Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Podłoża Omnijet do druku wieloformatowego


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Podłoża Omnijet do druku wieloformatowego
Dodał: Katarzyna Stodolska 13.12.2011
Ilford powiększa rodzinę podłoży do druku Omnijet o nowe poddające się recyklingowi papiery ILFORD OmniJet PhotoRealistic w celu maksymalizacji możliwości druku wielkoformatowego.


Ilford wiodący producent i dostawca profesjonalnych podłoży do druku atramentowego i do użycia w procesach fotograficznych, poinformował o rozszerzeniu rodziny podłoży do druku atramentowego OMNIJET o przyjazne dla środowiska naturalnego papiery Photo Realistic. Podatne na recykling papiery OMNIJET Photo Realistic zostały certyfikowane jako wyprodukowane z surowców pozyskanych w sposób odpowiedzialny zgodnie z wymaganiami Forest Stewardship Council® (FSC® C107238). Prezentacja nowych papierów OMNIJET zbiega się z powiększeniem oferty przyjaznych dla środowiska produktów marki ILFORD o nową serię biodegradowalnych podłoży BioMedia.
 
Wielkoformatowe podłoża OMNIJET Photo Realistic, dostępne w wersjach Gloss i Satin z błyszczowym i satynowym wykończeniem, są przeznaczone do zadruku tuszami wodnymi i pigmentowymi, a także tuszami utrwalanymi promieniowaniem UV i lateksowymi oraz przy użyciu drukarek elektrostatycznych. Nośniki OMNIJET Photo Realistic otrzymały certyfikat firmy HP na ich wykorzystanie w drukarkach z technologią HP Latex. Oprócz zgodności z różnorodnymi technologiami drukowania, podłoża OMNIJET Photo Realistic umożliwiają efektywne drukowanie w celach komercyjnych. W drukarniach offsetowych możliwy jest wydruk dwustronny, a dzięki o nawet 60% dłuższym papierom w rolach, dostępnych w rozmiarach 40 metrów i 50 metrów zamiast standardowych 30 metrów, rzadziej dochodzi do wymiany zasobnika papieru, wiążącej się z przestojem i stratą końcówek podłoży.
 
Jak na ich gramaturę, papiery OMNIJET Photo Realistic mają bardzo wysoką nieprzejrzystość i sztywność, co zapewnia znakomity wygląd wydruków, odpowiedni do przygotowania plakatów, grafik i zdjęć prezentowanych publicznie.

Podłoża Omnijet do druku wieloformatowego OMNIJET Photo Realistic

„W dzisiejszym świecie papiery do drukowania, reklamowane jako wyprodukowane z myślą o środowisku naturalnym, często są kojarzone matowym i nieciekawym wyglądem. Nasze nowe podłoża z serii Photo Realistic wywracają ten pogląd do góry nogami” – powiedział Paul Willems, prezes i dyrektor sprzedaży w ILFORD. „Wyprodukowana z surowców pozyskanych w sposób odpowiedzialny i podatna na recykling wierzchnia warstwa papierów Photo Realistic gwarantuje doskonałą jakość obrazu, czyniącą te podłoża jednym z najlepszych możliwych wyborów do druku wielkoformatowego o jakości fotograficznej”.
 
Papiery Photo Realistic Gloss (błyszczące) i Satin (satynowe) dostępne są w sprzedaży w dwóch wersjach: o gramaturze 175 gsm (w roli o długości 50 metrów) oraz 235 gsm (w roli o długości 40 metrów).

Informacje o cenach można uzyskać u dystrybutora marki ILFORD w Polsce, którym jest Medikon Polska Sp. z o.o. www.medikon.pl. Więcej szczegółów na temat produktów ILFORD OMNIJET Photo Realistic znajduje się na stronie internetowej www.ilford.com.

Zobacz także:
Świąteczne propozycje aparatów od Olympusa
Najlepiej uczyć się zimą - kursy fotograficzne 150 zł taniej
Drukarki i personalizowane upominki od HP
Nagroda BERTL's BEST dla atramentów Xerox
Oprogramowanie Kodak Document Print App dla urządzeń z systemem Android
Konkurs Adobe - dołącz do najlepszych
Innowacyjne narzędzie do czyszczenia obiektywów
Targi CES 2012 zgromadzą ponad 2700 wystawców
''22 historie'' według Sylwestra Rozmiarka
Zdjęcia panoramiczne – aparaty Sony zrobią je za Ciebie
Relacja: Podstawy fotografii – kurs Akademii Nikona
Sony NEX – system nie tylko fotograficzny
Recenzja: Album z najlepszymi zdjęciami prasowymi Grand Press Photo 2011
Recenzja: Nieznane twarze Marilyn Monroe
Panoramy w fotografii podróżniczej
Fotografia podróżnicza - porady na dobry początek
Neutralne filtry szare połówkowe w fotografii krajobrazowej

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.721s.