Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Akcesoria do lustrzanki Sony SLT-A99


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Akcesoria do lustrzanki Sony SLT-A99
Dodał: Stanisław Kuras 12.09.2012
Wraz z aparatem SLT-A99 w ofercie Sony pojawiły się także nowe akcesoria, m.in. lampa błyskowa, lampa pierścieniowa, nowy zestaw adaptera XLR i karta pamięci 64GB.


Lampa błyskowa HVL-F60M
HVL-F60M to najbardziej zaawansowana w gamie lampa błyskowa o dużej mocy (liczba przewodnia 60, w metrach, przy ISO 100), która dzięki wbudowanej diodzie LED może znaleźć wiele twórczych zastosowań przy fotografowaniu i nagrywaniu filmów. Urządzenie pozwala na sterowanie względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym i jest wyposażone w system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce. Żądane ustawienia można szybko wybrać przy użyciu intuicyjnego systemu obsługi QuickNavi. Odporna na pył i wilgoć lampa jest dostarczana w komplecie z nasadką rozpraszającą do fotografii i z filtrem barwnym do użytku z oświetleniem LED. Idealnie nadaje się do modelu α99 oraz innych aparatów z nową stopką Multi Interface; można jej również używać na aparatach wyposażonych w stopkę z automatyczną blokadą, po zamontowaniu na dostarczonym adapterze stopki ADP-AMA.

Lampa pierścieniowa HVL-RL1
Lampa pierścieniowa HVL-RL1, przeznaczona do użytku na obiektywach o średnicy 49 lub 55mm, umożliwia efektywne oświetlanie diodami LED małych obiektów, szczególnie w makrofotografii. Natężenie wytwarzanego przez nią światła — około 700luksów/0,3m — jest w przybliżeniu czterokrotnie większe niż w poprzednim modelu. Dokładną kontrolę nad twórczymi efektami oświetlenia gwarantuje bezstopniowa regulacja jasności. Użytkownik może wybrać tryb bezcieniowego oświetlania obiektu pełnym pierścieniem lub włączyć tylko wybraną połowę pierścienia, by podkreślić przestrzenny charakter fotografowanego przedmiotu grą świateł i cieni. Do użycia lampy pierścieniowej na obiektywach SAL30M28 i SAL50F18 niezbędny jest sprzedawany oddzielnie adapter do lampy makro FA-MA1AM.

Lampa HVL-RL1 pasuje do stopki Multi Interface aparatu A99, ale można jej również używać na aparatach ze stopką z automatyczną blokadą, po zamontowaniu dostarczonego adaptera stopki ADP-AMA.


Uchwyt do zdjęć w układzie pionowym
Wraz z aparatem α99 w ofercie Sony pojawił się także nowy uchwyt do zdjęć w układzie pionowym VG-C99AM. Pozwala on między innymi na instalowanie i wymienianie trzech akumulatorów (wliczając w to akumulator w samym korpusie). Ten odporny na pył i wilgoć uchwyt będzie cennym dodatkiem podczas długich sesji zdjęciowych w atelier lub w plenerze.

Zestaw adaptera XLR
Nowy zestaw adaptera XLR (XLR-K1M) pozwala uzyskać jakość dźwięku na miarę profesjonalnych produkcji filmowych. Jest wyposażony w dwa gniazda XLR (Cannon), które pozwalają na łączenie aparatu α99 z profesjonalnymi mikrofonami i konsoletami. Dodatkową uniwersalność zapewnia przełącznik wejścia MIC/LINE i niezależne regulatory poziomu dźwięku w poszczególnych kanałach. W skład zestawu wchodzi monofoniczny mikrofon kierunkowy ECM-XM1, który można jednak zastąpić szerokim wachlarzem urządzeń profesjonalnych.

Aby połączyć adapter XLR-K1M z aparatem A99, trzeba dodatkowo nabyć specjalny uchwyt.

Pilot RMT-DSLR2
Chcąc bezprzewodowo wyzwalać migawkę aparatu lub włączać/zatrzymywać nagrywanie filmu, można skorzystać z pilota RMT-DSLR2. Poza modelem α99 steruje on aparatami α z mocowaniami typu A i typu E, wyposażonymi w czujnik zdalnego sterowania.

Plecak LCS-BP3
Plecak LCS-BP3 to propozycja dla wymagających, zawodowych fotografów, którzy niejednokrotnie noszą ze sobą wiele kilogramów sprzętu. Dzięki znacznej pojemności mieści się w nim korpus aparatu α99 z uchwytem do zdjęć w układzie pionowym i z założonym teleobiektywem zmiennoogniskowym, a ponadto 3-4 dodatkowe obiektywy, akcesoria i laptop z ekranem 15,5".

Adapter ADP-MAA
Nowy adapter ADP-MAA pozwala na użycie akcesoriów do stopki z automatyczną blokadą na aparatach ze stopką Multi Interface2. Adapter ADP-AMA pełni natomiast funkcję odwrotną: zapewnia współpracę akcesoriów do stopki Multi Interface z aparatami wyposażonymi w stopkę z automatyczną blokadą.

Ochraniacz ekranu PCK-LM14
Półsztywny ochraniacz ekranu PCK-LM14 chroni ekran LCD przed kurzem i porysowaniem. Razem z nim dostarczany jest osobny ochraniacz górnego wyświetlacza.

Karta pamięci Sony SDXC UHS-I SF-64UX (64GB)

Nowa karta pamięci Sony SDXC UHS-I SF-64UX (64GB) współpracuje z szybkim łączem UHS-I i umożliwia odczyt danych z prędkością do 94MB/s, a zapis z prędkością do 43MB/s. Doskonale sprawdza się przy wykonywaniu aparatem α99 serii zdjęć. Pozwala także na szybkie przesyłanie dużych obrazów RAW i plików z filmami do komputera.
 
Dla zapewnienia wysokich poziomów niezawodności i spójności danych, nowe karty zostały poddane przez Sony rygorystycznym testom. Są ponadto wodoodporne i przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur. W razie gdyby doszło do przypadkowego skasowania zdjęć i filmów, w ich odzyskaniu pomoże opracowane przez Sony oprogramowanie File Rescue*. (*Oprogramowanie to jest oferowane nabywcom kart pamięci i pamięci przenośnych Sony. Można je pobrać za darmo, wchodząc na www.sony.net).

Zobacz także:
Co nowego w Sony A99 dla filmowców
Superteleobiektyw Sony SAL300F28G2 do fotografii sportowej i przyrodniczej
Pełnoklatkowy aparat Sony SLT-A99 z technologią półprzezroczystego lustra
42 nagrody w konkursie Akademii Nikona
Snap!Kit - zestaw filtrów do bezlusterkowców
Nowy obiektyw Pentax smc DA 18-270 mm ED SDM
Nowe lustrzanki Pentax K-5 II i K-5 IIs - lekka modyfikacja wersji sprzed 2 lat
Międzynarodowy konkurs inspirowany kolekcją TEN
Rozdajemy wejściówki na targi PHOTOKINA 2012 w Kolonii
X-Rite zaprezentuje produkty na targach Photokina w Kolonii
Aktualizacja programu Capture NX do wersji 2.3.4
Fujifilm X-E1 - aparat kompaktowy z wymiennymi obiektywami
Kryzys pobudza innowacje: era urządzeń typu ''wearable''
Do pobrania projekt graficzny ze sławnej kolekcji TEN
Jesienna promocja -50 zł na Cewe Fotoksiążki
Aktualizacja programu Camera Control Pro do wersji 2.11.1

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.481s.