Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  GeoGreeting – fotozabawa z Google Earth


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze lustrzanki cyfrowe Nikona, opracowane we współpracy z firmą Fujifilm (E2/E2s/E2N/E2Ns/E3), pozbawione były efektu pozornego wydłużenia ogniskowej?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

GeoGreeting – fotozabawa z Google Earth
Dodał: Sebastian Kuniszewski 22.07.2008
GeoGreeting to nowe słówko, które na pewno przypadnie do gustu wielu Internautom. Wykorzystując fragmenty zdjęć satelitarnych z Google Earth można przesłać znajomym wiadomość tekstową.


Na zdjęciach satelitarnych Google Earth cały świat widać jak na dłoni. Znane miejsca, miasta, ulice, ludzie, samochody, a nawet chiński atomowy okręt podwodny, którego wg tamtejszych władz nie ma i nigdy nie było... Bez trudu można też znaleźć najprzeróżniejszych kształtów budowle, a niektóre z nich przypominają litery alfabetu.
 
Twórcy strony GeoGreeting.com wpadli na ciekawy pomysł i przy pomocy Internautów z całego świata wyszukali sfotografowane na satelitarnych zdjęciach "cyfry" i "litery" oraz przygotowali mechanizm, który pozwala wykorzystywać nietypowy alfabet.

GeoGreeting.com w akcji

Przygotowanie i wysłanie GeoŻyczeń czy dowolnej innej GeoWiadomości jest bardzo proste. Po wejściu na stronę GeoGreeting.com wystarczy wpisać w odpowiednim formularzu dowolny ciąg znaków. Mogą to być litery, cyfry, emotikony zbudowane ze znaków interpunkcyjnych, a nawet znaki @, #, !, +, = (znaleziono również takich kształtów budowle).
 
Efekt końcowy widać od razu w dolnej części okna. Automatycznie generowany jest też adres WWW, który można w dowolny sposób rozesłać do przyjaciół, oraz fragment kodu, który pozwala zaprezentować GeoWiadomość na stronach serwisu MySpace.

Przygotowanie i wysłanie GeoWiadomości jest bardzo proste.

Każda z liter użytych w GeoAlfabecie została opisana bez problemu można dowiedzieć się w której części globu znajduje się budowla lub kompleks budynków o danym kształcie. Wystarczy najechać kursorem na dany znak by na mapie świata pojawił się dymek z opisem. Można też osobiście zabawić się w poszukiwacza znaków. Swoje propozycje należy zgłaszać na podstronie Letter Hunters’ Corner. Przykładowo literki U, M i C znalezione zostały na początku 2008 roku.

Polowanie na literki trwa. Każdy może zgłosić swoją propozycje w Letter Hunters’ Corner


GeoWiadomość: www.geogreeting.com

Zobacz także:
Nowy standard TransferJet?
Niedrogi fotobank Photo Safe II
Leica M8 Upgrade Service – twoja Leica zupełnie niepowtarzalna
IrfanView 4.20 – nowa wersja, nowe możliwości
SanDisk SD WORM – karty pamięci jednokrotnego zapisu
Szkoła Mistrzów Fotografii w Gazecie Wyborczej
Sprzedaj zdjęcia na Flickr.com
Latające aparaty
Fałszywe zdjęcia na pierwszych stronach gazet

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.502s.