Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Znamy program Eastreet 3


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Znamy program Eastreet 3
Dodał: Błażej Organisty 11.06.2015
Rusza trzecia odsłona Eastreet – unikalnego projektu dedykowanego fotografii ulicznej i dokumentalnej z krajów regionu Europy Wschodniej. Eastreet to największa tego typu inicjatywa – podczas poprzednich dwóch edycji zaprezentowano łącznie ponad 200 zdjęć autorów z 22 krajów. Oprócz Lublina wystawa prezentowana była m. in. we Francji, Belgii, Gruzji, Tajlandii i Kambodży.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Już trzeci raz organizatorzy Eastreet pragną przyjrzeć się człowiekowi w przestrzeni publicznej Europy Wschodniej, poprzez niepozowane, spontaniczne zdjęcia używające języka fotografii ulicznej. Zdjęcia, które być może pozwolą spojrzeć na Europę Wschodnią ponad stereotypami, granicami i różnicami, pokazać jej obecny stan i odnaleźć unikalne cechy. Celem Eastreet jest stworzenie złożonego i zróżnicowanego portretu regionu w formie wystawy i publikacji. Formuła fotografii ulicznej idealnie przystaje do tej tematyki, nie jest jednak rozumiana przez organizatorów konserwatywnie – na wystawie znajdzie się miejsce również dla szeroko rozumianego dokumentu. Twórcy projektu chcą badać granice gatunku, szukać nowych rozwiązań i inspiracji.

Eastreet 3, fot. Christos Kapatos, Grecja


Na ogłoszony w tym roku otwarty nabór, w ciągu zaledwie 6 tygodni, nadesłanych zostało blisko 10 tys. zdjęć od autorów z całego świata. Zespół kuratorów po intensywnym procesie selekcji i edycji, wybrał 82 zdjęcia autorów z 18 krajów Europy Wschodniej. Wybrane fotografie zostaną, jak co roku, zaprezentowane w formie wystawy w galerii oraz równoległej wystawy plenerowej. Wernisaż wystawy zaplanowano na 10 lipca 2015, godz. 19:00 w Warsztatach Kultury w Lublinie. Zostanie wydana specjalna publikacja książkowa prezentująca wszystkie wybrane zdjęcia oraz autorów.

Eastreet 3, fot. George Marazakis, Grecja


Grupę kuratorów tegorocznej edycji tworzą: Joanna Kinowska, Aleksander Bochenek, Tomasz Kulbowski i Grzegorz Ostręga, oraz gość specjalny, renomowany brytyjski fotograf i edytor, znany z długoterminowych projektów realizowanych na terenie Europy Wschodniej – George Georgiou.

Eastreet 3, fot. Maciej Biedrzycki, Polska


Idea projektu ewoluuje – Eastreet to nie tylko wystawa, ale także platforma dialogu, integracji oraz edukacji autorów tworzących w regionie Europy Wschodniej. W tym roku wystawie towarzyszyć będzie specjalny blok edukacyjny poświęcony różnym aspektom teorii i praktyki fotografii dokumentalnej: warsztaty, prelekcje, spotkania autorskie.

Eastreet 3, fot. Reinis Hofmanis, Łotwa


Wystawa Eastreet 3 realizowana jest jako jedno z wydarzeń lubelskiej odsłony projektu Wschód Kultury, który powstał dzięki zaangażowaniu środowisk twórczych i samorządów wschodniej Polski, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Blok edukacyjny zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.094s.