Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Lepszy Nikon D5


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Lepszy Nikon D5
Dodał: Błażej Organisty 23.06.2016
Nikon udostępnił nową aktualizację oprogramowania wewnętrznego (firmware) o numerze C: Ver. 1.10, która rozszerza funkcjonalność Nikona D5, flagowej lustrzanki cyfrowej formatu FX.


Nowe oprogramowanie oferuje znaczącą zmianę możliwości fotograficznych aparatu, wprowadzając 4 kluczowe poprawki. Oferuje wydłużenie czasu nagrywania wideo, również w 4K UHD, dodając 3 użyteczne funkcje, jak redukcję migotania przy fotografowaniu. Poza opisanymi zmianami, za pomocą aktualizacji wprowadzono jeszcze kilka dodatkowych poprawek.

Filmowanie
Użyteczność rejestrowania wideo za pomocą Nikona D5 została zwiększona poprzez wydłużenie czasu pojedynczego ujęcia do 29 minut i 59 sekund, bez względu na wielkość kadru, klatkaż czy jakość filmowania, która obejmuje 4K UHD (3840×2160). Do tej pory przy tej samej jakości możliwe było nagrywanie ujęć o maksymalnej długości 3 minut. Wideo jest rejestrowane w maksymalnie 8 plikach, po 4GB każdy.

Nikon D5


D5 oferuje teraz również elektroniczną redukcję drgań (VR) podczas nagrywania wideo zarówno po wybraniu kadru opartego o format FX jak i DX*2 (jedynie przy filmowaniu w HD lub full-HD). Redukuje ona efekt drgań obrazu w pionie, poziomie, jak również drgania koliste (z punktem centralnym w osi obiektywu). Zastosowane udogodnienie jest wygodną funkcją do filmowania bez urządzeń stabilizujących jak statyw, lub w sytuacjach, gdy czas albo miejsce ograniczają lub uniemożliwiają ich użycie. Najlepsze efekty daje ona przy filmowaniu za pomocą obiektywów NIKKOR wyposażonych w optyczną redukcję drgań VR.

Fotografowanie
W celu zminimalizowania różnic w ekspozycji kolejnych klatek, Nikon D5 został wyposażony w funkcję redukcji migotania, której można użyć również podczas fotografowania. Po jej uruchomieniu aparat wykrywa maksymalny poziom jasności i automatycznie minimalnie zmienia moment wyzwolenia migawki, aby uzyskać stabilną ekspozycję i właściwą reprodukcję kolorów.

Nikon D5


AF z dynamicznym wyborem pola (Dynamic-area AF) pozwala uzyskać ostrość na obiekcie nawet wtedy, gdy na moment znajdzie się on poza wybranym polem ostrości, dzięki użyciu informacji z otaczających pól ostrości. W uzupełnieniu do istniejących opcji wyboru pól AF w liczbie 25, 72 oraz 153, Nikon D5 oferuje teraz także wybór 9 pól do dynamicznego wyboru pola AF, idealnego do śledzenia małych lub poruszających się obiektów.

Nowa aktualizacja oprogramowania wewnętrznego jest dostępna od 23 czerwca 2016. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony: downloadcenter.nikonimglib.com

Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
Wielka kumulacja w Akademii Nikona
Nikon z trzema nagrodami
Nikon z nagrodami
Zwycięzcy Nikon European Film Festival
Nikon Roadshow
Rusza wiosenna promocja Nikon Cashback
Nowe lornetki Nikon
Wodoszczelne lornetki Nikon

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Moich pięć udanych zdjęć

Istnieją zdjęcia, do których często wracamy. Jesteśmy z nich dumni, są świadectwem niezwykłych wydarzeń, lubimy je, są piękne lub po prostu pozwalają nam przywołać miłe wspomnienia. Pokażcie innym swoje najlepsze fotografie.
Moich pięć udanych zdjęć
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[22.09.2018]
Autor:
Monika Rogalska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.796s.