Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  X-Rite zaprezentuje produkty na targach Photokina w Kolonii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

X-Rite zaprezentuje produkty na targach Photokina w Kolonii
Dodał: Stanisław Kuras 11.09.2012
Podczas targów Photokina, na stoisku firmy X-Rite będzie można oglądać ciekawe rozwiązania do kalibracji i profilowania aparatów fotograficznych, monitorów i drukarek.


ColorMunki Display oraz i1Display Pro
Nowe produkty gwarantują wsparcie dla wszystkich, najnowszych wyświetlaczy, jak również dla nowo pojawiających się rozwiązań. Oba rozwiązania zapewniają doskonałe odwzorowanie barw, są szybsze niż kiedykolwiek i dostarczają większej satysfakcji dzięki nowym, ulepszonym funkcjom.

Produkty X-Rite do kalibracji monitora. ColorMunki Display oraz i1 Display Pro

"Poprawnie skalibrowany monitor podczas pracy z kolorem jest kluczowym elementem dla fotografa, projektanta graficznego czy specjalisty DTP. Oprofilowany ekran podczas oglądania na nim zdjęć stanowi zaufane źródło kolorów, co oznacza lepsze dopasowanie pomiędzy tym, co widać na ekranie, a końcowym wydrukiem" - komentuje Simon Prais, Dyrektor techniczny w Color Confidence.

Produkty X-Rite do kalibracji monitora. i1 Display Pro posiada wszystkie zalety ColorMunki Display oraz dodatkowo funkcje Pro

ColorMunki Display - Przeznaczony dla entuzjastów fotografii i projektantów graficznych. Wyposażony jest w wiele nowych funkcji, a jego intuicyjny interfejs wyróżnia się wyjątkowo prostą obsługą. Funkcje:
  • Pełne wsparcie – Zaawansowane technologicznie filtry oraz systemy optyczne gwarantują doskonałe wyniki pracy z najnowszymi monitorami szeroko-gamutowymi oraz ekranami z podświetleniem LED
  • Automatic Display Control (ADC) – Tryb profilowania, w którym oprogramowanie dokonuje automatycznej regulacji parametrów monitora
  • Inteligenta kontrola oświetlenia – Optymalizacja profilu uwzględniając panujące warunki oświetleniowe
  • Wielokrotnie nagradzany Interfejs ColorMunki – Prostota i efektywność
  • Korekta odbić (Flare Correct™) – Analizuje i weryfikuje profil monitora w poszukiwaniu niższych wartości kontrastu spowodowanych odbiciami na ekranie
  • Sugerowana cena detaliczna 675 zł (z VAT)

i1Display PRO - Zaprojektowany dla profesjonalistów, którzy podczas pracy z kolorem wymagają pełnej kontroli i maksymalnej elastyczności.
i1 Display Pro posiada wszystkie zalety ColorMunki Display oraz dodatkowo funkcje Pro:
  • Optymalizacja profilu – dla kolorów dodatkowych PANTONE lub zdefiniowanych przez użytkownika
  • Szybkość – 5 razy szybszy w porównaniu z innymi, dostępnymi rozwiązaniami do kalibracji monitorów
  • Gwarancja jakości – Test równomierności ekranu, PRZESZEDŁ / NIE ZDOŁAŁ, deltaE oraz śledzenie zmian jakości wyświetlania barw wraz z upływem czasu
  • Oprogramowanie i1Profiler – Najnowszy standard dla całkowitej kontroli koloru

Zestawy X-RITE i1 PRO2
Podstawowy pakiet i1 BASIC PRO 2 służy do profilowania monitorów i projektorów, pomiaru jakości obrazu wyświetlanego przez monitor i wydruków, jak również kolorów spotowych.
 
Drugi z proponowanych zestawów i1 PHOTO PRO 2 zaprojektowano z myślą o zawodowych fotografach, którym ma pomóc w kalibracji i profilowaniu aparatów fotograficznych, monitorów, projektorów i drukarek RGB. Profesjonaliści z całą pewnością docenią najwyższą precyzję reprodukowanych odcieni w mocno doświetlonych i zacienionych obszarach zdjęć, jak również dokładniejsze odwzorowane odcieni szarości i naturalny kolor skóry fotografowanych postaci. Dzięki nowej opcji Optical Brightener Compensation możliwa jest również optymalizacja wydruków po uwzględnieniu dodatku optycznych wybielaczy często spotykanych w papierach fotograficznych i tworzenie profili wyjściowych dla określonych warunków oświetleniowych w studiach, galeriach i innych miejscach, w których prezentowane będą fotografie.


Najbardziej zaawansowana wersja i2 PUBLISH PRO 2 ma zastosowanie w profesjonalnych środowiskach prepressu, fotografii, grafiki czy drukarniach cyfrowych. Jej zadaniem jest zachowanie zgodności kolorystycznej w systemach CMS, w których obraz z aparatów czy kamer przesyłany jest do drukarek RGB i CMYK czy maszyn poligraficznych. Dzięki funkcjom QA możliwe jest również wykonywanie softproofingu na ekranie monitora czy sprawdzanie jakości drukarek. Dzięki funkcji Optical Brightener Compensation (OBC) użytkownicy mogą z łatwością dostosować się do dowolnego niestandardowego środowiska, w którym będą prezentowane prace. Ponadto, nowa funkcja M1 pozwala profesjonalistom w pełni polegać na zgodności pomiarów z wizualną oceną w standardowych warunkach oświetlenia dla zastosowań o krytycznym znaczeniu odwzorowania.
 
Dla dotychczasowych użytkowników urządzeń z serii i1Publish producent przewidział możliwość upgrade’u zarówno oprogramowania, jak i urządzenia pomiarowego.
 
Wykorzystany w nowych zestawach spektrofotometr i1PRO 2 to obecnie najdokładniejsze, najbardziej wszechstronne i niezawodne urządzenie do profilowania dostępne na rynku. Zbudowany w oparciu o sprawdzony model i1 Pro, który de facto stał się na przestrzeni ostatnich 10 lat standardem, wzbogacony został w szereg funkcji, zwiększających jego dokładność, ułatwiających obsługę i rozszerzających wachlarz zastosowań, dzięki profesjonalnym narzędziom odpowiadającym najnowszym wytycznym standardu ISO. Urządzenie znalazło się wśród laureatów nagrody Reddot Design 2012.

Strona WWW: www.xritephoto.com,RybzZmNDq5oDf9Xi0De8_rEKp8t53cHy

Zobacz także:
Epson Expression Home – małe drukarki domowe
ViewNX 2 - zgodny z systemem Mac OS
Aktualizacja oprogramowania obiektywu 1 NIKKOR VR 30-110 mm do wersji 1.10
Aktualizacja programu Short Movie Creator do wersji 1.2.0
80 milionów obiektywów i 25-lecie systemu EOS Canona
Polskie akcenty w prestiżowym konkursie Hasselblad Master Awards 2014
Intuicyjny Olympus VH-410 z dotykowym ekranem
Olympus SP-820UZ z 40 - krotnym zoomem optycznym
''Nieobiektywnie''- fotografie Joanny Marii Rybczyńskiej
AKVIS MakeUp 3.0 – proste narzędzie do retuszu zdjęć portretowych
Kontrowersyjne zdjęcia autorstwa Doroty Porębskiej
NIKON D4 i D800 wyróżnione nagrodami EISA
Jesienne warsztaty Fujifilm w różnych miastach Polski
Nagrody EISA 2012-2013. Wyróżnienie dla 4 produktów Canon
Bezpłatne warsztaty i testy obiektywów Tamrona
Fotografie Nepalu i spotkanie z Markiem Arcimowiczem
Spotkanie informacyjne Studium Fotografii ZPAF
Kamera Samsung W350 unosi się na wodzie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.304s.