Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs Adobe - dołącz do najlepszych


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs Adobe - dołącz do najlepszych
Dodał: Katarzyna Stodolska 12.12.2011
Firma Adobe zaprasza do wzięcia udziału w dwunastej edycji odbywającego się co roku konkursu Adobe Design Achievement Awards (ADAA). W konkursie nagrodzeni zostaną najlepsi młodzi graficy, fotograficy, twórcy animacji i filmów video oraz programiści.


Firma Adobe poinformowała o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń dodwunastej edycji konkursu Adobe Design Achievement Awards (ADAA). Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej utalentowanych i obiecujących studentów z uczelni wyższych z całego świata zajmujących się projektowaniem graficznym, fotografią, ilustracjami, animacją, filmem cyfrowym, programowaniem i grafiką komputerową. Zgłaszane prace muszą być wykonane za pomocą oprogramowania kreatywnego firmy Adobe. Studenci mogą rywalizować w 13 kategoriach, w tym „Projekt gry”, „Programowanie aplikacji”, czy „Projekt dla urządzeń mobilnych". Drugi rok z rzędu w konkursie ADAA zostaną także wyróżnieni najlepsi wykładowcy wyższych uczelni, dla których przewidziano trzy specjalne kategorie. Od pierwszej edycji konkursu, tj. od roku 2001, wzięło w nim udział prawie 25 000 studentów z 73 krajów.


W 2011 r. zgłoszono rekordową liczbę 4 600 prac
Nadchodząca edycja konkursu jest otwarta dla studentów, wydziałów i wykładowców wyższych uczelni. Uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe grono ekspertów w projektowaniu, którzy ocenią zgłoszone prace podczas trzech oddzielnych sesji. Prace można zgłaszać w terminach do 27 stycznia, 27 kwietnia i 22 czerwca 2012 r. Zapewni to uczestnikom większą elastyczność i więcej możliwości nadsyłania zgłoszeń. Półfinaliści będą ogłaszani po każdej sesji jury, tak by uczestnicy mogli śledzić swoje postępy w konkursie. W październiku finaliści zostaną zaproszeni na galę wręczenia nagród ADAA w Los Angeles, gdzie zostaną ogłoszeni zwycięzcy, którzy otrzymają oprogramowanie Adobe i nagrody pieniężne.
 
„W konkursie Adobe Design Achievement Awards biorą udział prace najbardziej kreatywnych studentów z całego świata. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy takim ludziom udostępnić niezbędne im narzędzia, by mogli pracować nad swoimi przełomowymi projektami” — powiedziała Ann Lewnes, starszy wiceprezes działu Global Marketing w Adobe. „Ci młodzi, utalentowani ludzie pokazują, jak technologia cyfrowa zmienia oblicze projektowania”.

Źródło: wolframhahn.adaagallery.com

Już czwarty rok z rzędu organizacja Icograda (International Council of Graphic Design Associations) współpracuje z Adobe przy organizacji konkursu ADAA. „Icograda bardzo ceni sobie bliską współpracę z Adobe, która trwa już czwarty rok z rzędu”. Celem, jaki przyświeca nam w tym roku, jest pomóc Adobe w wypromowaniu konkursu w regionach, gdzie wiedza na jego temat jest niewielka, tak aby zwiększyć liczbę uczestników” — powiedziała Leimei Julia Chiu, prezes Icograda.
 
Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu spełniają się dziś zawodowo i często wskazują na konkurs jako pierwszy ważny krok w ich karierze. Sean Chang z Tajwanu, uzdolniony grafik, zwycięzca ADAA 2011 w kategorii „Komunikacja drukowana”, ma następującą radę dla nowych uczestników: „Planujcie z odwagą i rozmachem. Wychodźcie poza utarte schematy. Miejcie pozytywny wpływ na świat. I upewnijcie się, że wasz projekt niesie ze sobą przekaz".

Więcej informacji o zasadach i terminach nadsyłania prac oraz o dostępnych kategoriach znajduje się na stronie: www.adobeawards.com.
 
Studenci i wydziały mogą zgłaszać prace do konkursu za pośrednictwem tej strony, a także przeglądać zwycięskie prace z lat poprzednich w zakładce Gallery. Natomiast na stronie 2011 ADAA Yearbook znajduje się relacja z gali wręczenia nagród ADAA 2011 w Tajpej.

Strona WWW: www.adaaentry.com

Zobacz także:
Innowacyjne narzędzie do czyszczenia obiektywów
Targi CES 2012 zgromadzą ponad 2700 wystawców
''22 historie'' według Sylwestra Rozmiarka
Ostatnia prosta konkursu Hasselblad Masters Awards 2012
Trochę fotografii, trochę historii - spotkanie z Filipem Springerem
Nowy V-Lux 3 Superzoom od Leica
XQD, powstał nowy i lepszy format kart pamięci
Teleobiektyw Tamron 18-200 mm do aparatów Sony NEX
Sony Store w unikatowej świątecznej dekoracji
Ostatni miesiąc na zgłoszenie prac do Sony World Photography Awards
Ogrody polskie, wernisaż prac Wojciecha Prażmowskiego
Zdjęcia roku 2011 według Reutersa
Kata rozpoczyna 11 edycję konkursu z nagrodami
Świeża i nowa strona firmowa Samsunga
Fotografia uliczna w Bielsku-Białej - wernisaż wystawy
Obiektywy i akcesoria dla aparatów systemu NIKON 1
Zdjęcia panoramiczne – aparaty Sony zrobią je za Ciebie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.006s.