Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nagroda BERTL's BEST dla atramentów Xerox


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze zdjęcie zostało naświetlone nie na celuloidowym, ani nawet szklanym negatywie, lecz na płytce cynkowej pokrytej… asfaltem syryjskim?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nagroda BERTL's BEST dla atramentów Xerox
Dodał: Katarzyna Stodolska 12.12.2011
Xerox otrzymał nagrodę BERTL's BEST za przyjazną środowisku technologię stałego atramentu. Materiały eksploatacyjne pozbawione plastikowych i pracochłonnych w montażu kaset, są tanie, łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska naturalnego.


Rozwijana przez Xeroxa technologia stałego atramentu – Solid Ink - została nagrodzona w kategorii Best Eco-Friendly Ink Technology. Amerykańska firma konsultingowa BERTL, zajmująca się m.in. badaniami i testowaniem rozwiązań technologicznych stosowanych w branży poligraficznej, przyznała Xeroxowi wyróżnienie m.in. za łatwe w obsłudze i przyjazne środowisku rozwiązania. Urządzenia oparte na technologii stałego atramentu produkują nawet do 90% mniej odpadów niż porównywalne drukarki laserowe. Wyróżnienia potwierdza bardzo mocną pozycję Xeroxa na rynku nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań biurowych.

Eksperci BERTL docenili technologię stałego atramentu rozwijaną przez Xeroxa. Wyróżnienie przyznano m.in. za łatwość w obsłudze, rozwiązania przyjazne dla środowiska oraz najwyższą jakość wydruku.
 
„Pozbawione plastikowych, pracochłonnych w montażu kaset materiały eksploatacyjne są tanie, łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska naturalnego. Drukarki i urządzenia wielofunkcyne firmy Xerox na stały atrament wydzielają nawet 90% mniej odpadów i 30% mniej dwutlenku węgla niż porównywalne produkty laserowe” – wymienia Arkadiusz Zieliński, Product Manager w Xerox Polska.

Technologia stałego atramentu została wprowadzona na rynek w 1991 roku. Od tamtego czasu nadal ewoluuje i jest stosowana w nowych segmentach produktowych Xeroxa, począwszy od drukarek ColorQube 8570 i ColorQube 8870, poprzez urządzenia wielofunkcyjne formatu A4 Phaser 8860MFP, po duże systemy biurowe ColorQube 9300. Kostki stałego atramentu przypominają wyglądem i konsystencją materiał, z którego są wykonane kredki świecowe. Podgrzane w drukarce do około 90 stopni Celsjusza przechodzą w postać płynną, są natryskiwane na bęben obrazowy, z niego na kartkę, na której natychmiast zastygają. Tak uzyskany obraz jest wodoodporny, a uzyskana kolorystyka wyrazista, nawet na papierze ekologicznym czy niskiej jakości.

Kilka słów o BERTL
Business Equipment Research and Test Laboratories (BERTL) Inc. jest niezależną firmą konsultingową i laboratorium testującym produkty oraz rozwiązania stosowane na rynku poligraficznym. BERTL Inc. stanowi źródło niezależnych ocen produktów oraz analiz porównawczych dotyczących urządzeń z dziedziny cyfrowego obrazowania oraz rozwiązań kompleksowego obiegu dokumentów.

Zobacz także:
Konkurs Adobe - dołącz do najlepszych
Innowacyjne narzędzie do czyszczenia obiektywów
Targi CES 2012 zgromadzą ponad 2700 wystawców
''22 historie'' według Sylwestra Rozmiarka
Trochę fotografii, trochę historii - spotkanie z Filipem Springerem
Nowy V-Lux 3 Superzoom od Leica
Teleobiektyw Tamron 18-200 mm do aparatów Sony NEX
Ostatni miesiąc na zgłoszenie prac do Sony World Photography Awards
Ogrody polskie, wernisaż prac Wojciecha Prażmowskiego
Zdjęcia roku 2011 według Reutersa
Świeża i nowa strona firmowa Samsunga
Fotografia uliczna w Bielsku-Białej - wernisaż wystawy
Spotkanie z Sophie Ristelhueber
Obiektywy i akcesoria dla aparatów systemu NIKON 1
Zdjęcia panoramiczne – aparaty Sony zrobią je za Ciebie
Relacja: Podstawy fotografii – kurs Akademii Nikona
Sony NEX – system nie tylko fotograficzny

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.909s.