Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs Fotografii Teatralnej


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą cyfrową lustrzanką, która umożliwiała swobodny podgląd fotografowanej sceny w każdych warunkach był Olympus E-330?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs Fotografii Teatralnej
Dodał: Błażej Organisty 31.07.2015
Instytut Teatralny Konkursu Fotografii Teatralnej po raz pierwszy organizuje konkurs na najlepsze zdjęcie teatralne sezonu 2014/2015 i zestaw dokumentacyjny z wybranej premiery. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września.


Teatralne zdjęcie sezonu 2014/2015 i zestaw dokumentacyjny z wybranej premiery – w tych kategoriach międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Dariusza Kosińskiego oceniać będzie prace zgłoszone do I edycji Konkursu Fotografii Teatralnej. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego czeka na zgłoszenia do końca września. Wyróżnione zdjęcia prezentowane będą podczas wystaw w największych polskich miastach, w tym w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie. Na laureatów konkursu czekają także nagrody finansowe.

Zgłoszenia można wprawdzie nadsyłać do 30 września 2015 roku, ale zdjęcia muszą zostać wykonane do końca bieżącego sezonu teatralnego, tzn. do 31 sierpnia. Na lipiec i sierpień zaplanowano jeszcze liczne przeglądy, festiwale teatralne oraz premiery – w tym sześć nowych wystawień w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej w Warszawie, Krakowie czy Legnicy.

Uczestnikami organizowanego przez Instytut Teatralny konkursu mogą być zarówno artyści-fotograficy, absolwenci wyższych szkół artystycznych, jak i amatorzy. Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu (pojedyncze zdjęcia, ukazujące przedstawienie teatralne, pracę nad nim lub inne sceny związane z życiem teatralnym) oraz zestaw dokumentacyjny z premiery.

Plakat Konkursu Fotografii Teatralnej


Laureatów konkursu wskaże międzynarodowe jury, w skład którego weszli znani artyści-fotograficy oraz przedstawiciele środowisk naukowych i twórczych: Thomas Aurin (fotograf teatralny), Dariusz Kosiński (historyk i badacz teatru), Rafał Milach (fotograf, dokumentalista, twórca książek), Artur Sienicki (operator filmowy, twórca wideo, reżyser światła), Małgorzata Szczęśniak (scenografka, autorka kostiumów) oraz Marta Szymańska (viceprezeska Fundacji Archeologia Fotografii).

Celem konkursu jest propagowanie sztuki fotografowania teatru oraz prezentacja fotografii nie tylko jako formy dokumentowania procesu pracy teatralnej, ale także jako autonomicznego dzieła konkretnych artystów – tłumaczy Agnieszka Kubaś z Instytutu Teatralnego, koordynatorka konkursu.

W obu kategoriach za zdobycie I miejsca zostaną przyznane nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł. Prace laureatów i wyróżnionych uczestników będą prezentowane podczas wystaw w największych polskich miastach, w tym w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich przy Al. Ujazdowskich oraz w siedzibie Instytutu Teatralnego, gdzie w listopadzie nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy: www.instytut-teatralny.pl

Zobacz także:
Konkurs Leica Street Photo 2015
Rozwiązanie konkursu "Majówka z aparatem"
Konkurs Uchwyć Kolor. Laureaci czerwca i kolor lipca
Wakacyjne konkursy i laboratoria Nikona
Weź udział w konkursie fotograficznym PGE
Konkurs dla uczniów i studentów
Rozwiązanie konkursu "Wiosenna pogoda"
Kolejna edycja konkursu Kręć Wrocław
Wyślij prace na konkurs "Koncerty"
Konkurs Japońskie Kadry 2015
Wernisaż wystawy pokonkursowej Oblicza Łodzi
Konkurs fotografii miejskiej
Rozwiązanie konkursu "Tak to widzę!"
Ruszył konkurs Empiku
Jeszcze przez pięć dni potrwa konkurs Majówka z aparatem!
Laureaci konkursu Cyberfoto 2015
Oto laureaci konkursu Sony World Photography
Konkurs fotografii prasowej rozstrzygnięty!
Konkurs ''Wiosenna pogoda'' - ostatni moment na przesłanie zdjęć

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.107s.