Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Wiatrowe pokłosie Fotospaceru


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Wiatrowe pokłosie Fotospaceru
Dodał: Błażej Organisty 29.09.2015
W pierwszy weekend października, na placu przed Urzędem Miejskim w Iłży zostanie otwarta unikalna wystawa 19 zdjęć, w unikalny sposób prezentujących farmę wiatrową firmy EDP Renewables. Wystawa jest wynikiem wizyty uczestników Fotospaceru, który w sierpniu zwiedził miasto i pobliską elektrownię wiatrową w ramach konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski.


W piątek, 2 października, na placu przed Urzędem Miasta w Iłży stanie niecodzienna wystawa plenerowa, która składać się będzie z 19 fotografii wykonanych przez uczestników Fotospaceru zrealizowanego w ramach konkursu Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski.

Spacer po Iłży i okolicach odbył się w sierpniu i jego uczestnicy skorzystali z dodatkowej atrakcji, jaką była możliwość zwiedzenia farmy wiatrowej na zaproszenie jej inwestora EDP Renewables. Firma zorganizowała dla fotospacerowiczów dodatkowy konkurs na najciekawsze ujęcia wiatraków, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Przystąpił do niego co trzeci z uczestników Fotospaceru po Iłży.

Wiatraki w obiektywie


Ponieważ nie było ustalonego limitu nadsyłanych prac, jury składające się z przedstawicieli inwestora stanęło przed naprawdę trudnym wyborem. Jak przyznają przedstawiciele EDP Renewables było to spore wyzwanie, ponieważ wysoka jakość prac nadesłanych blisko 200 prac zdecydowania nie ułatwiała wyboru. Przy ocenie końcowej brano pod uwagę oryginalność, atrakcyjność i jakość wykonanego zdjęcia. Ostatecznie, po długich debatach, wyłoniono 19 najciekawszych ujęć, które – jak liczy inwestor – spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców miasta i gminy Iłża.

Wiatraki w obiektywie


Od naszych Fotospacerowiczów zadanie konkursowe także wymagało niestandardowego podejściaprzyznaje Tomek Kulas, organizator Fotospacerów. – Z doświadczenia wiemy już, że nie ma dla uczestników naszych wypraw trudnych ujęć, ale uchwycenie swoistego uroku turbiny wiatrowej, szczególnie w takich warunkach pogodowych, jakie mieliśmy podczas wizyty na farmie w Iłży, wiązało się z zupełnie nowym spojrzeniem na otaczający nas plener.

Głównym celem konkursu było pokazanie sposobu, w jaki elektrownie wiatrowe komponują się z otoczeniem, stając się jego istotnym i atrakcyjnym atrybutem.

Wiatraki w obiektywie


Wystawa „Wiatraki w obiektywie” będzie udostępniona mieszkańcom Iłży i odwiedzającym miasto osobom do 16 października.

Więcej informacji: www.fotospacery.pl

Zobacz także:
Fotograficzne sprawozdanie z 7. Fotospaceru
Wernisaż wystawy "A w tle pałac"
Zwycięskie prace konkursu Nikona
Rozwiązanie konkursu "Najlepsze z najlepszych"
Wernisaż wystawy "Autoportret" Michaliny Hendrys
Akademia Fotografii Podwodnej Olympusa
Red Bull Illume - został tydzień
Sprawozdanie z przedostatniego Fotospaceru
Dziś wernisaż wystawy Waldemara Borowskiego
W niedzielę Fotospacer po Iłży
Fotospacer po Barczewie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.827s.