Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Kate Moss, Mick Jagger i Madonna na aukcji fotografii


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Kate Moss, Mick Jagger i Madonna na aukcji fotografii
Dodał: Błażej Organisty 30.09.2015
Portrety polskich i zagranicznych gwiazd show biznesu i ludzi kultury, które zostały uchwycone przez najlepszych polskich fotografów, będzie można licytować już 1 października o godzinie 19.00 w warszawskiej DESIE Unicum. Kora, Anna Dymna, Beata Tyszkiewicz, Andrzej Wajda to tylko niektóre polskie nazwiska, które znalazły się w katalogu aukcji. Pod młotek pójdą również zdjęcia Beatlesów, Brigitte Bardot czy Catherine Deneuve.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Październikowa Aukcji Fotografii wpisuje się w tradycję organizowanych przez Desę UNICUM licytacji zdjęć z wizerunkami największych artystów oraz gwiazdami filmu i muzyki. Tym razem na aukcji w DESIE Unicum również licytowane będą zdjęcia zagranicznych celebrytów. W ofercie znalazły się kultowe fotografie Beatlesów z lat 60., charyzmatycznego lidera The Rolling Stones Micka Jaggera czy Michaela Jacksona. Na szczególną uwagę zasługuje portret Madonny autorstwa Curtisa Knappa, będący pierwszym okładkowym zdjęciem królowej popu.

Madonna, fot. Curtis Knapp


Uczestnicy aukcji będą mogli licytować fotografie takich gwiazd światowego formatu, jak np. Audrey Hepburn, Naomie Campbell, Kate Moss, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve czy Grace Jones.

Brigitte Bardot, fot. Curtis Henri Elwing


Ikony lat 60. w obiektywie mistrzów
Środowisko polskiej kultury lat 60. w znakomicie podglądał fotoreporter Bogdan Łopieński, tworząc portrety pełne nieskrępowanej naturalności i bezpretensjonalności. W niezwykły sposób uwiecznił on młodą Beatę Tyszkiewicz, Andrzeja Wajdę, Władysława Hasiora czy Henryka Stażewskiego podczas pleneru w Osiekach. W katalogu aukcji znalazły się również fotografie niekwestionowanej królowej fotografii portretowej - Zofii Nasierowskiej, Wojciecha Plewińskiego i znanego z neo-awangardowego ugrupowania „Łódź Kaliska” Andrzeja Świetlika. Wrażenie robią również eksperymentalne portrety Krzysztof Gierałtowski przedstawiające najwybitniejsze osobistości polskiej kultury m.in.: Kalinę Jędrusik, Ninę Andrycz, Leopolda Tyrmanda czy Czesława Niemena.

Czesław Niemen, fot. Andrzej Świetlik
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.119s.