Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon Photo Contest: Polacy z nagrodami


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszy nowoczesny obiektyw zmiennoogniskowy powstał już w 1948 roku, najstarsza zaś tego typu konstrukcja pochodzi z przełomu XIX i XX wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon Photo Contest: Polacy z nagrodami
Dodał: Błażej Organisty 07.07.2015
Firma Nikon ogłosiła wyniki międzynarodowego konkursu Nikon Photo Contest 2014–2015. Nagrodę Główną w kategorii fotografia zdobył Katsuhiro Noguchi z Japonii, który został nagrodzony za zdjęcie „Kwiaty Fukushimy”. W kategorii wideo – filmów trwających nie dłużej niż 3 minuty – zwyciężył "One" autorstwa Chrisa Rudza z Polski. Nagrodę w kategorii przedstawiającej temat "Dom" zdobyła natomiast Katarzyna Pawlica, za zdjęcie "Tradycja".


Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 89 tysięcy prac. Wyboru tych najlepszych dokonało międzynarodowe jury, składające się z 17 jurorów – znanych fotografów, reżyserów i dyrektorów kreatywnych. Zwycięskie obrazy zostały docenione ze względu na wyjątkowe walory artystyczne oraz wysoką jakość prac. Wśród wyróżnionych nie zabrakło Polaków. Nagrodę Główną w kategorii „wideo” zdobył Chris Rudz. Jego film „One” to wejście w głąb męskiej tożsamości. Obraz pokazuje jej konstrukcję oraz stara się rozłożyć ją na czynniki pierwsze.

Kwiaty Fukushimy, fot. Katsuhiro Noguchi


Katarzyna Pawlica, fotografka ślubna, została natomiast wyróżniona w kategorii obrazującej temat „Dom” za zdjęcie „Tradycja”. Przedstawia ono tradycyjną scenę przedślubną, w której pan młody wkłada pieniądze do buta wybranki.

Tradycja, fot. Katarzyna Pawlica


Chris Rudz prezentuje wyjątkowy styl, wymagający od widza spojrzenia w głąb swojej tożsamości. W jego filmie widać piękno graniczące z brzydotą, co czyni go jeszcze bardziej uwodzicielskim. Choć wśród zgłoszeń otrzymaliśmy wiele naprawdę niesamowitych historii, to jednak obraz Rudza był wyjątkowypodsumował film „One” przewodniczący jury, John C Jay.

Kwiaty Fukushimy, fot. Katsuhiro Noguchi


Konkurs Nikon Photo Contest (NPC), organizowany przez firmę Nikon, po raz pierwszy odbył się w 1969 roku. Jest on świetną okazją, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, do nawiązania znajomości wśród entuzjastów fotografii z całego świata i zaprezentowania swojego talentu. W ramach konkursu zgłaszane są prace w 4 kategoriach fotograficznych oraz 2 wideo. W tegorocznej edycji konkursu we wszystkich kategoriach przyznano również nagrodę „Pokolenie N” dla 10 uczestników, w wieku poniżej 19 lat. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy chętni – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – niezależnie od wieku, płci, narodowości, czy używanego sprzętu fotograficznego.

Strona organizatora: www.nikon.pl

Zobacz także:
Wernisaż wystawy fotografii otworkowej
W weekend dwa warsztaty Olympus
Przechowuj zdjęcia na nowych dyskach Sony
Dziś wernisaż w Szczecinie i we Wrocławiu
Dzień dobry Marilyn we Wrocławiu
Jutro druga odsłona Beksińskiego
Nowe teleobiektywy Nikon
Wernisaż Subtelności
Wernisaż wystawy Bycie i czas
Konkurs dla uczniów i studentów
Rozwiązanie konkursu "Wiosenna pogoda"
Kolejna edycja konkursu Kręć Wrocław
Wyślij prace na konkurs "Koncerty"
Konkurs Japońskie Kadry 2015
Wernisaż wystawy pokonkursowej Oblicza Łodzi
Konkurs fotografii miejskiej
Rozwiązanie konkursu "Tak to widzę!"

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.106s.