Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Nikon COOLPIX S610, S610c, S710 i S560 - cztery eleganckie kompakty


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Victor Hasselblad swoją karierę rozpoczął praktyką w zakładach Zeissa?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon COOLPIX S610, S610c, S710 i S560 - cztery eleganckie kompakty
Dodał: Sebastian Kuniszewski 07.08.2008
Firma Nikon zaprezentowała dzisiaj cztery eleganckie kompakty z serii COOLPIX: S610, S610c, S710 oraz S560. Wszystkie modele mają metalowe obudowy i dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych.


Premierowe kompakty Nikona to cztery eleganckie aparaty z serii COOLPIX: S610, S610c, S710 oraz S560. Ich głównymi atutami są: przystępna cena w przypadku modelu S560, wyjątkowa jakość obrazu i możliwość fotografowania z prędkością 12 klatek/s w przypadku modelu S710, bezprzewodowa komunikacja Wi-Fi w modelu S610c oraz niezwykła szybkość działania Nikona S610.
 
W każdym z powyższych modeli zastosowano opracowany przez firmę Nikon mechanizm obróbki obrazu EXPEED oraz wysokiej klasy obiektywy NIKKOR. Wszystkie cztery aparaty mają metalowe obudowy i oferowane są w wielu wersjach kolorystycznych. W zależności od oczekiwań każdy wiec powinien znaleźć coś dla siebie.

Nikon COOLPIX S610c i S610
Oprócz atrakcyjnej stylistyki atutem bliźniaczych modeli S610c i S610 jest najkrótszy w tej klasie sprzętu czas uruchamiania się aparatu. Dodatkowo łatwość obsługi i polskie menu pozwalają użytkownikom na szybkie zapoznanie się z ich możliwościami. Oba aparaty oferują funkcję "Automatyczny wybór programu tematycznego", która jest nowością w aparatach z serii COOLPIX. Po jej włączeniu aparat automatycznie wybiera najbardziej odpowiedni do panujących warunków program np. "Portret", "Krajobraz", "Zdjęcia nocne" lub "Makro".
 
Także fotografowanie szybko poruszających się dzieci lub zwierząt, jest niezwykle łatwe - dzięki programowi tematycznemu "Dziecko w ruchu" ostrość automatycznie utrzymywana jest na wcześniej wybranym obiekcie. Z kolei w programie tematycznym "Uśmiech" aparat automatycznie rejestruje twarz osoby na pierwszym planie i uruchamia migawkę w momencie gdy tylko się ona uśmiechnie.

Nikon COOLPIX S610c i S610

Dzięki niewielkim eleganckim aluminiowym korpusom o wyrazistych konturach oba aparaty są bardzo atrakcyjne wizualnie. Aby ułatwić kadrowanie ujęć, wyposażono je w duże, 3-calowe wyświetlacze LCD z matrycą TFT. W obu modelach znajdziemy też cztery funkcje ograniczające rozmycie obrazu: redukcję drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu, wysoką czułość sięgającą wartości ISO 3200, "Wybór najlepszego zdjęcia BSS" (Best Shot Selector) oraz "Wykrywanie ruchu".
 
Model S610c będzie dostępny w kolorze czarnym i trafi do sprzedaży we wrześniu 2008 r. Natomiast model S610 oferowany będzie w kolorach srebrnym oraz bordowym i będzie można go nabyć od 29 sierpnia 2008.

Nikon COOLPIX S610c i S610

Model S610c to pierwszy na świecie cyfrowy aparat kompaktowy zgodny ze standardem WPS (ang. Wi-Fi Protected Setup), który zapewnia bezpieczne łączenie się z bezprzewodowymi routerami Wi-Fi w celu szybkiego i łatwego przesyłania zdjęć do witryny my Picturetown firmy Nikon.

Nikon COOLPIX S710
Model S710 to wysokiej jakości aparat cyfrowy kompaktowy z matrycą CCD o rozdzielczości 14,5 mln pikseli. Wyposażono go w szerokokątny 28 mm obiektyw NIKKOR z 3,6 - krotnym zoomem optycznym oraz manualne tryby ekspozycji (P, S, A i M), które pozwalają użytkownikowi na pełną kontrolę nad parametrami naświetlania.

Nikon COOLPIX S710

Tak jak w opisywanych już wcześniej modelach, COOLPIX S710 oferuje "Automatyczny wybór programu tematycznego", a cztery funkcje przeciwdziałają rozmyciu obrazu i zapewniają optymalną ostrość zdjęć w nawet w trudnych warunkach zdjęciowych (redukcja drgań z przesunięciem osi optycznej obiektywu, czułość ISO 12800, "Wybór najlepszego zdjęcia BSS", "Wykrywanie ruchu").

Nikon COOLPIX S710

Dostępna w Nikon COOLPIX S710 funkcja "Priorytet Autofokusa-twarzy" rozpoznaje w kadrze maksymalnie 12 zarysów twarzy jednocześnie. Dzięki tej opcji użytkownik już nigdy nie powinien rozczarować się oglądając efekty wykonywania zdjęć grupowych. Komfortowe kadrowanie ujęć umożliwia duży 3-calowy ekran LCD z powłoką przeciwodblaskową, a dużą wytrzymałość mechaniczną aparatu zapewnia trwały korpus wykonany ze stali nierdzewnej. Nikon COOLPIX S710 będzie dostępny w kolorach czarnym, srebrnym i bordowym w połowie września 2008.

Nikon COOLPIX S560
Model S560 to bardzo atrakcyjny cenowo kompakt cyfrowy wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 10 mln pikseli. Ma wbudowany obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz duży 2,7-calowym ekran LCD z matrycą TFT. Priorytetem podczas konstruowania tego modelu była łatwość obsługi. Wysoka czułość ISO umożliwia fotografowanie nawet w trudnych w warunkach pogodowych, a tak jak i w droższych modelach funkcja "Automatycznego wyboru programu tematycznego" sprawi, że aparat sam wybierze odpowiednie parametry do tematyki zdjęć.

Nikon COOLPIX S560

Najtańszy z modeli COOLPIX pozwala na wykonywanie zdjęć w programie tematycznym "Uśmiech", w którym wykrywa zarysy twarzy fotografowanej osoby, ustawia na niej ostrość i automatycznie wyzwala migawkę, gdy osoba ta się uśmiechnie. Jako ciekawostkę warto dodać, że S560 wyposażono nawet w funkcję ostrzeżenia o mruganiu oczami przez fotografowane osoby. Nowy COOLPIX dostępny będzie w trzech kolorach: srebrnym, różowym i czarnym i pojawi się pod koniec sierpnia 2008.

Nikon COOLPIX S560


Cena: nieustalona
Strona producenta: www.nikon.pl

Zobacz także:
Nikon Capture NX2 dla użytkowników "jedynki" (prawie) za darmo
Adobe Lightroom 2 – wersja finalna
Nikon RAW Codec 1.4.0 – obsługa D700 i nowe funkcje
Nikon-jest-inny.com
Nikon ViewNX 1.1.1 - pełna wersja programu
Nowe zestawy Picture Controls Nikona
Projekt Wild Wonders of Europe
Aktualizacja firmware dla Nikona COOLPIX S520
Aktualizacja Capture NX 1.3.4
Szkoła Mistrzów Fotografii w Gazecie Wyborczej
Nikon D700 – pierwsze zdjęcia próbne
Silver Efex Pro 2 nagrodzone przez EISA
Bezprzewodowa obsługa Nikona D700
Zestaw filtrów dla Capture NX 2
Promocja Nikon cashback
Aktualizacja firmware dla Nikonów D300 i D3
Nikon Roadshow – okazja do wypróbowania D700
Premiera Nikona D700 - pierwsze wrażenia
Nikon COOLPIX P80 – aktualizacja firmware
Nowy Nikon CaptureNX2

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.947s.