Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Silver Efex Pro 2 nagrodzone przez EISA


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Fotografia w wydaniu cyfrowym nie liczy sobie – jak mogłoby się wydawać – 5 czy 10 lat, lecz istnieje już od ponad ćwierć wieku?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Silver Efex Pro 2 nagrodzone przez EISA
Dodał: Przemysław Imieliński 11.07.2008
Firma Nik Software opublikowała plug-in do aplikacji Photoshop i Aperture, pozwalający na bardzo precyzyjną i zaawansowaną konwersję zdjęć do odcieni szarości. Posługiwanie się opcjami programu ułatwia udostępnienie w niej opatentowanej przez producenta technologii U Point.


Silver Efex Pro to oferta dla miłośników zdjęć czarno-białych, którzy chcieliby mieć możliwość tonowania zdjęć do czerni i bieli w taki sam sposób, w jaki robi się to w tradycyjnej ciemni fotograficznej. Nowa wtyczka może zostać zainstalowana na komputerach Mac lub PC i widoczna jest jako filtr rozszerzający możliwości aplikacji Adobe Photoshop i Photoshop Elements oraz Apple Aperture, a także innych programów akceptujących plug-in'y w standardzie Photoshopa.

Interfejs Silver Efex Pro przypomina wyglądem Lightrooma i jest równie prosty w obsłudze, jak aplikacja firmy Adobe.

Plug-in Nik Sowtware jest kompletnym zestawem narzędzi, który oferuje algorytmy konwertujące i symuluje działania tradycyjnych filtrów. W bibliotece programu zgromadzonych zostało 18 charakterystyk typowych błon fotograficznych, a dodatkowe opcje pozwalają na swobodne określanie wielkości i układu ziarna. Dzięki temu uzyskiwane efekty są niemal identyczne z tymi, jakie można otrzymać przy pracy z powiększalnikiem.

U Point – maska bez mozolnego zaznaczania
Zaletą programu jest przejrzysty interfejs oraz łatwość precyzyjnego i selektywnego edytowania obszarów zdjęcia przy wykorzystaniu mechanizmu U Point. Ta opracowana przez Nik Software unikatowa technologia pozwala poddawać modyfikacjom wybrane fragmenty obrazu bez konieczności zakładania masek. Odpowiedni algorytm szam wyszukuje podobne obszary i tworzy wirtualną selekcję. Taki sposób edycji powoduje, że praca z wtyczką jest bardzo wygodna i szybka, a to z kolei sprawia, że użytkownik może przeznaczyć na eksperymenty i poszukiwania najlepszego efektu więcej czasu.
 
Osobom chcącym nadać swoim zdjęciom artystycznego wyrazu Silver Efex Pro oferuje około 20 gotowych zestawów ustawień, które za jednym kliknięciem pozwalają uzyskać kadry w różnorodnych tonacjach, o wielu stopniach nasycenia jasności i kontrastu lub w stylizacji odwołującej się do charakterystyki różnych błon fotograficznych. Gotową bibliotekę efektów można zarówno modyfikować, jak i dodawać do niej własne zestawy parametrów, wzbogacając je np. o winietowanie obiektywu czy efekt bichromii.

Cena i dostępność
Silver Efex Pro można zakupić na razie jedynie w wersji elektronicznej, wersja pudełkowa programu pojawi się w sierpniu 2008 roku. Cena aplikacji wynosi 200 dolarów. Producent udostępnił na swojej stronie także 15-dniową wersję testową tej wtyczki.

Cena: 199,99 USD
Strona producenta: www.niksoftware.com
15-dniowa wersja testowa: www.niksoftware.com (ok. 9 MB, wersja dla Adobe Photoshop i Windows)

Zobacz także:
Zestaw filtrów dla Capture NX 2
onOne Plug-in Suite 4 – kompletny zestaw narzędzi dla fotografów
Epson Print – wtyczka dla Photoshopa
Wtyczka Viveza nareszcie w wersji dla Apple Aperture
Warsztat: Efektowny kolaż zdjęć
Warsztat: Zdjęcie z kolekcji dziadka
Warsztat: Szybkie tonowanie zdjęć w programach graficznych
Warsztat: Usuwanie koloru – konwersja fotografii do czerni i bieli
Warsztat: Prosta ramka typu pass-partout w Photoshopie

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.991s.