Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Red Bull Illume - został tydzień


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Red Bull Illume - został tydzień
Dodał: Błażej Organisty 24.03.2016
Red Bull Illume powraca! To już czwarta edycja konkursu w dziedzinie fotografii sportowej. Jego celem jest prezentacja najznakomitszych i najbardziej kreatywnych zdjęć, przy jednoczesnym podkreśleniu pasji, stylu życia oraz kultury fotografów stojących za obiektywem. Faza nadsyłania zgłoszeń rozpoczyna się 1 grudnia 2015 r.


W tym roku konkurs nabiera dodatkowych kolorów poprzez wprowadzenie kategorii Mobile oraz rozszerzenie listy partnerów i wspaniałych nagród. Faza nadsyłania zgłoszeń rozpoczyna się 1 grudnia 2015 r. i właśnie od tego dnia fotografowie z całego świata mogą rejestrować swoje dzieła na stronie redbullillume.com.

Po raz kolejny fotografowie będą mieli szansę zgłosić zdjęcia w 11 kategoriach, takich jak: Zbliżenie, Energia, Efekty specjalne, Lifestyle, Arcydzieło, Nowa kreatywność, Miejsce, Sekwencja, Klimat, Skrzydła i po raz pierwszy – Mobile. Dołączenie kategorii Mobile jest efektem rosnącej popularności fotografii angażującej smartfony oraz tablety. Zawodowcy i amatorzy mogą więc zgłaszać najlepsze ujęcia przechowywane na własnych telefonach.

Dimitrios Kontizas, Red Bull Illume


Każdy z nas trzyma w kieszeni telefon, więc fotografia sportów akcji i przygody jeszcze nigdy nie była tak ogólnodostępna. Dodanie kategorii Mobile pozwala nam cieszyć się ulotnymi chwilami, które w przeciwnym razie przeminęłyby bezpowrotnie, oraz celebrować kreatywną wolność, którą zapewnia fotografia mobilnapowiedział Ulrich Grill, założyciel Red Bull Illume i fotograf.

Po zakończeniu fazy nadsyłania zgłoszeń, przeglądem oraz wyborem 55 najlepszych ujęć – w tym 11 zwycięzców poszczególnych kategorii oraz głównego zwycięzcy – zajmie się panel sędziowski składający się z 50 fotoedytorów z najbardziej prestiżowych międzynarodowych publikacji z dziedziny wiadomości, fotografii i sportu. Finałowe zdjęcia zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas ceremonii wręczenia nagród Red Bull Illume, która odbędzie się jesienią 2016 r., a następnie przemierzą cały świat pod postacią nocnej wystawy, zatrzymując się w światowych stolicach oraz centrach kulturalnych.

Elias Kunosson, Red Bull Illume


Główny zwycięzca, zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz autor zdjęcia wybranego przez sportowców nagrody ufundowane przez największe marki fotograficzne świata. Kiedy emocje już nieco opadną, publiczność będzie miała okazję osobiście rzucić okiem na wyróżnione zdjęcia i zagłosować na ulubione, tym samym wybierając własnego zwycięzcę.

Podczas edycji 2013 6 417 fotografów ze 124 krajów zgłosiło do konkursu aż 28 257 zdjęć. Po długich obradach pierwszą nagrodę przyznano Lorenzowi Holderowi za jego niezwykłe ujęcie snowboardzisty Xavera Hoffmana tuż obok gigantycznej anteny satelitarnej.

Lorenz Holder, Red Bull Illume


Faza nadsyłania zgłoszeń rozpoczyna się 1 grudnia 2015 r. i kończy 31 marca 2016 r.

Red Bull Illume to jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów fotograficznych poświęconych sportom akcji. Jego celem jest prezentacja najbardziej ekscytujących i kreatywnych zdjęć ze świata sportu i akcji w formie sztuki, i tym samym przybliżenie tego świata szerszej publiczności.

Rainer Eder, Red Bull Illume


Red Bull Illume Image Quest 2016 jest czwartą edycją konkursu, który odbył się już w 2007, 2010 i 2013 roku. 50 finałowych fotografii z 2013 roku można zobaczyć na s

Zobacz także:
Rolniczy konkurs fotograficzny
Konkurs "Życie jest piękne"
Rozwiązanie konkursu "Ten krajobraz mnie zachwycił"
Canon świętuje jubileusz - prezentuje zdjęcia i organizuje konkurs
Leica Street Photo: rozstrzygnięcie konkursu i wystawa
Konkurs Fotografuj.pl! Piękny ona, piękny on
Konkurs Olympus Global Open Photo Contest 2015
Ruszyła druga edycja Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Wakacyjny konkurs fotograficzny
Konkurs Kadry Modernizmu
Ostatnie tygodnie konkursu National Geographic
Oto najlepsze zdjęcia konkursu National Geographic
Wojnicki Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny 2015
Konkurs Fotografii Teatralnej
Konkurs Leica Street Photo 2015
Rozwiązanie konkursu "Majówka z aparatem"
Konkurs Uchwyć Kolor. Laureaci czerwca i kolor lipca
Wakacyjne konkursy i laboratoria Nikona
Weź udział w konkursie fotograficznym PGE
Konkurs dla uczniów i studentów
Rozwiązanie konkursu "Wiosenna pogoda"
Kolejna edycja konkursu Kręć Wrocław
Wyślij prace na konkurs "Koncerty"
Konkurs Japońskie Kadry 2015

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.634s.