Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Sprawozdanie z przedostatniego Fotospaceru


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sprawozdanie z przedostatniego Fotospaceru
Dodał: Błażej Organisty 20.08.2015
Uczestnicy Fotospacerów z aparatami Panasonic Lumix miniona niedzielę spędziło na Fotospacerze po Iłży i pobliskiej farmie wiatrowej. Tak właśnie ponad 60 osób wyposażonych w aparaty kompaktowe Panasonic zwiedzało miasto na wyprawie realizowanej w ramach konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Iłża jest niewielkim miastem o przebogatej historii sięgającej wczesnego średniowiecza. Niszczona w czasie najazdów tatarskich i potopu szwedzkiego, podnosiła się z upadków dzięki ceramice i fajansowi. Uczestnicy czwartego Fotospaceru realizowanego w ramach konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski mogli na własne oczy zobaczyć budowle, będące świadkami świetności miasta.

Fotospacer w Iłży, fot. fotospacery.pl


Im bliżej końca konkursu, tym więcej spotyka nas niespodzianek i wyróżnieńopowiada Tomasz Kulas, główny organizator Fotospacerów. – W Iłży naszą grupę powitał Pan Marek Łuszczek, zastępca burmistrza. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a jednocześnie niezmiernie cieszymy się, że lokalna społeczność tak pozytywnie odbiera nasz projekt.

Foto-atrakcje Iłży
Po spotkaniu z przedstawicielami władz, rozpoczęło się już samo spacerowanie – podczas ponad trzygodzinnego spaceru uczestnicy mieli okazję przejść się najbardziej urokliwymi uliczkami Iłży, szukając w nich dodatkowo śladów dawnych murów miejskich. Odwiedzili też między innymi oba rynki, szukając śladów po dawnym ratuszu i wykonując ćwiczenia fotograficzne związane z ultrakrótkimi i bardzo długimi czasami naświetlania, które bardzo zainteresowały pasjonatów. Dużą atrakcję stanowił również niezwykle ciekawy architektonicznie kościół farny p.w. Wniebowzięcia NMP. Mijając stary kirkut, pod koniec spaceru cała grupa znalazła się w górującym nad miastem zamku. Jako jedni z pierwszych uczestnicy Fotospaceru mieli okazję zobaczyć odkryte i odsłonięte niedawno nowe komnaty, śledząc od środka efekty prac zespołu archeologicznego pracującego obecnie na zamku, a nawet rozmawiając z osobą kierującą całymi wykopaliskami.

Kompaktowe towarzystwo
Tak jak podczas poprzednich Fotospacerów z cyklu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski, uczestnicy fotografowali z wykorzystaniem aparatów firmy Panasonic. Zaszła jednak ważna zmiana – tym razem były to wyłącznie najwyższej klasy aparaty kompaktowe, takie jak zaawansowany Panasonic Lumix LX100 czy wyróżnione nagrodami EISA 2015 modele Panasonic Lumix FZ1000 i Panasonic Lumix TZ60.

Fotospacer w Iłży, fot. fotospacery.pl


– Chcieliśmy pokazać miłośnikom fotografowania, że i niewielkie aparaty kryją wiele możliwości – mówi Klara Ufnalewska, PR Manager Panasonic. – Z wysokiej klasy aparatami kompaktowymi Panasonic Lumix można wykonać zdjęcia równie dobrej jakości, co sprzętem z możliwością wymiany obiektywów. Te niepozornie czasami wyglądające urządzenia sprawdzają się także przy filmowaniu, o czym mogły się przekonać osoby zwiedzające z nami Iłżę.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.504s.