Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Nikon prezentuje nowe lunety


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon prezentuje nowe lunety
Dodał: Błażej Organisty 15.07.2016
Nikon z przyjemnością ogłasza wprowadzenie na rynek nowych modeli lunet obserwacyjnych MONARCH: czterech korpusów lunet oraz trzech okularów zaprojektowanych specjalnie dla tej serii.


Dzięki nowej konstrukcji układu optycznego nowe lunety MONARCH oferują najwyższą jakość obrazu oraz wysoki komfort obserwacji. Zastępując poprzednie cenione modele ED82 i III ED, nowe lunety z pewnością dostarczą obserwatorom przyrody wielu nowych ekscytujących wrażeń.

Lunety MONARCH, dzięki wykorzystaniu opracowanego przez firmę Nikon szkła o superniskiej dyspersji (ED), zapewniają obraz o wysokim kontraście i naturalnym odwzorowaniu kolorów; natomiast zastosowanie nowoczesnych wielowarstwowych powłok antyodblaskowych na powierzchniach wszystkich soczewek i pryzmatów pozwala uzyskać znakomitą transmisję światła, wysoki kontrast oraz wierne oddanie kolorów. Zoptymalizowany mechanizm ogniskowania umożliwia szybsze i pewniejsze ustawianie ostrości.

MONARCH 60ED-A i MEP-20-60


Układ optyczny okularów MEP został opracowany na potrzeby lunet MONARCH. W połączeniu z korektorem krzywizny pola umieszczonym w lunecie, dają one kontrastowy, ostry aż do brzegu obraz. Dzięki dużemu odsunięciu źrenicy wyjściowej obserwacja jest komfortowa nawet dla osób noszących okulary. Każdy z tych okularów po zamocowaniu do lunety staje się wodoszczelny, przez co może być bezpiecznie używany nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

MONARCH 60ED-S i MEP-20-60


Aluminiowy korpus lunet charakteryzuje się lekkością, wytrzymałością i trwałością niezbędną do używania w różnorodnych zastosowaniach, zarówno podczas obserwacji ptaków, jak i zwierzyny łownej z ambony. Lunety MONARCH zostały stworzone, by stawić czoło najtrudniejszym warunkom o każdej porze dnia i nocy.

Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
Wkrótce 5 nowych obiektywów Samyang
Premiera obiektywu Sony
Nowa obudowa od Sony
Znamy cenę nowego obiektywu Samyang
Lepszy Nikon D5
Wielka kumulacja w Akademii Nikona
Premiera obiektywu Panasonic
Nowe gwarancje na obiektywy Samyang
Nikon z trzema nagrodami
Premiera obiektywu Canon
Nikon z nagrodami
Premiera obiektywów Samyang
Zwycięzcy Nikon European Film Festival
Nikon Roadshow
Rusza wiosenna promocja Nikon Cashback

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.755s.