Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Digital Photo Rescue – gdy zdjęcia wyparowały


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Nazwa "Cztery Trzecie" nie ma nic wspólnego z proporcjami boków obrazu rejestrowanego przez matryce aparatów należących do tego systemu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Digital Photo Rescue – gdy zdjęcia wyparowały
Dodał: Jarosław Zachwieja 23.06.2008
Firma DataRescue zaprezentowała nową wersję programu zaprojektowanego specjalnie z myślą o odzysku utraconych zdjęć. Najnowsza odsłona nosi numer 3.1.5.11030 w przypadku wersji Wizard oraz 2.1.696 w przypadku wersji Expert i przynosi kilka drobnych zmian funkcjonalnych.


Program PhotoRescue służy do odzyskiwania omyłkowo skasowanych zdjęć z cyfrowych nośników pamięci. Program obsługuje wszystkie popularne nośniki flash: SD (SDHC), CF , Memory Stick czy xD i jest dostępny zarówno dla platformy Windows (XP, Vista), jak i Macintosh. W tym ostatnim wypadku jest to aplikacja pracująca na procesorach Intela w trybie natywnym, dzięki czemu uzyskano dwukrotnie większą szybkość działania w porównaniu z wersją 2.0. Co ciekawe, kupując program otrzymujemy licencję upoważniającą nas do korzystania z programu na obu platformach systemowych.
 
Nowa wersja programu (producent stosuje nieco dziwną, podwójną numerację dla różniących się pod względem interfejsu wersji Wizard oraz Expert) przynosi stosunkowo niewiele zmian. Są to m.in. ulepszenie algorytmów odzyskiwania niektórych, najważniejszych typów plików, czy też zmiana wielkości ikon podglądowych ratowanych zdjęć. Z możliwościami programu można się zapoznać, pobierając ze strony producenta wersję demonstracyjną (umożliwia ona podgląd odzyskanych plików, nie pozwala jednak na ich zapisanie).
 
Oprócz wersji Wizard, przeznaczonej dla mniej doświadczonych użytkowników, dostępne są też wersje Expert (trudniejsze w obsłudze, lecz o większych możliwościach). Dla najbardziej wymagających dostępna jest jeszcze trzecia, droższa wersja Advanced o takiej samej numeracji, co Expert. Nabywcy programu w ramach licencji mają zapewniony rok darmowych aktualizacji. Po tym okresie jednorazowy upgrade aplikacji kosztować będzie 19 dolarów.

Ceny:
PhotoRescue Wizard 3.1 – 29 USD
PhotoRescue Expert 2.1 – 29 USD
PhotoRescue Advanced 2.1 – 99 USD
Strona producenta: www.datarescue.com

Zobacz także:
Najnowszy Firefox obsługuje profile barwne
Photoshop CS2 pod Linuxa
Nowy Imatest 3.0 w wyższej cenie
ACDSee Photo Editor 2008
VueScan 8.4.73 – wykorzystuje procesory dwurdzeniowe

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.554s.