Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Premiera lornetek Nikon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Mimo zastosowania mniejszego przetwornika obrazu, wizjer Olympusa E-3 dorównuje jasnością i wielkością konkurencyjnym aparatom półprofesjonalnym z matrycami APS-C.
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Premiera lornetek Nikon
Dodał: Błażej Organisty 15.07.2016
Nowe lornetki MONARCH – modele HG – stanowią ukoronowanie serii, oferując bardzo zaawansowany układ optyczny w lekkiej i wytrzymałej obudowie. Nikon MONARCH HG 8x42 i 10x42 wyróżniają się bardzo szerokim polem widzenia, doskonałą ostrością w całym polu widzenia oraz naturalnym odwzorowaniem kolorów.


Szerokie pozorne pole widzenia (60,3˚dla 8×42 i 62,2˚w modelu 10×42) zapewnia dużą przyjemność prowadzenia obserwacji, natomiast korektor krzywizny pola pozwala zachować ostrość obrazu nawet na obrzeżu pola widzenia.

Szkło optyczne o wyjątkowo niskiej dyspersji (ED) koryguje aberrację chromatyczną, zapewniając wyższy kontrast oraz lepszą reprodukcję kolorów. Wysokiej jakości wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe zostały zastosowane we wszystkich soczewkach i pryzmatach, a na ściankach pryzmatów dachowych użyto dodatkowo dielektrycznej powłoki o wysokiej refleksyjności. To wszystko razem zapewnia wyjątkową jasność obrazu – lornetki MONARCH HG osiągają transmisję światła na poziomie nawet 92%.

Nikon MONARCH HG


Elegancką konstrukcję mechaniczną lornetek charakteryzują lekkość i kompaktowe wymiary, a korpus z odlewu magnezowego oraz odporne na zarysowania powłoki soczewek zapewniają odpowiednią solidność i trwałość, sprawiając, że lornetki te są doskonałymi towarzyszami podróży. Dzięki dużemu odsunięciu źrenicy wyjściowej nawet osoby noszące okulary z łatwością obejmą wzrokiem całe pole widzenia, zaś obrotowo-przesuwne gumowe muszle oczne ułatwiają właściwe dopasowanie lornetki do oczu.

Nikon MONARCH HG


Sprzęt idealnie sprawdza się w plenerze, a wypełniony azotem hermetyczny korpus nadaje lornetkom MONARCH HG ponadprzeciętne parametry w zakresie wodoodporności do głębokości 5 m przez nawet 10 minut. Zaparowanie wnętrza lornetki nie zachodzi nawet w warunkach niskiego ciśnienia do wysokości równoważnych poziomowi 5000 m.

Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
Nikon prezentuje nowe lunety
Wkrótce 5 nowych obiektywów Samyang
Pansonic prezentuje nową kamerę
Premiera obiektywu Sony
Nowości od Sony
Nowa obudowa od Sony
Premiera filtrów Hoya
Znamy cenę nowego obiektywu Samyang
Lepszy Nikon D5
Wielka kumulacja w Akademii Nikona
Premiera obiektywu Panasonic
Nowe gwarancje na obiektywy Samyang
Nikon z trzema nagrodami
Premiera obiektywu Canon
Nikon z nagrodami
Premiera obiektywów Samyang
Zwycięzcy Nikon European Film Festival
Nowe obiektywy i flesze na FVF
Nikon Roadshow
Rusza wiosenna promocja Nikon Cashback
Nowe obiektywy Sony FE

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.949s.