Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Biodegradowalne podłoża do druku Ilford Biomedia


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aparat Olympus E-3 wyposażony jest w 11-polowy autofokus, który w momencie premiery był najczulszym tego typu układem zastosowanym w tej klasie lustrzanek cyfrowych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Biodegradowalne podłoża do druku Ilford Biomedia
Dodał: Katarzyna Stodolska 13.12.2011
Ilford poinformował o wprowadzeniu do na rynek drugiej linii biodegradowalnych podłoży Biomedia, które oferują wysoką jakość obrazu bez wpływu na środowisko naturalne.


ILFORD, wiodący producent wysokiej jakości profesjonalnych mediów do drukarek atramentowych oraz kolorowych procesów fotograficznych, zaprezentował nową linię podłoży BioMedia. Dedykowane do zastosowań reklamowych podłoża BioMedia są biodegradowalną alternatywą dla dzisiejszych reklamowych podłoży winylowych. Zaprojektowane by sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom jakościowym i wydajnościowym, podłoża ILFORD BioMedia, dzięki unikalnym enzymom przyspieszającym proces biodegradacji, całkowicie rozkładają się w warunkach beztlenowych. Jako zamiennik powszechnie stosowanych i nie biodegradowalnych, tradycyjnych produktów na bazie winylu, linia ILFORD BioMedia obejmuje sztywne płyty montażowe, laminaty oraz folie, których powierzchnie wykorzystują zaawansowane technologicznie powłoki, umożliwiające maksymalizację korzyści dla środowiska bez kompromisu w jakości wydruku.
 
ILFORD zawsze był siłą napędową w branży obrazowania i konsekwentnie wykazywał zdolność do projektowania produktów odpowiadających potrzebom szybko zmieniającego się rynku. W odpowiedzi na wzmożoną presję na przedsiębiorstwa do przyjęcia polityki i procesów, które sprzyjają ochronie środowiska, ILFORD utrzymuje wewnętrzną zrównoważoną politykę wdrażania innowacyjnych produktów, a przez wprowadzenie do oferty linii BioMedia wciela w życie zasady społecznej odpowiedzialności biznesu.
 
Produkty BioMedia zostały przetestowane przez niezależne laboratorium i spełniają normy ASTM (American Society for Testing and Materials) dla standardu D5511. Norma ta określa poziom beztlenowej biodegradacji tworzyw sztucznych i gwarantuje, że medium spełniające jej wymogi ulega biodegradacji w warunkach beztlenowych. Produkty całkowicie ulegające biodegradacji, pomagają zaoszczędzić cenną przestrzeń składowania odpadów i eliminują potencjalnie szkodliwy wpływ na środowisko, związany z eksploatacją zazwyczaj stosowanych tradycyjnych reklamowych podłoży do druku. W przypadku braku możliwości składowania odpadów, podłoża BioMedia można spalać, a proces ten nie uwalnia szkodliwych gazów i chemikaliów.


Nowa linia ILFORD BioMedia obejmuje:
BioMedia Display Film: elastyczne podłoże do druku dostępne w standardowych rozmiarach roli i grubościach 250, 350 lub 500 mikronów. Oparty na mikroporowatej wierzchniej warstwie odpowiadającej za tworzenie obrazu, BioMedia Display Film jest kompatybilny z urządzeniami wykorzystującymi w procesie druku technologie: wodne, eco-solvent, solvent oraz latex i jest certyfikowany przez HP do użytku z ich urządzeniami latexowymi. Nadaje się do zastosowań wewnętrznych jako bezpośredni zamiennik dla mediów na bazie winylu lub poliestru, może być używany w zastosowaniach takich jak pop-up i display, a także do tworzenia wydruków ekspozycyjnych, plakatów i paneli wystawienniczych.
BioMedia Display Film UV: Kompatybilny z drukarkami UV, dedykowany do zewnętrznych zastosowań ekspozycyjnych, z uwzględnieniem produkcji plakatów czy banerów. Gama produktów jest dostępna w różnych gramaturach i rozmiarach rolki, tak by spełnić wymogi charakterystyczne dla różnorodnych zastosowań.
BioMedia Rigid Display Board: płyty do bezpośredniego nadruku, dedykowane do wszystkich platform druku UV. Występujące w grubościach 750 mikronów, 1.5mm i 3mm, sprawdzają się jako trwałe zamienniki dla tradycyjnych płytek montażowych, takich jak Foamex. Idealne do zastosowań signage i ekspozycyjnych oraz jako okładziny wewnętrzne.
BioMedia Laminate: Laminaty BioMedia 75, 125 i 250 mikronów umożliwiają biodegradowalne satynowe wykończenie. Mają one podobne właściwości do tradycyjnych laminatów poliestrowo-szklanych, a przy tym podlegają biodegradacji i możliwy jest ich recykling. Mogą być używane z różnymi podłożami w zastosowaniach wewnętrznych i zewnętrznych.
W stronę ekologii ILFORD został uznany przez Swiss Workers Health Authorities za wzór odpowiedzialnej firmy zajmującej się obróbką nanocząsteczek, a od 2007 r., zmniejszył emisję dwutlenku węgla o 30%.
"Nasze zaangażowanie w zdrowie planety już od dawna ma wpływ na model biznesowy w ILFORD. Dotychczas nasze wysiłki koncentrowały się na szukaniu odpowiedzi na pytanie, co my jako firma, możemy zrobić z naszej strony dla zmniejszenia naszego oddziaływania na środowisko. Teraz możemy być bardziej zaangażowani w to przedsięwzięcie", powiedział Paul Willems, dyrektor generalny i dyrektor ds. sprzedaży globalnej. "Wraz z wprowadzeniem linii ILFORD BioMedia, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom sposób na ograniczenie ich wpływu na planetę, bez konieczności rezygnacji z wysokich standardów jakościowych, których oczekują od naszych mediów do druku". Podczas gdy eksperci ds. druku ILFORD skoncentrowani byli nad badaniami i rozwojem linii podłoży BioMedia, uzyskanie wysokiej jakości wydruków i trwałych mediów nie mogły być wprowadzone na rynek bez cennej współpracy z partnerami.
 
Kluczowe testy podłoży BioMedia przeprowadziła firma Mimaki USA, na swoich drukarkach, przy użyciu oprogramowania Caldera RIP. W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu i odpowiednich proporcji atramentu podczas drukowania, dla wszystkich podłoży wykonane zostały bardzo dokładne profile barwne ICC dla popularnych drukarek wielkoformatowych. By zagwarantować najwyższą jakość tworzonej technologii, podczas testów i wdrażania nowej linii produktów w rzeczywistych warunkach druku reklamowego, ILFORD współpracował z Alpha Imaging Technologies Inc.
 
"Okazało się, że podłoża ILFORD BioMedia sprostały najbardziej rygorystycznym testom i wymaganiom. Stosowaliśmy nasze media w regularnej pracy ze zleceniami klientów, tak by mieć możliwość porównania z rezultatami uzyskiwanymi dotychczas na standardowych mediach na bazie winylu. Wydruki na podłożach BioMedia wyróżniały się najlepszą jakością obrazu, jaką dotychczas widzieliśmy”, powiedział Tom Sweeney, Wiceprezes ds. Sprzedaży w Alpha Imaging Technologies Inc. "W bezpośrednim porównaniu z konkurencyjnymi mediami, nie ulegającymi biodegradacji, linia ILFORD BioMedia dowodzi, że podłoża przyjazne dla środowiska mogą być odpowiednią alternatywą, bez ryzyka obniżenia jakości wydruków."

Podłoża ILFORD BioMedia można zamawiać w przedsprzedaży. Wysyłka rozpocznie się na początku stycznia 2012 roku. Drukarnie komercyjne, w sprawie cen, mogą kontaktować się z dystrybutorami.
Więcej szczegółów na temat linii ILFORD BioMedia znajduje się na stronie: www.ilford.com

Zobacz także:
Podłoża Omnijet do druku wieloformatowego
Świąteczne propozycje aparatów od Olympusa
Najlepiej uczyć się zimą - kursy fotograficzne 150 zł taniej
Drukarki i personalizowane upominki od HP
Nagroda BERTL's BEST dla atramentów Xerox
Oprogramowanie Kodak Document Print App dla urządzeń z systemem Android
Konkurs Adobe - dołącz do najlepszych
Innowacyjne narzędzie do czyszczenia obiektywów
Targi CES 2012 zgromadzą ponad 2700 wystawców
''22 historie'' według Sylwestra Rozmiarka
Ostatnia prosta konkursu Hasselblad Masters Awards 2012
Trochę fotografii, trochę historii - spotkanie z Filipem Springerem
Nowy V-Lux 3 Superzoom od Leica
XQD, powstał nowy i lepszy format kart pamięci
Teleobiektyw Tamron 18-200 mm do aparatów Sony NEX
Sony Store w unikatowej świątecznej dekoracji
Ostatni miesiąc na zgłoszenie prac do Sony World Photography Awards
Ogrody polskie, wernisaż prac Wojciecha Prażmowskiego
Zdjęcia roku 2011 według Reutersa
Kata rozpoczyna 11 edycję konkursu z nagrodami
Świeża i nowa strona firmowa Samsunga
Zdjęcia panoramiczne – aparaty Sony zrobią je za Ciebie
Relacja: Podstawy fotografii – kurs Akademii Nikona
Sony NEX – system nie tylko fotograficzny
Recenzja: Nieznane twarze Marilyn Monroe
TEST: Nikon V1, czyli debiut nowego systemu
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej
TEST: Sony NEX-5N – udana modernizacja
MAKRO – kilka porad na dobry i... tani początek
TEST: Olympus PEN E-P3 - alternatywa dla lustrzanki

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.899s.