Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  ACDSee Photo Editor 2008


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

ACDSee Photo Editor 2008
Dodał: Sebastian Kuniszewski 17.06.2008
Firma ACDSee, znany producent popularnej przeglądarki zdjęć, zaprezentowała nową wersję aplikacji przeznaczonej do edycji fotografii – ACDSee Photo Editor 2008.


ACDSee Photo Editor 2008 to nowy program przeznaczony do szybkiej obróbki zdjęć. Program umożliwia przycinanie, obracanie, zmianę jasności, kontrastu, kolorystyki obrazów, stosowanie filtrów efektowych oraz tworzenie zaproszeń, pocztówek, okładek CD/DVD itp.
 
Praca z programem jest intuicyjna i nie powinna sprawić kłopotu nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. W każdej chwili można skorzystać z pomocy kreatora, który prowadząc krok po kroku pomoże m.in. dodać winietę, zamienić zdjęcie w wiekową fotografię, stworzyć fotoalbum lub efektownie "ułożyć" tekst na fotografii. W wersji oznaczonej 2008 ta ostatnia funkcja została mocno rozbudowana. Chcąc wykorzystać tekst jako element graficzny można skorzystać z gotowych szablonów, dzięki którym wpisane wyrazy ułożą się w kształcie spirali, gwiazdy, serca, liścia, kwiatu itp. Co ciekawsze, można również wyrysować dowolną ścieżkę (np. obrysowując kontur przedmiotu lub postaci) wzdłuż której "poprowadzony" zostanie tekst.


Podczas dodawania przeróżnych efektów, wprowadzania zmian oraz stylizowania fotografii warto korzystać z praktycznej funkcji Photo Editor's Variations. Pozwala ona na obróbkę obrazu z opcją podglądu ośmiu różnych efektów, dzięki czemu wybranie wersji zdjęcia, która najbardziej odpowiada oczekiwaniom jest o wiele łatwiejsze. Co ważniejsze podczas obróbki można eksperymentować z fotografiami i nie trzeba martwić się o oryginał. Mechanizm Dynamic Adjustments nakłada wszelkie modyfikacje w locie bez zapisywania zmian w obrazie podstawowym.
 
Na stronie ACDSee producent udostępnia program w 30-dniowej wersji próbnej. Pełna wersja Photo Editor 2008 kosztuje 50 dolarów, a w pakiecie z aplikacja ACDSee Photo Manager 80 dolarów.

Więcej informacji: www.acdsee.com

Zobacz także:
Darmowy kurs fotografii na DVD do każdej lustrzanki Olympusa
Firmware w wersji 1.3 do Olympusa E-3
Zdjęcia jak z "Sin City"
Adobe uruchamia serwis Lightroom Exchange
Darmowy EasyShare 7
"Kamienie milowe" fotografii
Nowy Nikon CaptureNX2
Nowy JAlbum 8 do pobrania
PicLens – trójwymiarowa przeglądarka zdjęć
Kontrowersyjne Google Street View w Europie?

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.737s.