Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Canon PowerShot G15 oraz PowerShot SX50 HS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Canon PowerShot G15 oraz PowerShot SX50 HS
Dodał: Stanisław Kuras 17.09.2012
Canon zaprezentował dwa nowe aparaty PowerShot G15 - z bardzo jasnym obiektywem f/1,8 oraz PowerShot SX50 HS - pierwszy kompakt z 50-krotnym zoomem optycznym.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Canon zaprezentował dziś dwa nowe modele z serii PowerShot – G15 oraz SX50 HS. To innowacyjne aparaty kompaktowe, które bazują na doświadczeniu firmy w projektowaniu soczewek nowej generacji. PowerShot G15 posiada najjaśniejszy obiektyw spośród modeli serii G o zakresie przysłony f/1,8-2,8, z 5-krotnym zoomem, co gwarantuje jego użytkownikom wszechstronność pracy w pełnym zakresie ogniskowych. Z kolei PowerShot SX50 HS to pierwszy na świecie aparat kompaktowy z 50-krotnym zoomem optycznym1, który oprócz potężnej mocy oferuje również zaawansowane opcje sterowania ręcznego, a także obsługę formatu RAW.
Oba modele serii PowerShot zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach zaawansowanych użytkowników, poszukujących sprzętu najwyższej jakości, odznaczającego się najlepszą w swojej klasie wydajnością oraz kompaktową konstrukcją.


Najnowsze aparaty firmy Canon wykorzystują nowoczesne technologie obrazowania, co przekłada się na doskonałą jakość zdjęć i filmów Full HD. Oba modele zostały wyposażone w HS System, pozwalający na robienie wyraźnych, pozbawionych szumów zdjęć w każdych warunkach, nawet przy słabym oświetleniu. Optyczny stabilizator obrazu z inteligentnym IS zapewnia doskonałą jakość obrazu w pełnym zakresie ogniskowych, a ręczna regulacja i obsługa formatu RAW przekazują fotografom maksimum kontroli nad obrazem, zarówno w momencie robienia zdjęć, jak i w postprosukcji.

Nowa generacja obiektywów
Aparaty PowerShot – G15 oraz SX50 HS zostały wyposażone w obiektywy Canon najnowszej generacji, które wyróżniają się niesamowitą precyzją, dostarczając przy tym wiele twórczych możliwości. Pierwszy model posiada superjasny obiektyw f/1,8-2,8. Soczewki wykonano ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji, na które wielokrotnie naniesiono specjalne powłoki, gwarantujące lepszy przepływ światła w większym zakresie długości fal świetlnych. Bardzo jasny obiektyw ze światłem f/1,8 przy 28 mm do f/2,8 przy 140mm zapewnia dużą wszechstronność w całym zakresie zmiany ogniskowej. Pozwala to fotografom na robienie zdjęć w warunkach słabego oświetlenia, zmianę klimatu zdjęcia przy niewielkiej głębi ostrości w całym zakresie ogniskowych czy zastosowanie szybkich prędkości migawki do zmrożenia ruchu.


Użytkownikom, którym zależy na odwzorowaniu szczegółów obiektów fotografowanych z oddali, PowerShot SX50 HS oferuje najpotężniejszy zoom optyczny, jaki do tej pory udało się zastosować w aparacie kompaktowym. Najlepsza w swojej klasie konstrukcja optyczna składa się z 13 elementów w 10 grupach, włączając w to 3 soczewki UD. Gwarantuje to wyjątkową wydajność w całym ogromnym zakresie 50-krotnego zoomu optycznego. Cichy silnik ultradźwiękowy (USM) oraz liniowy silnik prądu stałego (VCM) zapewniają wykonywanie szybkich i niemal bezgłośnych powiększeń obrazu przy przechodzeniu od szerokiego kąta 24mm do maksymalnego zasięgu rzędu 1200mm . Technologia Zoom Plus daje możliwość zwiększenia zasięgu zoomu, pozwalając na 100-krotne powiększenie, zachowując przy tym dobrą jakość obrazu.
 
Aparat PowerShot SX50 HS został wyposażony w funkcję Zoom Framing Assist, która umożliwia wyszukiwanie (Seek) i blokadę (Lock) obiektu, tak aby ułatwić fotografującym kadrowanie przy maksymalnym zbliżeniu. Użytkownicy mogą nacisnąć dedykowany tej funkcji przycisk Seek, umieszczony na korpusie obiektywu. Służy on oddaleniu obiektu w celu łatwiejszej lokalizacji. Gdy użytkownikowi uda się odnaleźć fotografowany przedmiot, może zwolnić przycisk, a obiektyw automatycznie powróci do wcześniejszych ustawień długości ogniskowej teleobiektywu. Dodatkowo, przycisk blokady uruchamia potężny optyczny tryb IS, który zatrzymuje obiekt w kadrze, dopóki nie zostanie zrobione zdjęcie.


Doskonała ostrość dzięki optycznej stabilizacji obrazu
Oba modele wykorzystują zaawansowaną technologię stabilizacji obrazu firmy Canon. Aparaty zostały wyposażone w czujniki, które odpowiadają za tłumienie drgań zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. 4- (PowerShot G15) oraz 4,5-stopniowy (PowerShot SX50 HS) optyczny stabilizator obrazu gwarantuje uzyskanie ostrych, wyraźnych i szczegółowych zdjęć podczas fotografowania w długościach ogniskowych charakterystycznych dla teleobiektywów, a także w warunkach słabego oświetlenia. Dodatkowo, inteligentny system IS automatycznie rozpoznaje fotografowaną sytuację i dobiera najbardziej odpowiedni tryb stabilizacji obrazu spośród 7 dostępnych opcji stabilizacji. Z kolei PowerShot SX50 HS oferuje również nowy zaawansowany tryb dynamicznej stabilizacji, który redukuje charakterystyczne drgania aparatu, powstające podczas nagrywania wideo w ruchu.


Duża szybkość i wysoka jakość obrazu
Oba modele posiadają HS System, którego duży potencjał zapewnia niezwykle czuła matryca CMOS o rozdzielczości 12,1 megapikseli oraz potężny procesor obrazu DIGIC 5. PowerShot G15 został wyposażony w matrycę CMOS wielkości 1/1,7, która daje jeszcze większe możliwości w zakresie zbierania światła niż jej poprzednik, co przekłada się na niezwykłą elastyczność podczas fotografowania w warunkach słabego oświetlenia. Wysoki zakres czułości ISO powyżej ISO 12 800 pozwala na użycie wysokiej prędkości migawki i szybkich zdjęć seryjnych, nawet przy słabym świetle. Wydajny procesor DIGIC 5, dostępny w obu modelach, został także zoptymalizowany do współpracy z matrycą CMOS, co ma zapewniać utrzymanie szumów na minimalnym poziomie w każdych warunkach oświetleniowych.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.534s.