press Foto 2012. – "Fotografia autorstwa Tomasza Lazara spełnia wszystkie warunki zdjęcia, które każda gazeta czy magazyn chciałyby opublikować na pierwszej stronie. Dotyczy ważnego wydarzenia, jest dynamiczna, świetnie skadrowana, ma piękne światło, jest prosta w wymowie i przyciąga wzrok. Niewątpliwie to najlepsze zdjęcie prasowe nadesłane na tegoroczny konkurs."

NAGRODA RZECZPOSPOLITEJ, Paweł Supernak (PAP), Prezydent USA Barack Obama wita się ze zgromadzonymi na Placu Piłsudskiego kombatantami i żołnierzami po złożeniu wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas wizyty w Warszawie. Warszawa (Polska), 27 maja 2011 r.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.035s.