Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  4 nowe obiektywy Olympus M.ZUIKO


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

4 nowe obiektywy Olympus M.ZUIKO
Dodał: Stanisław Kuras 17.09.2012
Olympus prezentuje cztery nowe obiektywy Mikro Cztery Trzecie do aparatów PEN i O-MD. Prezentowane produkty oferują inżynierię optyczną na najwyższym poziomie.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Olympus obiecał użytkownikom aparatów PEN i O-MD pełną gamę dedykowanych, wymiennych obiektywów i akcesoriów – wprowadzenie na rynek czterech nowych obiektywów Mikro Cztery Trzecie jest tego dowodem. Prezentowane produkty oferują inżynierię optyczną na najwyższym poziomie. Ucieszy to zarówno entuzjastów makro, jak i szczęśliwych posiadaczy PEN oraz ambitnych fotografów amatorów oczekujących produktów o wyjątkowym wyglądzie, gwarantujących wysoką jakość obrazu.


Nowy, odporny na zachlapania i kurz obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8 (120 mm*) doskonale sprawdza się w trudnych warunkach. Niemalże bezgłośne ogniskowanie i powiększenie 1:1 z odległości już 19 cm sprawiają, że ten solidny obiektyw jest idealny do wykonywania zbliżeń o wysokiej rozdzielczości i fotografowania przyrody. Jego możliwości są niezwykle imponujące. Piękny, okrągły bokeh oraz praktyczny ogranicznik zakresu ostrzenia, to dodatki niezwykle atrakcyjne dla posiadaczy O-MD E-M5 i oczywiście aparatów PEN. Nadal trwają prace nad obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 17 mm 1:1.8 (34 mm*). Będzie on wyposażony w wyrafinowany mechanizm ogniskowania, zaprojektowany specjalnie do wykonywania najwyższej klasy zdjęć migawkowych. Trzeci obiektyw tego kwartetu to obiektyw kolekcjonerski. Elegancka, limitowana czarna wersja istniejącego M.ZUIKO DIGITAL ED 12 mm 1:2.0 (24 mm*), przeznaczonego do „Fotografii ulicznej”, sprzedawana będzie w zestawie z metalową osłoną przeciwsłoneczną oraz zakrywką. Ultrapłaska zaślepka bagnetu 15 mm (30 mm*) 1:8.0, idealna do aparatów PEN, pozwoli nam natomiast na spontaniczne fotografowanie. Obiektyw 17 mm pojawi się w sprzedaży na początku 2013 roku, zaś pozostałe trzy znajdziemy w sklepach w październiku 2012 roku.


Obiektyw makro M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm 1:2.8
Jeśli chodzi o samą jakość obrazu, ten wyjątkowy obiektyw daje posiadaczom aparatów PEN, a w szczególności użytkownikom O-MD, możliwość robienia zdjęć porównywalnych z tymi, jakie uzyskalibyśmy korzystając z zaawansowanych aparatów systemu Cztery Trzecie oraz obiektywu makro ZUIKO DIGITAL ED 50 mm 1:2.0. Wymaga jednak znacznie mniejszych nakładów pieniężnych. Jego odporna na zachlapania i kurz obudowa sprawiają, że doskonale sprawdza się on w trudnych warunkach. Powiększenie 1:1 z odległości już 19 cm umożliwia wykonanie niezwykłych zbliżeń zwierząt i roślin w wysokiej rozdzielczości oraz z wyrazistym kontrastem. W jasnym świetle jego wielowarstwowa powłoka ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical) o połowę zmniejsza wypalenia i efekt duszków w porównaniu do podobnych, konwencjonalnych powłok.


M.ZUIKO DIGITAL ED 17 mm 1:1.8
Obiektyw o dużej jasności, charakteryzujący się wyjątkową ostrością jest absolutnie niezbędny, gdy spontanicznie pragniemy uchwycić wyjątkowe chwile. M.ZUIKO DIGITAL ED 17 mm 1:1.8 pełen jest zaawansowanych technologii optycznych, których zastosowanie okazało się bardzo skuteczne w innych wysokiej klasy obiektywach Olympus, w tym w srebrnej wersji M.ZUIKO DIGITAL ED 12 mm 1:2.0, przeznaczonej do „Fotografii ulicznej”, wprowadzonej na rynek w tym roku. W rezultacie uzyskamy atrakcyjny, okrągły bokeh oraz unikniemy pozaosiowej aberracji i zmiany kolorów na krawędziach, które mogą zepsuć każde ujęcie. W obu obiektywach z łatwością ustawimy głębię ostrości z zamierzonym rozmyciem tła. Specjaliści od zdjęć migawkowych docenią wbudowane wskaźniki odległości, które pokazują dystans od fotografowanych obiektów. Dzięki temu natychmiast uchwycimy ostrość bez konieczności patrzenia na wyświetlacz aparatu. Ze wskaźników, aktywowanych przekręceniem pierścienia ostrości, można skorzystać w trybie manualnym.

Na następnej stronie można znaleźć m.in. opis obiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 12 mm oraz szczegółową specyfikację obiektywu M.ZUIKO DIGITAL ED 60 mm.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.261s.