Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Silver Efex Pro 2 nagrodzone przez EISA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Silver Efex Pro 2 nagrodzone przez EISA
Dodał: Przemysław Imieliński 11.07.2008
Firma Nik Software opublikowała plug-in do aplikacji Photoshop i Aperture, pozwalający na bardzo precyzyjną i zaawansowaną konwersję zdjęć do odcieni szarości. Posługiwanie się opcjami programu ułatwia udostępnienie w niej opatentowanej przez producenta technologii U Point.


Silver Efex Pro to oferta dla miłośników zdjęć czarno-białych, którzy chcieliby mieć możliwość tonowania zdjęć do czerni i bieli w taki sam sposób, w jaki robi się to w tradycyjnej ciemni fotograficznej. Nowa wtyczka może zostać zainstalowana na komputerach Mac lub PC i widoczna jest jako filtr rozszerzający możliwości aplikacji Adobe Photoshop i Photoshop Elements oraz Apple Aperture, a także innych programów akceptujących plug-in'y w standardzie Photoshopa.

Interfejs Silver Efex Pro przypomina wyglądem Lightrooma i jest równie prosty w obsłudze, jak aplikacja firmy Adobe.

Plug-in Nik Sowtware jest kompletnym zestawem narzędzi, który oferuje algorytmy konwertujące i symuluje działania tradycyjnych filtrów. W bibliotece programu zgromadzonych zostało 18 charakterystyk typowych błon fotograficznych, a dodatkowe opcje pozwalają na swobodne określanie wielkości i układu ziarna. Dzięki temu uzyskiwane efekty są niemal identyczne z tymi, jakie można otrzymać przy pracy z powiększalnikiem.

U Point – maska bez mozolnego zaznaczania
Zaletą programu jest przejrzysty interfejs oraz łatwość precyzyjnego i selektywnego edytowania obszarów zdjęcia przy wykorzystaniu mechanizmu U Point. Ta opracowana przez Nik Software unikatowa technologia pozwala poddawać modyfikacjom wybrane fragmenty obrazu bez konieczności zakładania masek. Odpowiedni algorytm szam wyszukuje podobne obszary i tworzy wirtualną selekcję. Taki sposób edycji powoduje, że praca z wtyczką jest bardzo wygodna i szybka, a to z kolei sprawia, że użytkownik może przeznaczyć na eksperymenty i poszukiwania najlepszego efektu więcej czasu.
 
Osobom chcącym nadać swoim zdjęciom artystycznego wyrazu Silver Efex Pro oferuje około 20 gotowych zestawów ustawień, które za jednym kliknięciem pozwalają uzyskać kadry w różnorodnych tonacjach, o wielu stopniach nasycenia jasności i kontrastu lub w stylizacji odwołującej się do charakterystyki różnych błon fotograficznych. Gotową bibliotekę efektów można zarówno modyfikować, jak i dodawać do niej własne zestawy parametrów, wzbogacając je np. o winietowanie obiektywu czy efekt bichromii.

Cena i dostępność
Silver Efex Pro można zakupić na razie jedynie w wersji elektronicznej, wersja pudełkowa programu pojawi się w sierpniu 2008 roku. Cena aplikacji wynosi 200 dolarów. Producent udostępnił na swojej stronie także 15-dniową wersję testową tej wtyczki.

Cena: 199,99 USD
Strona producenta: www.niksoftware.com
15-dniowa wersja testowa: www.niksoftware.com (ok. 9 MB, wersja dla Adobe Photoshop i Windows)

Zobacz także:
Zestaw filtrów dla Capture NX 2
onOne Plug-in Suite 4 – kompletny zestaw narzędzi dla fotografów
Epson Print – wtyczka dla Photoshopa
Wtyczka Viveza nareszcie w wersji dla Apple Aperture
Warsztat: Efektowny kolaż zdjęć
Warsztat: Zdjęcie z kolekcji dziadka
Warsztat: Szybkie tonowanie zdjęć w programach graficznych
Warsztat: Usuwanie koloru – konwersja fotografii do czerni i bieli
Warsztat: Prosta ramka typu pass-partout w Photoshopie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.694s.