Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Przechowuj zdjęcia na nowych dyskach Sony


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Zaprezentowany w 2003 roku Olympus E-1 był pierwszą lustrzanką należącą do systemu Cztery Trzecie – zaprojektowanego od podstaw w pełni cyfrowego standardu SLR?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Przechowuj zdjęcia na nowych dyskach Sony
Dodał: Błażej Organisty 06.07.2015
Samsung Electronics zaprezentował dyski półprzewodnikowe (SSD) 850 PRO i 850 EVO, o pojemności 2 terabajtów (TB).


Oferta dostępnych w sprzedaży detalicznej dysków SSD firmy Samsung, wykorzystujących wertykalną architekturę NAND 3D (V NAND 3D) liczy obecnie 20 produktów, występujących w wielu wersjach różniących się pojemnością: od 120 gigabajtów (GB), do 2 TB. Dyski 2-terabajtowe, oferowane w 50 krajach, są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na wysokowydajne i wielkopojemne pamięci masowe.

Po wprowadzeniu dysków SSD V NAND, firma Samsung odnotowała gwałtowny wzrost popytu na dyski SSD o pojemności od 500 GB wzwyż. Wprowadzenie dysków SSD o pojemności 2 TB stanowi mocne wejście w nową erę wieloterabajtowych rozwiązań SSDpowiedział Un-Soo Kim, Senior Vice President of Branded Product Marketing, Memory Business w Samsung Electronics.

Nowe, 2 terabajtowe dyski SSD 850 PRO i EVO, podobnie jak wcześniejsze modele, są umieszczone w aluminiowych obudowach 2,5”, o grubości 7 mm. 2 terabajtowy dysk 850 wyróżnia się wysoką wydajnością i efektywnością energetyczną. Osiągnięto to dzięki zaawansowanym rozwiązaniom mikroprocesorowym, takim jak zmodernizowany, wysokowydajny kontroler MHX, obsługujący 2 TB pojemności; 128 osobnych 32 warstwowych kości pamięci flash V NAND 3D, o pojemności 128 GB każda; oraz czterem układom LPDDR3 DRAM 4 GB, wykonanym w technologii 20 nm. Większa pojemność dysków zapewnia płynniejszą pracę w komputerach domowych i w zastosowaniach profesjonalnych – zwłaszcza przy intensywnym przetwarzaniu dużych ilości danych, np. edycji nagrań wideo w rozdzielczości 4K/UHD.

Samsung gwarantuje, że żywotność dysku 850 PRO 2 TB wynosi 10 lat lub 300 terabajtów zapisanych ogółem (TBW). W przypadku dysku 850 EVO 2 TB to odpowiednio: 5 lat lub 150 TBW.

Po wprowadzeniu dysków 850 o pojemności 2 TB, Samsung rozszerzy ofertę wielkopojemnych dysków SSD z technologią V NAND 3D o formaty mSATA i M.2, przeznaczone do komputerów do gier, laptopów oraz na rynek wysokowydajnych dysków SSD.

Strona producenta: www.samsung.pl

Zobacz także:
Monitor Samsung dopasuje się do odbiorcy
Nowa kamera Panasonic
Pierwszy Nikon DX z powłokami nanokrystalicznymi
Nowe teleobiektywy Nikon
Removu P1 – urządzenie do obsługi GoPro
Monitor Philips BDM3275UP
Rozwiązanie konkursu "Wiosenna pogoda"
Pasek na ramię GGS Fotospeed F1
Nowy panel BenQ RP790
Gambijskie rytuały na Brave Festival
AOC przedstawia dwa monitory: G2770PF oraz G2460PF
Wypożyczalnia A7. Przetestuj aparat Sony!
Smartfon Iron Mana, czyli Samsung Galaxy S6
Samsung oferuje nowe karty pamięci PRO+ i EVO+

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.285s.