Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Project 1709 - platforma do zarządzania zdjęciami w chmurze


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Panoramiczne monitory komputerowe o proporcjach obrazu 16:10 niemal idealnie spełniają zasady Złotej Proporcji?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Project 1709 - platforma do zarządzania zdjęciami w chmurze
Dodał: Stanisław Kuras 07.01.2013
To ciekawa usługa w chmurze, która gromadzi w jednym miejscu całą kolekcję fotografii użytkownika, ułatwia przechowywanie i pobieranie obrazów bez względu na to, gdzie zostały zapisane.


Unikatowe funkcje indeksowania i tagowania platformy Project 1709 pozwalają łatwo odnaleźć dowolne zdjęcie zapisane w chmurze albo udostępnić kolekcję fotografii przyjaciołom, rodzinie i sieciom społecznościowym dzięki integracji z takimi serwisami, jak Facebook.
„W erze fotografii cyfrowej ludzie robią zdjęcia za pomocą wielu różnych urządzeń, więc zarządzanie obrazami i przeglądanie ich staje się coraz trudniejsze.” — powiedział Rainer Fuehres, szef działu Consumer Imaging w Canon Europe — „Project 1709 to unikatowe rozwiązanie, które ułatwia zarządzanie kolekcjami zdjęć przechowywanymi na różnych platformach, czy to na dysku twardym, czy w sieci społecznościowej, czy też w chmurze.
 
Zaprojektowane pod kątem wymagań współczesnych fotografów, nowa usługa zapewnia dostęp do całych kolekcji zdjęć, w dowolnym miejscu i o każdej porze. Cieszymy się na współpracę z fotografami podczas fazy beta i zamierzamy rozwijać platformę w nadchodzących miesiącach i latach”.

Czysty, kafelkowy design oferuje świeży i ciekawy sposób przeglądania zdjęć z konfigurowalną osią czasu i opcją filtrowania, które ułatwiają wyszukiwanie fotografii na podstawie ważnych dat, lokalizacji, tagów zdefiniowanych przez użytkownika i wielu innych atrybutów.

Przechowuj, znajduj, pobieraj, rób postępy i ciesz się zdjęciami
Platforma „w chmurze” została zaprojektowana jako centralne miejsce do organizowania i przeglądania wszystkich kolekcji obrazów cyfrowych. W przeciwieństwie do innych usług integruje ona niezależne kolekcje — bez względu na to, jak zostały utworzone i gdzie są przechowywane — w jedno środowisko, które zapewnia dostęp do wszystkich zdjęć.
 
Platformę stworzono zgodnie z pięcioma podstawowymi zasadami, które ułatwiają fotografom zarządzanie zdjęciami:
Przechowuj. Teraz wszystkie zdjęcia można przechowywać na jednej platformie. Obrazy można wysyłać z dowolnego urządzenia za pomocą dedykowanego programu albo bezpośrednio ze strony internetowej. Jeśli ten sam obraz jest przechowywany w wielu lokalizacjach, zaawansowana technologia dopasowywania identyfikuje duplikaty i pozwala użytkownikom usunąć je z biblioteki.
Znajduj. Intuicyjna funkcja wyszukiwania umożliwia szybkie filtrowanie zdjęć w celu zlokalizowania żądanego obrazu. Interfejs zapewnia dostęp do tagów dodanych przez użytkownika, a także danych EXIF, informacji o urządzeniu, dat i geotagów, co pozwala łatwo odnaleźć fotografie bez względu na sposób wyszukiwania. Wyszukiwanie zaawansowane oferuje oś czasu, doskonały sposób na przykład na udokumentowanie dojrzewania dziecka z biegiem lat.
Rób postępy. Oprócz biblioteki zdjęć wyświetlany jest również zwięzły przegląd danych EXIF – w tym model aparatu, czas ekspozycji, przesłona i czułość ISO – co pomaga zrozumieć ustawienia aparatu w ulubionych fotografiach. Za pomocą zaawansowanej technologii indeksowania można zbudować bibliotekę zdjęć z szerokim zbiorem danych kontekstowych, które pozwalają na tematyczny podział obrazów, zorganizowanie kolekcji i łatwe wyszukiwanie specjalnych zdjęć.
Ciesz się zdjęciami. Platforma pozwala wykorzystać pełen potencjał fotografii cyfrowej oraz łatwo udostępniać ulubione obrazy. Integracja z portalem Facebook umożliwia publikowanie zdjęć, pobieranie i zapisywanie komentarzy oraz zarządzanie zdjęciami z Facebooka jako jedną z części kolekcji. Zarówno fotografia, jak i interakcje społecznościowe są łatwo dostępne z poziomu jednego interfejsu.
Uzyskuj dostęp. Platforma zapewnia natychmiastowy dostęp do dowolnego zdjęcia z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Dzięki temu użytkownicy zawsze mają pod ręką zdjęcia, które chcieliby pokazać rodzinie i przyjaciołom.

Usługa Project 1709 ma zostać uruchomiona publicznie w 2013 r., kiedy Canon ujawni tożsamość platformy i dodatkowe funkcje. Wersja publiczna będzie również obejmować rozszerzone funkcje wyszukiwania i tagowania oraz integrację z szerszą gamą zewnętrznych usług, m.in. z platformami przechowywania i udostępniania treści.

Usługa zaprojektowana z myślą o użytkownikach
Wersja beta usługi Project 1709 będzie dostępna w języku angielskim i niemieckim. Podczas fazy beta użytkownicy będą mogli zapisywać i pobierać zdjęcia oraz używać intuicyjnych funkcji tagowania i wyszukiwania do zarządzania kolekcjami obrazów. Już dostępna jest również integracja z portalem Facebook, a dodatkowe usługi firm trzecich będą dodawane w miarę rozwoju programu beta. Canon poprosi też uczestników o podzielenie się uwagami, opiniami oraz pomysłami na nowe funkcje.

Project 1709 – kluczowe funkcje:
• Przechowywanie zdjęć z całego życia
• Znajdowanie dowolnego obrazu, kiedy jest potrzebny
• Dostęp do wszystkich fotografii w dowolnym miejscu i o każdej porze
• Możliwość wykorzystania pełnego potencjału fotografii cyfrowej
• Rozwijanie umiejętności w celu robienia jak najlepszych zdjęć

Konsumenci zainteresowani programem beta mogą zarejestrować się pod adresem: www.Project1709.com

Zobacz także:
LEICA M - kamień milowy systemu dalmierzowego
LEICA M-E - odchudzona wersja flagowego modelu M9
Dwa nowe aparaty: PEN Lite oraz PEN mini - szybsze i bardziej stylowe
4 nowe obiektywy Olympus M.ZUIKO
Studyjny zestaw oświetleniowy Terronic Basic 200/400
Canon PowerShot G15 oraz PowerShot SX50 HS
PowerShot S110 i SELPHY CP900 - bezprzewodowy wydruk zdjęć bezpośrednio z aparatu
Canon EOS 6D - najmniejsza i najlżejsza pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa
Arca-Swiss zaprezentuje swoje produkty na targach Photokina
Obiektyw Samyang 10mm 1:2.8 ED AS UMC CS do fotografii wnętrz, architektury i pejzażu
Autorskie spotkanie z Pawłem Piotrowskim, fotografem kolektywu Un-Posed
Zdjęcia laureatów Hasselblad Masters 2012 na targach Photokina
Uniwersalna ładowarka Unipal Plus z wyświetlaczem LCD
Obiektyw Tamron SP 90 mm F/2.8 Di Macro 1:1 VC USD
Teleobiektyw Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD
1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 - stałoogniskowy, jasny obiektyw do systemu Nikon 1
Nieduże obiektywy do aparatów z mocowaniem typu E Sony
Handycam VG30E do kinowych filmów Full HD
NEX-VG900E - kamera Full HD z wymiennymi obiektywami
Sony DSC-RX1 - pełnoklatkowa matryca w aparacie kompaktowym
Akcesoria do lustrzanki Sony SLT-A99
Co nowego w Sony A99 dla filmowców

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 4.448s.