Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs Nikon European Film Festival


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs Nikon European Film Festival
Dodał: Błażej Organisty 29.09.2015
Nikon rusza z kolejną edycją Nikon European Film Festival realizowaną we współpracy z organizacją Raindance. Konkurs adresowany jest zarówno do entuzjastów sztuki filmowej, jak i profesjonalistów. Zadanie uczestników polegać będzie na przygotowaniu krótkiego, 140-sekundowego materiału audiowizualnego nawiązującego do hasła „Chwile z życia codziennego”. Zgłoszenia można przesyłać przez internet od 13 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2016 r.


W konkursie Nikon European Film Festival będą mogli wziąć wszyscy chętni, bez względu na doświadczenie oraz wiek. Aby walczyć o cenne nagrody, każdy z uczestników musi przygotować film HD o długości od 30 do 140 sekund, stanowiący interpretację głównego hasła „Chwile z życia codziennego”.

Motyw tegorocznej edycji konkursu wymaga od uczestników wrażliwości i umiejętności obserwacji rzeczywistości typowej dla reżyserów i entuzjastów sztuki filmowej. Nawet w najzwyklejszych rzeczach można odnaleźć coś czarującego – wystarczy się tylko przyjrzeć. Cieszy mnie kolejna możliwość współpracy z firmą Nikon, która aktywnie zachęca filmowców do tworzenia fantastycznych dzieł i ma tak bogatą historię promowania sztuki fotograficznej i filmowejmówi reżyser i założyciel Festiwalu Filmowego Raindance, Elliot Grove.

Nikon European Film Festival


Filmy konkursowe będą oceniane w kategoriach „Best Narrative” (Najlepsza narracja) - za najlepszą historię opowiedzianą z oryginalnej perspektywy - oraz „Technical Excellence” (Doskonałość techniczna) - za najbardziej kreatywne użycie sprzętu. Nagroda Grand Prix, którą w ubiegłym roku zdobył reżyser Jagjeet Singh za film „Voiceless - Stop the Bullies” (Pozbawiony głosu - powstrzymać prześladowców), zostanie przyznana pracy spełniającej oba te kryteria. Będzie można także zdobyć nagrody w kategoriach „Best Student Entry” (Najlepszy student) oraz „People’s Choice” (Wybór publiczności). Ta druga zostanie przyznana na podstawie liczby osób, które klikną „Lubię to” i „Udostępnij” na stronie Nikon Film Festival Hub. Prace będzie można zgłaszać od 13 listopada 2015 r. do 15 stycznia 2016 r.

Zwycięzców wyłoni jury, któremu przewodniczyć będzie Asif Kapadia — uhonorowany wieloma nagrodami reżyser ciepło przyjętego filmu „Amy” (2015) oraz nagrodzony przez organizację BAFTA twórca filmu "Senna" (2010). Kapadia jest również reżyserem wielu krótkich filmów, w tym „The Sheep Thief”(Złodziej owiec) (1997), który zdobył drugie miejsce w konkursie etiud szkół filmowych Cinéfondation, będącym elementem festiwalu filmowego w Cannes. W jury zasiądzie również słynny na międzynarodowej scenie holenderski fotograf i reżyser filmowy, Pieter ten Hoopen.

Laureat Nagrody Głównej w konkursie Nikon European Film Festival otrzyma lustrzankę Nikon D810 oraz w pełni opłacony, jednotygodniowy wyjazd na festiwal filmowy w Cannes w maju 2016 r., gdzie będzie mógł zaprezentować się jako gość specjalny organizacji Raindance. Zwycięzcy w dwóch podkategoriach - „Best Narrative” oraz „Technical Excellence” - zostaną nagrodzeni lustrzankami Nikon D750 oraz nagrodami pieniężnymi w wysokości 3000 euro. W ramach kategorii „Best Student Entry” autor najlepszego filmu otrzyma aparat Nikon D750 oraz 2000 euro. Zdobywca nagrody „People’s Choice” dostanie zestaw filmowy Nikon D750 przydatny w realizacji kolejnych projektów artystycznych.

Cieszę się, że mogę brać udział w tak interesującej inicjatywie. Konkursy tego typu pomagają wyłaniać i promować utalentowanych filmowców. To świetny sposób na eksperymentowanie z koncepcjami, technikami oraz na nawiązywanie współpracy z innymi twórcami. Bardzo ciekawi mnie, w jaki sposób uczestnicy konkursu będą starali się wyróżnić oraz popisać ambicjami i kunsztem technicznym, mając do dyspozycji tylko 140 sekundtwierdzi Asif Kapadia, przewodniczący jury festiwalu Nikon European Film Festival.

Kryteria udziału
 1. Wszystkie osoby zgłaszające prace muszą się zarejestrować, aby móc przesłać film.
 2. Filmy muszą być w języku angielskim lub zawierać angielskie napisy.
 3. Filmy nie mogą być dłuższe niż 140 sekund ani krótsze niż 30 sekund.
 4. Wszystkie filmy muszą być nagrane w formacie HD.
 5. Zgłosić można tylko jeden film.
 6. Można zgłaszać prace, które wzięły udział w ramach innych festiwali, jeśli nie zajęły pierwszego miejsca.
 7. Brak ograniczeń wiekowych; osoby poniżej 16 roku życia muszą na żądanie przedstawić pisemną zgodę opiekunów.
 8. Zgłaszać można filmy nagrane za pomocą dowolnego urządzenia.
 9. Od wszystkich zwycięzców wymagane będzie podpisanie umowy dotyczącej praw użytkowania.
 10. Wszyscy uczestnicy muszą w pełni zaakceptować treść warunków dotyczących ograniczenia przedstawianych treści (np. sceny seksu, przemoc, znaki handlowe, przestępczość itp.).
 11. Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą mieszkać na terenie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Albanii, Andory, Armenii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Izraela, Kazachstanu, Kirgistanu, Macedonii, Mołdawii, Monako, Czarnogóry, Rosji, San Marino, Serbii, Szwajcarii, Turcji, Turkmenistanu, Ukrainy, Uzbekistanu lub Watykanu.


Dodatkowe informacje: www.nikonfilmfestival.com.

Zobacz także:
Konkurs Sony. Do wygrania nowa kamera PXW-FS5!
„To My tworzymy świat”, czyli nowy projekt i konkurs Canona
W Chinach i o Chinach 2015 - konkurs fotograficzny
Zwycięskie prace konkursu Nikona
Rozwiązanie konkursu "Najlepsze z najlepszych"
Red Bull Illume - został tydzień
Rolniczy konkurs fotograficzny
Konkurs "Życie jest piękne"
Rozwiązanie konkursu "Ten krajobraz mnie zachwycił"
Canon świętuje jubileusz - prezentuje zdjęcia i organizuje konkurs
Leica Street Photo: rozstrzygnięcie konkursu i wystawa
Konkurs Fotografuj.pl! Piękny ona, piękny on
Ostatnia szansa na tańszy aparat Nikon Coolpix
Konkurs Olympus Global Open Photo Contest 2015
Nikon, Canon, Sigma i Sony nagrodzone przez EISA
Trzy nowe obiektywy Nikon
Wadliwe aparaty Nikon D750
Wakacyjne konkursy i laboratoria Nikona
Nikon Photo Contest: Polacy z nagrodami
Pierwszy Nikon DX z powłokami nanokrystalicznymi
Nowe teleobiektywy Nikon

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.77s.