Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs Japońskie Kadry 2015


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs Japońskie Kadry 2015
Dodał: Błażej Organisty 17.06.2015
Agencja Lucky Monday PR&Events, pomysłodawca i organizator ogólnopolskiego konkursu foto-graficznego Japońskie Kadry, rozpoczęła przyjmowanie zgłoszeń w ramach II edycji tego projektu. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy, będącej fotografią przetworzoną cyfrowo, nawiązującej do symboli, historii i kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Dodatkowo, w tegorocznej edycji pojawia się nowa kategoria specjalna: W stylu Manga. Pula nagród w konkursie wynosi ponad 18.000 zł. Prace można nadsyłać w terminie od 15 czerwca do 30 września br. Udział w Japońskich Kadrach jest bezpłatny.


Konkurs kierowany jest do osób pasjonujących się fotografią i grafiką cyfrową, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, zainspirowanych sztuką Dalekiego Wschodu.

Konkurs Japońskie Kadry 2015


Nadsyłane prace – fotografie przetworzone cyfrowo, powinny nawiązywać do motywów i symboliki związanej z historią, sztuką i kulturą Japonii. Nagrodami w konkursie są: monitor graficzny NEC Spectraview 232 (nagroda główna), oprogramowanie do projektowania graficznego Corel Painter 2015, drukarka Epson Surecolor SC-P600, kurs fotografii zaawansowanej od Akademii Fotografii, a także publikacje wydawnictw: Helion, Manggha i Torii.

drukarka Epson Surecolor SC-P600


Istnieje również możliwość przygotowania pracy w ramach kategorii specjalnej „W stylu Manga”. Może to być formuła fotograficznego minikomiksu, fotokolaż, lub zdjęcie nawiązujące stylistyką do formuły Manga. Można sięgnąć do źródeł, inspirując się tradycyjnymi rycinami japońskimi, albo wręcz odwrotnie: stworzyć pracę czerpiącą z elementów fantastyki i mecha manga. Jednak i w tej kategorii zasada pozostaje ta sama – powinna być to fotografia przetworzona cyfrowo. Nagrodą dla zwycięzcy jest tablet Wacom Cintiq 13HD o wartości 3200 PLN.

Wacom Cintiq 13HD


Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w terminie: 15 czerwiec – 30 wrzesień 2015 r. Udział w konkursie jest bezpłatny. Oficjalne wręczenie nagród, tak jak w roku ubiegłym będzie miało miejsce 23 października bieżącego roku w Krakowie podczas Forum Nowych Japońskich Technologii.

NEC Spectraview 232, nagroda główna


Organizatorem konkursu jest agencja Lucky Monday PR&Events.

Więcej informacji: www.japonskiekadry.pl

Zobacz także:
Dziś Nienaturalny wernisaż w Warszawie
Wernisaż W koło Macieja
Wystawa Bezdomna w Ostrowie Wielkopolskim
Zadebiutuj podczas TIFF Festival
Znamy program Eastreet 3
Wernisaż wystawy pokonkursowej Oblicza Łodzi
Foto-warsztaty "W siedem dni dookoła Islandii"
Konkurs fotografii miejskiej
Trwa wystawa "Tybet. w drodze do Kumbum"
Rozwiązanie konkursu "Tak to widzę!"
Ruszył konkurs Empiku
Laureaci konkursu Cyberfoto 2015

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.59s.