Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  FotoAlbum 6 – katalogowanie zdjęć teraz również z geolokalizacją


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

FotoAlbum 6 – katalogowanie zdjęć teraz również z geolokalizacją
Dodał: Jarosław Zachwieja 21.05.2008
Firma FotoTime zaprezentowała nową wersję swojej aplikacji służącej do katalogowania naszych kolekcji zdjęć. Nową wersję programu rozszerzono m.in. o funkcje związane z oznaczaniem na mapie świata miejsc, w których zostały wykonane fotografie.


FotoAlbum to narzędzie umożliwiające kompleksowe katalogowanie oraz zarządzanie zbiorami fotograficznymi oraz wideo. Umożliwia importowanie plików w różnych formatach (w tym również formatach RAW), organizowanie ich, znakowanie ich słowami kluczowymi, przeszukiwanie pod kątem danych zawartych w polach EXIF oraz IPTC oraz wykonywanie wielu innych czynności. Ponadto program w wersji Pro udostępnia takie funkcje, jak korekta fotografii, tworzenie pokazów slajdów czy też zapisywanie kopii bezpieczeństwa zdjęć i ich katalogów na płytach CD i DVD. Pełna lista funkcji programu jest długa, zaś sam FotoAlbum jest uznawany za jedno z najlepszych narzędzi do katalogowania zdjęć.

FotoAlbum 6 – interfejs użytkownika.

W najnowszej, szóstej już odsłonie programu, FotoAlbum został rozbudowany o kilka interesujących funkcji. Należy do nich przede wszystkim geolokalizacja, czyli oznaczanie (i wyświetlanie np. w programie Google Earth) miejsc, w których zdjęcia zostały zrobione. Program współpracuje w tym celu z odbiornikami GPS, takimi jak recenzowany na łamach naszego portalu produkt firmy Sony GPS-CS1KA. Inną ważną funkcją jest możliwość tworzenia kont użytkowników i pracy w sieci lokalnej – wymaga to jednak wykupienia osobnych licencji dla każdego użytkownika. Zwiększono również możliwości w zakresie szybkiego wyszukiwania fotografii.
 
Ponadto zmianie uległ również sposób organizacji bazy danych – począwszy od najnowszej wersji programu jest do tego celu wykorzystywany system bazodanowy SQLite3. Zapewnia to przede wszystkim znacznie szybsze działanie programu w przypadku katalogów zawierających kilka lub nawet kilkadziesiąt tysięcy fotografii. FotoAlbum 6 jest też zgodny z promowanym przez firmę Adobe standardem zapisu metadanych w formacie XMP.
 
Program dostępny jes w cenie około 40 dolarów oraz w postaci darmowej, mocno uproszczonej edycji FotoAlbum Free. Osoby pragnące wypróbować funkcjonalność pełnej edycji aplikacji, mogą pobrać jej 30-dniową wersję próbną. Ponadto użytkownicy wcześniejszych wersji FotoAlbum podczas aktualizacji programu otrzymają 50% rabatu.

Ceny:
FotoAlbum 6 Free – freeware
FotoAlbum 6 update – 19,95 USD
FotoAlbum 6 Pro – 39,95 USD (29,95 USD dla użytkowników FotoShare i/lub FotoStudio)
Strona producenta: www.fototime.com

Zobacz także:
Kontrowersyjne Google Street View w Europie?
The Photoshop Anthology – zupełnie darmowy podręcznik
Fisheye-Hemi – korekta zdjęć z obiektywów typu Rybie Oko
TinEye – wyszuka, kto ukradł ci zdjęcie
Canon aktualizuje oprogramowanie i demaskuje nową lustrzankę
Bibble Pro/Lite 4.10 – dodana obsługa nowych cyfraków i obiektywów
Pojawił się długo oczekiwany kodek plików DNG dla Visty
Photoshop Express zwiększa funkcjonalność
Spyder3Print – aktualizacja oprogramowania

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.616s.