Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Dziś wernisaż wystawy Waldemara Borowskiego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 jest w chwili obecnej jedynym modelem aparatu łączącym w sobie mechanizmy mechanicznej stabilizacji matrycy, ochrony przed kurzem, Live View oraz obrotowego wyświetlacza LCD?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Dziś wernisaż wystawy Waldemara Borowskiego
Dodał: Błażej Organisty 20.08.2015
Najbliżej chyba Waldemarowi Borowskiemu do surrealizmu, zresztą artysta nie kryje fascynacji takimi mistrzami, jak René Magritte, Salvador Dali czy Zdzisław Beksiński. Tak jak oni posługuje się alegorią, sięga do mitologii i astrologii. Inspirują go sny.


Wernisaż wystawy Waldemara Borowskiego zatytułowanej "Księga Śnienia" odbędzie się 20 sierpnia w Żywej Galerii przy Artbistro Stalowa 52. Wystawa potrwa do 18 września.

Dobrycerz Zamok, 2014, akryl, 90x160cm


Malarstwo Waldemara Borowskiego owiane jest atmosferą tajemnicy. Mimo że jest to malarstwo figuratywne, odbiór dzieł nie jest oczywisty. Mamy do czynienia z odkrywaniem nieznanego świata. Malowane głównie akrylami obrazy Borowskiego pełne są wielowarstwowych symboli, starożytnych przekazów, odwołań do różnych kultur, przede wszystkim Ameryki prekolumbijskiej oraz do filozofii Wschodu. Każde dzieło ma w sobie ważne przesłanie, które młody artysta chce nam przekazać. Najbliżej chyba Waldemarowi Borowskiemu do surrealizmu, zresztą artysta nie kryje fascynacji takimi mistrzami, jak René Magritte, Salvador Dali czy Zdzisław Beksiński, choć ten ostatni jest jego mistrzem jedynie ze względu na technikę. Tak jak oni posługuje się alegorią, sięga do mitologii i astrologii. Inspirują go sny. Waldemar Borowski przedstawia wizje przyszłości Ziemi, nowej cywilizacji, jaka powstanie na gruzach obecnej. Jednak nie są to wizje katastroficzne, artysta jest dzisiaj dobrej myśli. Zwraca uwagę, że wszystko przemija, ale dusza zostanie i dlatego stara się wyrazić to, co ukryte gdzieś głęboko, czasem w podświadomości człowiekaopisuje Joanna Kiwilszo.

Plakat wystawy


Waldemar Borowski ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (2006). Akrylowe malarstwo artysty obejmuje sny, realizm magiczny, świętą geometrię, paradoksy i ezoterykę. Nagroda Włoskiej Telewizji „ARTE 24” (2011), Certyfikat Nowych Wzorców Sztuki (2014). Współpracuje z wydawnictwami Okultura i Nieznany Świat. Jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w filmie The Pharmacratic Inquisition (2007, USA) oraz ukazały się w "Encyklopedii Polskiej Psychodelii" Kamila Sipowicza (2013). Dzieła artysty znajdują się w polskim parlamencie.

Sapientia Dei, 2009, akryl, tondo 60 cm


Wieczór muzycznie umili Ciepły Wieczór. Piosenki i ballady z dawnych i nowszych lat, opowiadające o miłości, dobrych i złych chwilach w życiu. Główny trzon zespołu tworzą Honorata Kożuchowska – wokal, przeszkadzajki, Piotr Aleksandrowicz – gitara i Kornel Jasiński – kontrabas.

Wstęp: wolny;
Wernisaż: 20 sierpnia 2015; godz. 20:00;
Wystawa czynna: do 18.09.2015;
Miejsce: Żywa Galeria przy Artbistro;
Adres: Stalowa 52, Warszawa;
Producent wystawy: Anna Schwenk
Więcej informacji: www.stalowa52.pl

Zobacz także:
Wernisaż wystawy Powaga i Radość w Teatrze Żydowskim
Dziś wernisaż w Jastrzębiu-Zdroju
Dziś wernisaż wystawy fotografii Bolesławy i Edmunda Zdanowskich
Wernisaż Niewidzialnych Map 2
W sobotę wernisaż wystawy Wasyla Jermiłowa
Wernisaż wystawy Janusza Foglera
Wernisaż wystawy fotografii otworkowej
Dziś wernisaż w Szczecinie i we Wrocławiu
Wernisaż Subtelności
Wernisaż wystawy Bycie i czas
We wtorek dwa wernisaże
Wernisaż Trzeciej Zmiany
Jutro wernisaż wystawy Zbigniewa Lindnera

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.228s.