Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  NIKON D4 i D800 wyróżnione nagrodami EISA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

NIKON D4 i D800 wyróżnione nagrodami EISA
Dodał: Katarzyna Stodolska 16.08.2012
Firma Nikon po raz kolejny została uhonorowana nagrodami organizacji EISA w kategorii lustrzanka i aparat roku.


Nagrody EISA wzbogaciły tegoroczną kolekcję laurów zdobytych przez Nikona. W kwietniu br. firma otrzymała wyróżnienia organizacji TIPA (Technical Image Press Association) dla lustrzanki Nikon D800, która zdobyła tytuł „Best D-SLR Expert” oraz dla modelu Nikon D5100 w kategorii „Best Entry Level D-SLR”. Firma otrzymała również nagrody za wzornictwo „red dot award: product design 2012”, przyznane m.in. aparatom Nikon 1.
 
Corocznie Europejskie Stowarzyszenie Technik Audiowizualnych (EISA) nominuje najlepsze produkty z różnych kategorii sprzętu audiowizualnego, jaki pojawił się na rynku europejskim w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wyróżnia przy tym te produkty, które zyskują uznanie entuzjastów i profesjonalistów poszukujących urządzeń wysokiej jakości, wyposażonych w zaawansowane rozwiązania. Zdobywca nagrody wyłaniany jest przez ponad 50 osób z przeszło 20 krajów, reprezentujących czołowe czasopisma poświęcone fotografii, filmowi, tematyce audio, systemom kina domowego i elektronice mobilnej.

Uzasadnienia jury EISA
EISA European Professional Camera of the Year 2012-2013: NIKON D4
„Najlepszą profesjonalną lustrzanką roku jest niewątpliwie model Nikon D4, wyposażony w pełnoklatkową matrycę o rozdzielczości 16-milionów pikseli. Nikon D4 jest w stanie zapewnić najwyższą jakość obrazu nawet w bardzo trudnych warunkach. Testy przeprowadzone przez czasopisma EISA wskazały, że aparat oferuje wyjątkowe połączenie: wysokiej rozdzielczości, szerokiego zakresu tonalnego, bardzo niskiego poziom szumów nawet przy ISO 12800, super-szybkiego systemu autofocus, krótkiego czasu reakcji oraz możliwości zapisu długich sekwencji zdjęć seryjnych z dużą liczbą klatek na sekundę. Korpus Nikon D4 jest wytrzymały i dobrze zabezpieczony przed kurzem i wilgocią. Wizjer zapewnia ostry, naturalny i bardzo precyzyjny obraz obiektów, które zostaną zarejestrowane. Prawie doskonała ergonomia sprawia, że D4 jest bardzo łatwy i przyjemny w użyciu, a nam szczególnie spodobało się nowe rozmieszczenie elementów sterowania, które zapewniają intuicyjną obsługę bez względu na to, czy aparat znajduje się w orientacji poziomej, czy pionowej. Nikon D4 oferuje ponadto bardzo wysokiej jakości obraz wideo dzięki wbudowanemu wyjściu HDMI bez kompresji danych.”

European Camera of the Year 2012-2013: NIKON D800
„Tegorocznym najlepszym aparatem został Nikon D800. Jego pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 36 milionów pikseli oferuje wyjątkowo wysoką jakość obrazu oraz potwierdzony w testach EISA, bezkompromisowy zakres dynamiczny i wyjątkowo niski poziom szumów przy wysokich ustawieniach ISO. Kompaktowy, wytrzymały korpus, oferowany w przystępnej cenie, kryje precyzyjny, 51-punktowy system autofokus znany z profesjonalnego modelu D4. Aparat posiada jasny, bardzo precyzyjny wizjer, zapewniający blisko 100-procentowe pokrycie kadru. Jest on bardzo wygodny w obsłudze, nawet dla osób noszących okulary. Wbudowana lampa błyskowa umożliwia sterowanie zewnętrzni lampami systemowymi, zapewniając kontrolę nad właściwym oświetleniem kadru, nawet w skomplikowanych warunkach oświetleniowych. Model D800E oferuje jeszcze wyższą rozdzielczość obrazu bez konieczności dodatkowej ingerencji w trakcie postprodukcji – jakość zdjęć jest zbliżona do oferowanej przez aparaty średnioformatowe, ale z zachowaniem wszystkich cech charakterystycznych dla lustrzanki formatu 35 mm.”
Zobacz także:
Znani ambasadorzy aparatu Olympus OM-D
Jesienne warsztaty Fujifilm w różnych miastach Polski
Nagrody EISA 2012-2013. Wyróżnienie dla 4 produktów Canon
Bezpłatne warsztaty i testy obiektywów Tamrona
Fotografie Nepalu i spotkanie z Markiem Arcimowiczem
Spotkanie informacyjne Studium Fotografii ZPAF
Kamera Samsung W350 unosi się na wodzie
Leica Street Photo. Moment jest jeden
Olympus nagrodzony za aparaty TOUGH TG-1 i OM-D
Nowy numer Underwater Photography
Wakacyjnie o fotografowaniu i podróżach w FotoGeA.com

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.278s.