Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nagrody EISA 2012-2013. Wyróżnienie dla 4 produktów Canon


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Do pierwszych aparatów dalmierzowych Canona (o nazwie Hansa Kwanon) w latach 1934–46 obiektywy produkował Nippon Kōgaku Kōgyō K.K. – czyli dzisiejszy Nikon?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nagrody EISA 2012-2013. Wyróżnienie dla 4 produktów Canon
Dodał: Stanisław Kuras 16.08.2012
Lustrzanka, aparat kompaktowy, kamera i drukarka firmy Canon zostały w tym roku wyróżnione przez Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA).


Cztery produkty firmy Canon zostały wyróżnione przez Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA). EOS 5D Mark III został uznany "Europejską zaawansowaną lustrzanką 2012-2013", PowerShot G1 X otrzymał wyróżnienie dla "Europejskiego aparatu kompaktowego 2012-2013", kamera LEGRIA HF M52 zdobyła tytuł "Europejskiej kamery 2012-2013", a PIXMA PRO-1 została wyróżniona jako "Europejska drukarka fotograficzna 2012-2013".
 
Wyróżnienia EISA przyznawane są przez redaktorów reprezentujących 50 czołowych czasopism z 18 krajów. Nagradzane są produkty, które łączą w sobie najbardziej zaawansowane technologie, pożądane funkcjonalności i najnowocześniejszy design.

Europejska zaawansowana lustrzanka 2012-2013: Canon EOS 5D Mark III
Wsłuchując się w głosy profesjonalnych fotografów z całego świata, stworzono aparat EOS 5D Mark III, bazujący na sukcesie swojego słynnego poprzednika. Nowy model oferuje niezrównaną swobodę artystyczną w najbardziej wymagających ujęciach.


W uzasadnieniu jury EISA dot. lustrzanki Canon EOS 5D Mark III, czytamy:
"Canon EOS 5D Mark III oferuje połączenie niezwykle wszechstronnego i łatwego w obsłudze aparatu z doskonałymi możliwościami i niedoścignioną jakością w zakresie filmowania. Mimo, że specyfikacja może wydawać zbliżona do poprzedniego modelu, EOS 5D Mark III oferuje jeszcze lepszą jakość oraz zwiększoną wydajność. Matryca CMOS o rozdzielczości 22MP pozwala osiągać doskonałe rezultaty nawet w warunkach słabego oświetlenia. Aparat został także wyposażony w zaawansowany 61-punktowy system AF. Dodatkowo, w nowej lustrzance z serii EOS 5D znacznie poprawiono odporność na warunki atmosferyczne oraz prędkość fotografowania - do 6 kl./s".

Europejski aparat kompaktowy 2012-2013: Canon PowerShot G1 X
PowerShot G1 X znacząco podniósł poprzeczkę w zakresie jakości oferowanej przez aparaty kompaktowe i został uznany przez Canon za najlepszy aparat kompaktowy, jaki firma do tej pory stworzyła. Zaprojektowany, aby stać się doskonałym uzupełnieniem profesjonalnej lustrzanki, PowerShot G1 X stoi na czele słynnej serii G i jest idealnym rozwiązaniem dla zawodowców oraz użytkowników, którzy poszukują profesjonalnej jakości w kompaktowej obudowie.


W uzasadnieniu wyboru napisano: "Jakość obrazu oferowana przez aparat Canon PowerShot G1 X jest na poziomie, który pozwala mu konkurować z wieloma lustrzankami. To niesamowity wynik dla sprzętu w tak kompaktowej obudowie. Wykorzystanie matrycy zbliżonej rozmiarami do matrycy APS-C pozwala kontrolować szumy nawet przy najwyższych czułościach ISO aż do 12800. Sercem aparatu jest potężny procesor DIGIC 5, który nie tylko pomaga redukować poziom szumów, ale także sprawia, że 14-bitowe pliki w rozdzielczości 14,3MP są przetwarzane z dużą prędkością. Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści docenią możliwość zapisywania plików w formatach RAW oraz JPEG. Testy EISA wykazały, że 4-krotny zoom oferuje dobrą jakość obrazu przy tak kompaktowej obudowie, a wbudowany stabilizator obrazu oparty na technologii Hybrid IS, wykorzystywanej w niektórych profesjonalnych obiektywach firmy Canon, jest bardzo wydajny".

Europejska kamera 2012-2013: Canon LEGRIA HF M52
Kamera LEGRIA HF M52 została zaprojektowana, aby ułatwić nagrywanie i udostępnianie wysokiej jakości filmów Full HD. Wyróżnia się wysoką jakością nagrań w miejscach słabo oświetlonych oraz funkcjonalnością Wi-Fi (MPEG4). Nowy inteligentny stabilizator obrazu ułatwia tworzenie płynnych i pozbawionych drgań filmów, natomiast Story Creator pełni funkcję osobistego reżysera, który zachęca do wypróbowania różnych rodzajów scen, tak aby użytkownik mógł tworzyć niepowtarzalne historie.


W uzasadnieniu jury EISA czytamy: "Kompaktowa, poręczna kamera LEGRIA HF M52 pozwala nagrywać wysokiej jakości filmy z błyskawicznym ustawieniem ostrości i efektywną stabilizacją obrazu. Kamera została wyposażona w 32 GB pamięci wewnętrznej, która oferuje do trzech godzin nagrywania w najwyższej jakości obrazu. Dodatkowo, obsługuje zewnętrzne karty pamięci SD, w tym SDXC, co oznacza, że nigdy nie zabraknie miejsca na nowe filmy. Wbudowane Wi-Fi ułatwia udostępnianie nagrań za pośrednictwem portali społecznościowych, ekranów telewizyjnych posiadających certyfikat DLNA oraz urządzeń z systemem iOS. Kluczowa jest jednak niesamowita jakość obrazu osiągana dzięki matrycy HD CMOS Pro, oraz możliwość uzyskania jeszcze lepszego dźwięku poprzez podłączenie zewnętrznego mikrofonu".

Europejska drukarka fotograficzna 2012-2013: Canon PIXMA PRO-1

PIXMA PRO-1 to pierwsza na świecie drukarka A3+ w wyposażona w zestaw 12 atramentów, która stała się flagowym modelem uznanej serii Pro firmy Canon. Przeznaczona dla profesjonalistów PIXMA PRO-1 charakteryzuje się innowacyjnym designem inspirowanym systemem EOS. Oferuje najwyższej jakości wydruki zarówno kolorowe, jak i czarno-białe, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla studia fotograficznego i sprawdza się podczas produkcji komercyjnych wystaw.


Panel sędziowski EISA stwierdził: "Wyposażona w 12 powiększonych pojemników z atramentem pigmentowym PIXMA PRO-1 powala tworzyć trwałe wydruki w najwyższej jakości. Drukarka dedykowana jest zarówno zaawansowanym amatorom, jak i profesjonalnym fotografom. PRO-1 wiernie oddaje kolory, a dzięki zastosowaniu 5 monochromatycznych atramentów umożliwia tworzenie profesjonalnej jakości wydruków czarno-białych, a także wyjątkowo odwzorowanych detali. Z kolei podczas druku w kolorze, odcienie skóry wyglądają naturalnie i są oddawane z zachowaniem wysokiego poziomu dokładności. Drukarka obsługuje nośniki w formacie do A3+ i pracuje błyskawicznie, umożliwiając wydruk zdjęcia formatu A3 w jakości wystawowej w czasie krótszym niż 3 minuty. Dodatkowy podajnik papieru daje większą elastyczność użytkownikom, którzy pracują z wykorzystaniem cięższych papierów artystycznych. PIXMA PRO-1 pełna jest nowoczesnej technologii, która zapewnia doskonałą jakość przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacji."

Więcej informacji o EISA można znaleźć pod adresem: www.eisa.eu

Zobacz także:
Bezpłatne warsztaty i testy obiektywów Tamrona
Fotografie Nepalu i spotkanie z Markiem Arcimowiczem
Spotkanie informacyjne Studium Fotografii ZPAF
Kamera Samsung W350 unosi się na wodzie
Leica Street Photo. Moment jest jeden
Olympus nagrodzony za aparaty TOUGH TG-1 i OM-D
Nowy numer Underwater Photography
Wakacyjnie o fotografowaniu i podróżach w FotoGeA.com
Wyniki konkursu ''Cała Polska kocha piłkę!''
Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim
Najlepsze polskie zdjęcia dokumentalne od dziś w Gliwicach
CEWE Fotoksiążka XXL dla zdjęć w pionie
Wystawa i warsztaty fotograficzne z Chrisem Olleyem
Nowy Vertax Battery Grip E-11 dla Canon 5D Mark III

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.169s.