Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  onOne Plug-in Suite 4 – kompletny zestaw narzędzi dla fotografów


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Popularnych ogniw litowo-jonowych nie wolno przechowywać rozładowanych?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

onOne Plug-in Suite 4 – kompletny zestaw narzędzi dla fotografów
Dodał: Jarosław Zachwieja 30.06.2008
Firma onOne zaprezentowała najnowszą wersję swojego pakietu wtyczek dla Photoshopa, mających zaspokoić wymagania nawet najbardziej wymagających fotografów.


Pakiet onOne Plug-in Suite 4 to zestaw sześciu wyjątkowo zaawansowanych filtrów fotograficznych przeznaczonych dla programu Adobe Photoshop CS2/CS3 oraz Photoshop Elements w wersji 4 lub nowszej. Twórcą tych filtrów jest firma onOne Software, specjalizująca się w produkowaniu narzędzi programistycznych dla fotografów. W skład nowej "wtyczkowej suity" wchodzą następujące narzędzia:
 

onOne PhotoTune 2.2
Narzędzie służące do szybkiej i wygodnej korekty barwnej i tonalnej zgromadzonych fotografii. Program został opracowany zarówno z myślą o obróbce zdjęć cyfrowych, jak i pod kątem odrestaurowania skanów tradycyjnych odbitek (również starych i zniszczonych). Aplikacja korzysta z opatentowanego przez firmę algorytmu ColorTune (nazywanego wcześniej systemem 20/20 Color MD), którego zadaniem jest możliwie jak najwierniejsze oddanie na zdjęciach kolorystyki ludzkiej skóry.[enter15Program odznacza się dużymi możliwościami automatyzacji realizowanych zadań, jednak fotografowie chcący zachować nad obróbką większą kontrolę mają do dyspozycji rozbudowany panel sterowania. Do jednych z największych zalet tej wtyczki należą też możliwość pracy bezpośrednio z plikami RAW oraz zdjęciami o 16-bitowej głębi koloru.

 
onOne PhotoFrame 3.1 Professional Edition
 
Plug-in automatyzujący dodawanie ramek do zdjęć w Photoshopie. W bibliotece tego narzędzia znajduje się kilkaset gotowych wzorów – od prostych ramek typu pass-partout po bardziej złożone wykończenia, symulujące np. błonę filmową. Szablony mogą być modyfikowane i tworzone od zera, zaś same ramki można nakładać na siebie, korygować ich kolorystykę oraz zmieniać fakturę wypełnienia lub intensywność cienia.
 
Precyzyjną kontrolę nad wyglądem fotografii ułatwia także opcja eksportu ramki do Photosopa w postaci oddzielnej warstwy. PhotoFrame Pro w wersji 3.1 może też przetwarzać fotografie o 16-bitowej głębi kolorów i posiada funkcję rozpoznającą poziomą lub pionową orientację zdjęcia, dzięki czemu ramki mogą być automatycznie dopasowywane do konkretnego kadru.

 
onOne Mask Pro 4.1
Jedno z najbardziej zaawansowanych, dostępnych dla Photoshopa narzędzi służących do generowania masek obrazu. Pozwala on wyciąć tło ze sfotografowanej postaci lub przedmiotu, nawet przy bardzo dużym poziomie złożoności zdjęcia.
 
Zastosowane w Mask Pro 4.1 algorytmy ułatwiające wyodrębnianie takich obiektów, jak rozwiane włosy, szkło, woda lub mgła. Poprawki ustawień filtra mogą być nakładane na obraz w czasie rzeczywistym. Ponadto początkujący użytkownicy tej aplikacji otrzymują wraz z nią pakiet precyzyjnych podręczników z przykładami najczęściej spotykanych problemów.
onOne Genuine Fractals 5 Print Pro
Bardzo interesujący plug-in umożliwiający wielokrotne powiększanie zdjęć z jak najmniejszym pogorszeniem ich jakości. Zastosowane w aplikacji specjalne algorytmy oparte na matematyce fraktali (stąd nazwa) pozwalają według producenta wydobyć ze zdjęcia detale, które podczas normalnego skalowania zostałyby bezpowrotnie utracone.
 
Program przeznaczony jest przede wszystkim dla fotografów wykonujących wielkoformatowe odbitki swoich zdjęć i którym zależy na zachowaniu ich wysokiej jakości również po wielokrotnym powiększeniu. Wersja Professional programu pozwala pracować bezpośrednio nad zdjęciami z rozbarwieniem CMYK.onOne PhotoTools 1.0 Professional Edition

Przedostatni element składowy pakietu Plug-in Suite 4 to rozbudowana kolekcja ponad 250 efektów specjalnych typowych dla reprodukcji zdjęć w tradycyjnej ciemni. Twórcy tego zestawu, Jack Davis oraz Kevin Kubota za swój cel przyjęli udostępnienie cyfrowym fotografom takich samych narzędzi, jakimi dysponowali sami fotografując technikami tradycyjnymi – lecz za pomocą kilku kliknięć myszką.
 
W skład zestawu wchodzą narzędzia imitujące działanie rozmaitych filtrów optycznych, technik wywoływania materiałów negatywowych i pozytywowych, generatory kolorystyki i ziarna imitujące wykonywanie zdjęć na konkretnych materiałach światłoczułych i wiele innych. Wersja Professional jest w stosunku do standardowej rozbudowana o pakiet 100 predefiniowanych ustawień wszystkich narzędzi opracowanych przez twórców programu.

 
onOne FocalPoint 1.0
 
Jest to najmłodsze "dziecko" z rodziny programów firmy onOne Software. Plug-in zaprezentowany po raz pierwszy pod koniec marca tego roku służy do symulowania efektu niskiej głębi ostrości oraz odchylenia jej płaszczyzny w stosunku do osi optycznej – podobnie, jak ma to miejsce w obiektywach typu Tilt.
 
FocalPoint wymaga od fotografa wskazania specjalnym narzędziem na zdjęciu obszaru, który znajduje się w polu ostrości oraz dopasowania stopnia rozmycia pozostałych obszarów, a także – jeżeli nam na tym zależy – natężenia efektu winietowania. Narzędzie FocusBug, które służy do regulacji efektu rozmycia (tzw. bokehu) umożliwia symulowania działania obiektywów o różnym kształcie i liczbie listków przysłony. Umożliwia również zapamiętanie ustawień w postaci presetów.

 
Pakiet onOne Plug-in Suite 4 można nabyć korzystając z formularza na stronie internetowej firmy onOne. Jego cena wynosi około 500 dolarów, co jest atrakcyjną ceną, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że wszystkie wchodzące w skład tego zestawu programy osobno kosztowałyby ponad dwukrotnie więcej. Użytkownicy wcześniejszych wersji onOne Plug-in Suite mogę dokonać znacznie bardziej atrakcyjnej pod względem cenowym aktualizacji – cena w tym wypadku wynosi około 200 dolarów.

Cena: 499,95 USD (wersja samodzielna), 199,95 USD (upgrade)
Strona producenta: www.ononesoftware.com

Zobacz także:
Adobe Camera Raw 4.5 – wersja testowa
SmugVault – chroń swoje zdjęcia (i nie tylko)
Digital Photo Rescue – gdy zdjęcia wyparowały
Najnowszy Firefox obsługuje profile barwne
Photoshop CS2 pod Linuxa
Darmowe warsztaty Corela
Nowy Imatest 3.0 w wyższej cenie
ACDSee Photo Editor 2008

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.383s.