Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Ostatni Fotospacer


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ostatni Fotospacer
Dodał: Błażej Organisty 30.09.2015
W minioną niedzielę, mimo niezbyt przyjaznej pogody, Szczeliniec Wielki gościnnie przyjął grupę 25 Fotospacerowiczów, którzy poznawali uroki Parku Narodowego Gór Stołowych. Wyprawa ta była ostatnim spacerem z konkursowego cyklu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski. Jednak emocje jeszcze potrwają - 16 października zostanie ogłoszony zwycięzca: autor najlepszego zdjęcia wykonanego podczas jednego z pięciu Perłowych Fotospacerów.


W niedzielne, nieco deszczowe południe, w niewielkiej miejscowości Karłów u podnóża najwyższego szczytu Gór Stołowych rozpoczął się ostatni Fotospacer konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski. Chmury nie odstraszyły grupy miłośników górskiej fotografii, która, wyposażona w kompaktowe aparaty Panasonic, pod przewodnictwem wybitnego znawcy tych terenów – Tomka Deronia wyruszyła na podbój Szczelińca Wielkiego.

Ostatni Fotospacer, Szeliniec Wielki


Trzydzieści osób dzielnie pokonało kręty szlak składający się z 665 schodów ułożonych w 1814 przez Franza Pabla, sołtysa pobliskiego Karłowa, aby dotrzeć na sam szczyt. Tam nieco zmoknięci, choć niezrażeni nieprzychylną aurą, odpoczywali przez chwilę w schronisku. W tym czasie na zewnątrz pojawiła się pierwsza niespodzianka: deszcz ustał, gęsta, mlecznobiała mgła opadła, a oczom i obiektywom Fotospacerowiczów ukazała się przepiękna panorama okolic Szczelińca Wielkiego. To była nie lada okazja do wykonania serii zdjęć, z czego, oczywiście, wszyscy skorzystali. Kolejną pogodową niespodziankę zapewnił Przewodnik – po pokonaniu wielu zakrętów trasy wyprowadził uczestników wyprawy na punkt widokowy, nad którym rozpościerała się malownicza, tęcza.

Ostatni Fotospacer, Szeliniec Wielki


Dzięki pomocy Tomka Deronia opracowaliśmy najciekawszą chyba do tej pory trasę – ujawnia Tomek Kulas, jeden z pomysłodawców i organizator Fotospacerów. – Nie ujmując niczego poprzednim Perłom, to właśnie Park Narodowy Gór Stołowych okazał się najbardziej niesamowitą niespodzianką dla wielu uczestników. Wielu z nas nigdy nie miało okazji dotrzeć w te rejony, a formy skalne, które tworzy popękany i zwietrzały piaskowiec z nawiązką zrekompensowały nam jesienną temperaturę i przelotne opady.

Ostatni Fotospacer, Szeliniec Wielki


W nieodległym Forcie Karola, wybudowanym w 1790 r. z rozkazu króla Prus Fryderyka Wilhelma II jako niewielka strażnica na granicy Prus i Austrii, iskrami, ogniem i błyskami powitany został zabłąkany w czasie żołnierz – członek grupy rekonstrukcyjnej przebrany wprost idealnie za starego pruskiego wojaka.

Ostatni Fotospacer, Szeliniec Wielki


Przez kilkanaście najbliższych dni uczestnicy mogą przesyłać po 10 swoich najlepszych zdjęć, z których jury wybierze finałową trójkę. Wszystkie dotychczas nagrodzone fotografie zostaną poddane ocenie końcowej, a 16 października zostanie ogłoszony werdykt. Zwycięzca całego konkursu otrzyma nagrodę – aparat Panasonic Lumix.

Więcej informacji: www.fotospacery.pl

Zobacz także:
Jutro japoński wernisaż w Ustce
Kate Moss, Mick Jagger i Madonna na aukcji fotografii
Wiatrowe pokłosie Fotospaceru
Konkurs Nikon European Film Festival
W drodze: Clearing Spaces V
Dziś startują trzy wystawy!
Wystawa "Z Pola Walki" Mariusza Hermanowicza
Fotograficzne sprawozdanie z 7. Fotospaceru
Wernisaż wystawy "A w tle pałac"
Wernisaż wystawy "Autoportret" Michaliny Hendrys
Akademia Fotografii Podwodnej Olympusa
Red Bull Illume - został tydzień
Olympus OM-D Roadshow Jesień 2015
Sprawozdanie z przedostatniego Fotospaceru
W niedzielę Fotospacer po Iłży
Fotospacer po Barczewie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.687s.