Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  Nowy JAlbum 8 do pobrania


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Wartość przysłony f/1.0 nie jest graniczną (najmniejszą) wartością ciągu przysłon, i że istnieją obiektywy większej jasności niż 1:1.0?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Nowy JAlbum 8 do pobrania
Dodał: Sebastian Kuniszewski 26.05.2008
JAlbum 8 to nowa wersja darmowego programu służącego do tworzenia galerii zdjęć. Tym co zapewniło aplikacji olbrzymią popularność jest jej funkcjonalność, otwarta architektura i obsługa szablonów.


JAlbum to popularny program do tworzenia internetowych galerii zdjęć, którym zainteresowało się już ponad 4 miliony Internautów. Duża popularności aplikacji i jej otwarta architektura (która pozwala na swobodne dodawanie szablonów galerii) sprawiają, że nad rozwojem funkcjonalności programu, poza Autorem, pracuje rzesza programistów z całego świata. Efektem ich pracy jest ponad setka "skórek" (od ang. skin) udostępnianych wszystkim chętnym na stronie programu. Z kolei dzięki nowym szablonom JAlbum, niemal z dnia na dzień, staje się coraz ciekawszym programem.
 
Po zainstalowaniu aplikacji użytkownik ma do dyspozycji 13 wbudowanych szablonów. Pozostałe "skórki" dostępne są na stronie WWW, do której można przejść z poziomu programu jednym kliknięciem myszki. Dodatki można przeglądać pod kątem najwyżej ocenianych, najnowszych, czy też najpopularniejszych wśród użytkowników programu. Po wybraniu instalowane są automatycznie w programie i są gotowe do użycia bez konieczności ponownego uruchamiania aplikacji. W zależności od rodzaju "skórki" możliwe jest szybkie przygotowanie efektownej prezentacji zdjęć w HTML-u lub technologii Flash.

JAlbum 8

Program daje użytkownikowi pełną kontrolę nad wyglądem generowanego albumu, umożliwia dopasowania szablonu, układu zdjęć i miniatur, tworzy strony indeksu oraz pozwala na wysłania galerii na serwer FTP. W wersji 8. dodano funkcjonalny edytor zdjęć z zestawem filtrów pozwalających na wykonanie podstawowych operacji takich jak przycinanie zdjęć, usunięcie efektu czerwonych oczu, wyostrzenie, rozmazywanie, czy też dopasowanie kolorów itp.
 
Nowością są także: obsługa kanałów RSS, metadanych IPTC i EXIF, możliwość oceniania zdjęć, dodawania do galerii plików audio i wideo, współpraca z trójwymiarową przeglądarką PicLens i wiele innych opcji.

JAlbum 8

Uwaga – do poprawnego działania program wymaga zainstalowanego w systemie środowiska Java2 Runtime Enviroment w wersji 1.4 lub nowszej. Pracuje w systemach Windows, Linux oraz MacOS X i jest w pełni spolonizowany.

JAlbum 8 oraz szablony galerii do pobrania z: www.jalbum.net

Zobacz także:
Majowy E-Magazyn Olympusa
PicLens – trójwymiarowa przeglądarka zdjęć
Zwycięzcy Camera Grand Prix 2008
Magazyn "Victor" Hasselblada za darmo!
FotoAlbum 6 – katalogowanie zdjęć teraz również z geolokalizacją
Kontrowersyjne Google Street View w Europie?
The Photoshop Anthology – zupełnie darmowy podręcznik
Fisheye-Hemi – korekta zdjęć z obiektywów typu Rybie Oko
TinEye – wyszuka, kto ukradł ci zdjęcie
Bibble Pro/Lite 4.10 – dodana obsługa nowych cyfraków i obiektywów
Pojawił się długo oczekiwany kodek plików DNG dla Visty
Photoshop Express zwiększa funkcjonalność

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.791s.