Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Sony DSC-T500 – kieszonkowy cyfrak High Definition


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
System mechanicznej stabilizacji matrycy zastosowany w aparatach Olympus E-3 i E-510 nie powstał z myślą o fotografii cyfrowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony DSC-T500 – kieszonkowy cyfrak High Definition
Dodał: Jarosław Zachwieja 29.08.2008
Firma Sony rozbudowała swoją ofertę aparatów z linii T o nowy model. Jest to najbardziej zaawansowany ze wszystkich dotychczasowych eleganckich aparatów kompaktowych tego producenta.


Firma Sony była jednym z prekursorów stylowych cyfraków o miniaturowych rozmiarach i metalowej obudowie. Liczący już ponad 3 lata model Sony CyberShot DSC-T7 w momencie swojej premiery został uznany za jeden z najlepiej zaprojektowanych aparatów tego typu. Zaprezentowany właśnie model CyberShot DSC-T500 kontynuuje tę chlubną tradycję, będąc przy tym aparatem o naprawdę dużych możliwościach.


Sony CyberShot DSC-T500 to pierwszy model z tej serii zgodny ze standardami High Definition. Aparat ten odznacza się matrycą o rozdzielczości 10 megapikseli oraz szerokoekranowym wyświetlaczem LCD o przekątnej wynoszącej aż 3,5 cala. Został on przystosowany też do rejestrowania panoramicznych ujęć wideo w formacie 720p (rozdzielczość 1280x720 pikseli) z prędkością 30 klatek na sekundę. Filmy kodowane za pomocą nowoczesnego kompresora MPEG4 AVC/H.264 odznaczają się wysoką jakością przy zachowaniu niewielkiej objętości.
 
Podczas rejestrowania ujęć wideo możliwe jest korzystanie z wielu funkcji aparatu, takich jak zmiana ogniskowej oraz równoległe wykonywanie zdjęć (maksymalnie trzech na ujęcie). Maksymalna długość nagranych w ten sposób pojedynczych ujęć HD wynosi 10 minut.


Jak już wspomnieliśmy, DSC-T500 ma 3,5-calowy ekran LCD o proporcjach 16:9. Jest to konstrukcja dotykowa, za pośrednictwem której odbywa się niemal cała komunikacja z urządzeniem. Obiektyw aparatu, firmowany marką Carl Zeiss charakteryzuje się zakresem ogniskowych 33-165 mm w przeliczeniu na aparat małoobrakowy. Ma on wbudowany optyczny stabilizator obrazu SteadyShot, który – wsparty dużym zakresem czułości 80-3200 ISO – ułatwia wykonywanie nieporuszonych zdjęć w niemal każdych warunkach. Aparat dysponuje też technologią rozpoznawania twarzy, która pozwala łatwo ustawić odpowiednią ostrość oraz ekspozycję podczas wykonywania zdjęć portretowych.

Stacja dokująca dla aparatu Sony DSC-T500.

Jak przystało na urządzenie klasy HD, aparat Sony DSC-T500 można podłączyć do telewizora wysokiej rozdzielczości za pomocą kupowanego oddzielnie kabla HDMI. Ułatwia to m.in. dostępna dla tego aparatu stacja dokująca. Dzięki możliwości podłączenia aparatu do innych urządzeń High Definition możliwe jest za jego pomocą generowanie efektownych pokazów slajdów oraz filmów wideo dla większego grona ludzi.
 
Aparat Sony CyberShot DSC-T500 będzie dostępny w sprzedaży od października w cenie 1300zł.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Canon PowerShot – nowy styl i elegancja
Nowy hiperzoom Canon PowerShot SX110 IS
Olympus SP-565 UZ – nowy hiperzoom
Olympus mju 1010, 1040, 1050 SW oraz 1060 – styl i elegancja
Olympus FE-20, FE-360 oraz FE-370 – małe, poręczne, proste w obsłudze
Nowe kompakty Casio z serii Z
Ricoh R10 – kompakt uniwersalny
Fujifilm FinePix S2000HD – hiperzoom High Definition
Fujifilm FinePix F60fd z przetwornikiem Super CCD VII HR
Sony T77 i T700 – nowa generacja eleganckich kieszonkowców
Nikon COOLPIX P6000 – mały potwór (z GPS)
Nikon COOLPIX S60 – za jednym dotknięciem
Nikon COOLPIX S610, S610c, S710 i S560 - cztery eleganckie kompakty

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.063s.