Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon-jest-inny.com


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon-jest-inny.com
Dodał: Sebastian Kuniszewski 24.07.2008
Intrygujący adres Nikon-jest-inny.com prowadzi do strony, na której można znaleźć wiele ciekawych porad, zdjęć i filmów dotyczących świata fotografii.


Projekt Nikon-jest-inny.com to strona, która w interesujący sposób przedstawia porady i ciekawostki ze świata fotografii oraz prezentuje działania firmy Nikon w różnych projektach przyrodniczych, które maja na celu ratowanie przyrody i zagrożonych gatunków.


Na jej łamach autorzy starają się w sposób przystępny i atrakcyjny przekazać informacje, które będą użyteczne nie tylko dla posiadaczy Nikonów, ale i użytkowników innych systemów fotograficznych. Na pierwszy rzut oka widać, że Nikon postawił na materiały wideo, które zostały przygotowane z myślą o fotoamatorach.
 
W sekcji "Poradniki" dostępnych jest siedem filmów, które zrealizowane są z pomysłem, są w dobrej jakości i mają polskiego lektora. Praca z lampą błyskową, teleobiektywy, fotografowanie architektury, zwierzęta w ZOO to tylko kilka z przedstawionych w filmach tematów. Innym ciekawym pomysłem jest idea uchwycenia wyjazdu wakacyjnego w ośmiu kadrach.


W postaci klipów wideo przedstawiono również sylwetki oraz warsztat i specyfikę pracy trzech znanych fotografów: Leszka Szurkowskiego, Franka Wartenberga (fotograf ptaków i przyrody) oraz Danny’ego Ellingera (fotografia reklamowa i mody).


Poza warsztatami i praktycznymi poradami fotografów na Nikon-jest-inny.com można obejrzeć zdjęcia wykonane przez fotografów prowadzących projekty przyrodnicze, których partnerem i sponsorem jest firma Nikon. O realizowanym z wielkim rozmachem Wild Wonders of Europe pisaliśmy niedawno. Dwa inne działania prezentowane na opisywanej stronie to podwodny "Projekt Życie" oraz realizowany na Spitsbergenie "Svalbard".


Na stronie można znaleźć także informację o rozpoczynającym się 1 września 2008 konkursie fotograficznym Nikon Photo Contest International, który organizowany jest od prawie czterdziestu lat. Prace będzie można nadsyłać do 30.11.2008, a za każdego uczestnika biorącego udział w konkursie firma Nikon przekaże humanitarnej organizacji Right to Play 2 euro. Zanim rozpocznie się rywalizacja można oglądać prace nagrodzone w zeszłorocznej edycji konkursu.Więcej informacji: www.nikon-jest-inny.com

Zobacz także:
Zobacz z nami zaćmienie Słońca na Syberii
Nikon ViewNX 1.1.1 - pełna wersja programu
GeoGreeting – fotozabawa z Google Earth
Nowe zestawy Picture Controls Nikona
Projekt Wild Wonders of Europe
Aktualizacja firmware dla Nikona COOLPIX S520
Aktualizacja Capture NX 1.3.4
Nikon D700 – pierwsze zdjęcia próbne
Bezprzewodowa obsługa Nikona D700
Zestaw filtrów dla Capture NX 2
Promocja Nikon cashback
Aktualizacja firmware dla Nikonów D300 i D3
Nikon Roadshow – okazja do wypróbowania D700
Dwa nowe Nikkory z kontrolą perspektywy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.916s.