Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Lepszy Nikon D5


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lepszy Nikon D5
Dodał: Błażej Organisty 23.06.2016
Nikon udostępnił nową aktualizację oprogramowania wewnętrznego (firmware) o numerze C: Ver. 1.10, która rozszerza funkcjonalność Nikona D5, flagowej lustrzanki cyfrowej formatu FX.


Nowe oprogramowanie oferuje znaczącą zmianę możliwości fotograficznych aparatu, wprowadzając 4 kluczowe poprawki. Oferuje wydłużenie czasu nagrywania wideo, również w 4K UHD, dodając 3 użyteczne funkcje, jak redukcję migotania przy fotografowaniu. Poza opisanymi zmianami, za pomocą aktualizacji wprowadzono jeszcze kilka dodatkowych poprawek.

Filmowanie
Użyteczność rejestrowania wideo za pomocą Nikona D5 została zwiększona poprzez wydłużenie czasu pojedynczego ujęcia do 29 minut i 59 sekund, bez względu na wielkość kadru, klatkaż czy jakość filmowania, która obejmuje 4K UHD (3840×2160). Do tej pory przy tej samej jakości możliwe było nagrywanie ujęć o maksymalnej długości 3 minut. Wideo jest rejestrowane w maksymalnie 8 plikach, po 4GB każdy.

Nikon D5


D5 oferuje teraz również elektroniczną redukcję drgań (VR) podczas nagrywania wideo zarówno po wybraniu kadru opartego o format FX jak i DX*2 (jedynie przy filmowaniu w HD lub full-HD). Redukuje ona efekt drgań obrazu w pionie, poziomie, jak również drgania koliste (z punktem centralnym w osi obiektywu). Zastosowane udogodnienie jest wygodną funkcją do filmowania bez urządzeń stabilizujących jak statyw, lub w sytuacjach, gdy czas albo miejsce ograniczają lub uniemożliwiają ich użycie. Najlepsze efekty daje ona przy filmowaniu za pomocą obiektywów NIKKOR wyposażonych w optyczną redukcję drgań VR.

Fotografowanie
W celu zminimalizowania różnic w ekspozycji kolejnych klatek, Nikon D5 został wyposażony w funkcję redukcji migotania, której można użyć również podczas fotografowania. Po jej uruchomieniu aparat wykrywa maksymalny poziom jasności i automatycznie minimalnie zmienia moment wyzwolenia migawki, aby uzyskać stabilną ekspozycję i właściwą reprodukcję kolorów.

Nikon D5


AF z dynamicznym wyborem pola (Dynamic-area AF) pozwala uzyskać ostrość na obiekcie nawet wtedy, gdy na moment znajdzie się on poza wybranym polem ostrości, dzięki użyciu informacji z otaczających pól ostrości. W uzupełnieniu do istniejących opcji wyboru pól AF w liczbie 25, 72 oraz 153, Nikon D5 oferuje teraz także wybór 9 pól do dynamicznego wyboru pola AF, idealnego do śledzenia małych lub poruszających się obiektów.

Nowa aktualizacja oprogramowania wewnętrznego jest dostępna od 23 czerwca 2016. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony: downloadcenter.nikonimglib.com

Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
Wielka kumulacja w Akademii Nikona
Nikon z trzema nagrodami
Nikon z nagrodami
Zwycięzcy Nikon European Film Festival
Nikon Roadshow
Rusza wiosenna promocja Nikon Cashback
Nowe lornetki Nikon
Wodoszczelne lornetki Nikon

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.536s.