Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Nikon-jest-inny.com


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwszą lustrzanką z samopowrotnym lustrem był wyprodukowany w roku 1947 na Węgrzech aparat Duflex?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nikon-jest-inny.com
Dodał: Sebastian Kuniszewski 24.07.2008
Intrygujący adres Nikon-jest-inny.com prowadzi do strony, na której można znaleźć wiele ciekawych porad, zdjęć i filmów dotyczących świata fotografii.


Projekt Nikon-jest-inny.com to strona, która w interesujący sposób przedstawia porady i ciekawostki ze świata fotografii oraz prezentuje działania firmy Nikon w różnych projektach przyrodniczych, które maja na celu ratowanie przyrody i zagrożonych gatunków.


Na jej łamach autorzy starają się w sposób przystępny i atrakcyjny przekazać informacje, które będą użyteczne nie tylko dla posiadaczy Nikonów, ale i użytkowników innych systemów fotograficznych. Na pierwszy rzut oka widać, że Nikon postawił na materiały wideo, które zostały przygotowane z myślą o fotoamatorach.
 
W sekcji "Poradniki" dostępnych jest siedem filmów, które zrealizowane są z pomysłem, są w dobrej jakości i mają polskiego lektora. Praca z lampą błyskową, teleobiektywy, fotografowanie architektury, zwierzęta w ZOO to tylko kilka z przedstawionych w filmach tematów. Innym ciekawym pomysłem jest idea uchwycenia wyjazdu wakacyjnego w ośmiu kadrach.


W postaci klipów wideo przedstawiono również sylwetki oraz warsztat i specyfikę pracy trzech znanych fotografów: Leszka Szurkowskiego, Franka Wartenberga (fotograf ptaków i przyrody) oraz Danny’ego Ellingera (fotografia reklamowa i mody).


Poza warsztatami i praktycznymi poradami fotografów na Nikon-jest-inny.com można obejrzeć zdjęcia wykonane przez fotografów prowadzących projekty przyrodnicze, których partnerem i sponsorem jest firma Nikon. O realizowanym z wielkim rozmachem Wild Wonders of Europe pisaliśmy niedawno. Dwa inne działania prezentowane na opisywanej stronie to podwodny "Projekt Życie" oraz realizowany na Spitsbergenie "Svalbard".


Na stronie można znaleźć także informację o rozpoczynającym się 1 września 2008 konkursie fotograficznym Nikon Photo Contest International, który organizowany jest od prawie czterdziestu lat. Prace będzie można nadsyłać do 30.11.2008, a za każdego uczestnika biorącego udział w konkursie firma Nikon przekaże humanitarnej organizacji Right to Play 2 euro. Zanim rozpocznie się rywalizacja można oglądać prace nagrodzone w zeszłorocznej edycji konkursu.Więcej informacji: www.nikon-jest-inny.com

Zobacz także:
Zobacz z nami zaćmienie Słońca na Syberii
Nikon ViewNX 1.1.1 - pełna wersja programu
GeoGreeting – fotozabawa z Google Earth
Nowe zestawy Picture Controls Nikona
Projekt Wild Wonders of Europe
Aktualizacja firmware dla Nikona COOLPIX S520
Aktualizacja Capture NX 1.3.4
Nikon D700 – pierwsze zdjęcia próbne
Bezprzewodowa obsługa Nikona D700
Zestaw filtrów dla Capture NX 2
Promocja Nikon cashback
Aktualizacja firmware dla Nikonów D300 i D3
Nikon Roadshow – okazja do wypróbowania D700
Dwa nowe Nikkory z kontrolą perspektywy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.831s.