Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Znamy program Eastreet 3


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Znamy program Eastreet 3
Dodał: Błażej Organisty 11.06.2015
Rusza trzecia odsłona Eastreet – unikalnego projektu dedykowanego fotografii ulicznej i dokumentalnej z krajów regionu Europy Wschodniej. Eastreet to największa tego typu inicjatywa – podczas poprzednich dwóch edycji zaprezentowano łącznie ponad 200 zdjęć autorów z 22 krajów. Oprócz Lublina wystawa prezentowana była m. in. we Francji, Belgii, Gruzji, Tajlandii i Kambodży.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Już trzeci raz organizatorzy Eastreet pragną przyjrzeć się człowiekowi w przestrzeni publicznej Europy Wschodniej, poprzez niepozowane, spontaniczne zdjęcia używające języka fotografii ulicznej. Zdjęcia, które być może pozwolą spojrzeć na Europę Wschodnią ponad stereotypami, granicami i różnicami, pokazać jej obecny stan i odnaleźć unikalne cechy. Celem Eastreet jest stworzenie złożonego i zróżnicowanego portretu regionu w formie wystawy i publikacji. Formuła fotografii ulicznej idealnie przystaje do tej tematyki, nie jest jednak rozumiana przez organizatorów konserwatywnie – na wystawie znajdzie się miejsce również dla szeroko rozumianego dokumentu. Twórcy projektu chcą badać granice gatunku, szukać nowych rozwiązań i inspiracji.

Eastreet 3, fot. Christos Kapatos, Grecja


Na ogłoszony w tym roku otwarty nabór, w ciągu zaledwie 6 tygodni, nadesłanych zostało blisko 10 tys. zdjęć od autorów z całego świata. Zespół kuratorów po intensywnym procesie selekcji i edycji, wybrał 82 zdjęcia autorów z 18 krajów Europy Wschodniej. Wybrane fotografie zostaną, jak co roku, zaprezentowane w formie wystawy w galerii oraz równoległej wystawy plenerowej. Wernisaż wystawy zaplanowano na 10 lipca 2015, godz. 19:00 w Warsztatach Kultury w Lublinie. Zostanie wydana specjalna publikacja książkowa prezentująca wszystkie wybrane zdjęcia oraz autorów.

Eastreet 3, fot. George Marazakis, Grecja


Grupę kuratorów tegorocznej edycji tworzą: Joanna Kinowska, Aleksander Bochenek, Tomasz Kulbowski i Grzegorz Ostręga, oraz gość specjalny, renomowany brytyjski fotograf i edytor, znany z długoterminowych projektów realizowanych na terenie Europy Wschodniej – George Georgiou.

Eastreet 3, fot. Maciej Biedrzycki, Polska


Idea projektu ewoluuje – Eastreet to nie tylko wystawa, ale także platforma dialogu, integracji oraz edukacji autorów tworzących w regionie Europy Wschodniej. W tym roku wystawie towarzyszyć będzie specjalny blok edukacyjny poświęcony różnym aspektom teorii i praktyki fotografii dokumentalnej: warsztaty, prelekcje, spotkania autorskie.

Eastreet 3, fot. Reinis Hofmanis, Łotwa


Wystawa Eastreet 3 realizowana jest jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Blok edukacyjny zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.099s.