Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Zwycięzcy konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto 2012
Autor: Marcin Pawlak
Jury ósmej edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto ogłosiło swój werdykt. Nagrody w dziewięciu kategoriach konkursowych otrzymało łącznie 46 fotoreporterów z całego kraju. Prezentujemy wybrane zdjęcia nagrodzone w konkursie, w tym zwycięską pracę Tomasza Lazara.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »

Ósma edycja konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto rozstrzygnięta. Nagroda główna za Zdjęcie Roku trafiła do szczecińskiego fotoreportera, Tomasza Lazara, który zdobył również dwie inne nagrody. Laureatów wszystkich nagród i wyróżnień poznaliśmy podczas gali w warszawskim Teatrze Kamienica.

ZDJĘCIE ROKU, Tomasz Lazar (Freelancer), Zatrzymanie manifestantów w Harlemie (Nowy Jork, USA) podczas demonstracji przeciwko agresji policji oraz nierównościom w zarobkach. Nowy Jork (USA), 16 czerwca 2010 r.

Nagrody w dziewięciu kategoriach konkursowych otrzymało łącznie 46 fotoreporterów z całego kraju. Zdobywcami najważniejszych nagród zostali:
  • Zdjęcie Roku – Tomasz Lazar (freelancer), za fotografię dokumentującą aresztowanie przez policję manifestantki w nowojorskim parku Zuccotti.
  • Nagroda Rzeczpospolitej – Paweł Supernak (Polska Agencja Prasowa PAP), za zdjęcie ze spotkania Prezydenta USA Baracka Obamy z kombatantami II wojny światowej podczas wizyty w Polsce.
  • Nagroda Banku Zachodniego WBK – Mateusz Dopierała (freelancer), za fotoreportaż z pierwszego turnieju szachowego w Poznaniu, w którym mogły startować przedszkolaki.


NAGRODA BANKU ZACHODNIEGO WBK, Mateusz Dopierała (Freelancer), Pierwsza w Poznaniu impreza szachowa, na której swoim talentem szachowym mogły popisać się przedszkolaki. Poznań (Polska), 29 maja 2011 r.

"Jury konkursu było nadzwyczaj zgodne w wyborze nagrody głównej" – powiedziała Anna Brzezińska Skarżyńska, redaktor naczelna redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej PAP, przewodnicząca jury BZ WBK Press Foto 2012. – "Fotografia autorstwa Tomasza Lazara spełnia wszystkie warunki zdjęcia, które każda gazeta czy magazyn chciałyby opublikować na pierwszej stronie. Dotyczy ważnego wydarzenia, jest dynamiczna, świetnie skadrowana, ma piękne światło, jest prosta w wymowie i przyciąga wzrok. Niewątpliwie to najlepsze zdjęcie prasowe nadesłane na tegoroczny konkurs."

NAGRODA RZECZPOSPOLITEJ, Paweł Supernak (PAP), Prezydent USA Barack Obama wita się ze zgromadzonymi na Placu Piłsudskiego kombatantami i żołnierzami po złożeniu wieńca przed Grobem Nieznanego Żołnierza podczas wizyty w Warszawie. Warszawa (Polska), 27 maja 2011 r.

« poprzednia strona 1|2|3|4 następna strona »
Powrót do listy artykułów
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.187s.