Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Adobe uruchamia serwis Lightroom Exchange


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Adobe uruchamia serwis Lightroom Exchange
Dodał: Jarosław Zachwieja 10.06.2008
Serwis Adobe Exchange, służący do wymiany wtyczek, ustawień i innych dodatków do aplikacji tego producenta poszerzył się o nowy dział. Będą w nim mogli sprzedawać, kupować, wymieniać się oraz nawiązywać kontakty projektanci i użytkownicy narzędzi dla "cyfrowej ciemni".


Serwis internetowy Adobe Exchange to jeden z interesujących projektów firmy, która stworzyła Photoshopa, Lightrooma i wiele innych znanych aplikacji. Służy on do rozpowszechniania wszelkiego rodzaju plug-inów i innych dodatków opracowanych dla aplikacji tego producenta – zarówno za darmo jak i odpłatnie. Najnowsza aktualizacja tego serwisu rozbudowała go o dział poświęcony najbardziej zaawansowanemu programowi zaprojektowanemu przez tę firmę specjalnie dla fotografów – Adobe Lightroomowi.

Lightroom Exchange – strona główna.

Zawartość Lightroom Exchange obejmuje wiele różnych dodatków przeznaczonych dla tego programu, takich jak galerie HTML i flash, wtyczki eksportowe oraz szablony projektowe dla modułu Develop. Zasoby te dzielą się na darmowe oraz płatne – te ostatnie nie znajdują się na serwerach firmy Adobe, lecz są dostępne ze stron internetowych ich twórców. Z kolei aby uzyskać dostęp do materiałów darmowych wystarczy po kliknięciu przycisku Download przy interesującym nas obiekcie zalogować się w systemie Adobe.
 
Lightroom Exchange umożliwia również każdemu zarejestrowanemu publikowanie własnych dodatków oraz wymianę doświadczeń i informacji za pośrednictwem specjalnie przygotowanego w tym celu forum. W danej chwili również jeden, wybrany przez administratorów serwisu dodatek do programu jest wyróżniany. Obecnie jest to bardzo rozbudowana i dobrze wyglądająca galeria SlideShowPro przeznaczona dla Lightrooma w wersji 1.3 i nowszych.

Strona WWW: www.adobe.com

Zobacz także:
VueScan 8.4.73 – wykorzystuje procesory dwurdzeniowe
Darmowy EasyShare 7
Nowy Nikon CaptureNX2
Nowa wersja Nikon Transfer - 1.1.0
Nikon ViewNX w wersji 1.1.0
Apple Digital Camera RAW – aktualizacja
Epson Print – wtyczka dla Photoshopa
PicLens – trójwymiarowa przeglądarka zdjęć
FotoAlbum 6 – katalogowanie zdjęć teraz również z geolokalizacją

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.953s.