Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Oprogramowanie  >  SmugVault – chroń swoje zdjęcia (i nie tylko)


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

SmugVault – chroń swoje zdjęcia (i nie tylko)
Dodał: Jarosław Zachwieja 25.06.2008
Znany internetowy serwis fotograficzny SmugMug uruchomił nową usługę. Umożliwia ona składowanie ważnych plików na bezpiecznych serwerach firmowych. Jedną z najważniejszych zalet nowej usługi jest obsługa zdjęć zapisanych w formacie RAW.


Jeżeli chcemy pochwalić się znajomym w internecie naszymi zdjęciami, najczęściej publikujemy je na jednym z licznych serwisów fotograficznych lub w tzw. serwisach hostingowych, takich jak Image Shack. Ostatnio jednak coraz większą popularnością cieszą się tzw. Vaults (krypty) osobiste internetowe "sejfy" umożliwiające składowanie plików i jednoczesne udostępnianie ich wybranym osobom. Jednym z takich serwisów, które zostały właśnie otwarte, jest SmugVault, którego funkcjonalność powinna szczególnie zainteresować przede wszystkim fotografów.

SmugMug – strona główna serwisu. W dolnej części okna widoczny odnośnik do SmugVault.

Usługa SmugVault jest rozszerzeniem popularnego fotograficznego serwisu społecznościowego SmugMug, który w chwili obecnej szczyci się ponad 300 tysiącami użytkowników typu Premium (korzystającymi za dodatkową opłatą z rozszerzonej funkcjonalności serwisu) oraz 288 milionami hostowanych zdjęć. SmugVault jest odpowiedzią na głosy tych użytkowników, którym nie wystarczała obsługa wyłącznie zdjęć w formatach JPEG, GIF oraz PNG.
 
Ze SmugVault skorzystać mogą wszyscy zarejestrowani użytkownicy serwisu SmugMug. "Krypta" rozpoznaje i przechowuje bardzo wiele typów plików, w tym również zdjęcia w formatach RAW, PSD, TIFF, pliki wideo, a nawet dokumenty MS Word i arkusze Excel. Dzięki specjalnemu interfejsowi umieszczane w niej zdjęcia mogą być oglądane nie tylko w postaci listy plików, ale też jako miniatury (dotyczy to również zdjęć w formacie RAW). Usługa SmugVault jest płatna, a jej cena bazowa wynosi 1 dolar miesięcznie. Dodatkowe opłaty obejmują zwiększenie dostępnej przestrzeni dyskowej (22 centy miesięcznie za gigabajt) oraz limitów przesyłu danych (30 centów miesięcznie za gigabajt danych wysyłanych na konto oraz 51 centów miesięcznie za gigabajt odbieranych danych). Firma SmugMug zapowiada, że stopniowo będzie zwiększać limity danych dostępnych dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 
System SmugVault powstał przy współpracy firm SmugMug oraz Amazon. Ta druga zapewniła na potrzeby serwisu specjalny system S3 umożliwiający bezpieczne składowanie cennych plików bez obaw o ich utracenie – czy to w wyniku wypadków losowych, awarii komputerów, czy też celowej działalności cyberprzestępców. Gospodarze serwisu zapewniają, że dane w nim złożone są znacznie bezpieczniejsze, niż na dyskach twardych naszych własnych komputerów. W dodatku mamy do nich dostęp z każdego zakątka globu.

Strona producenta: www.smugmug.com

Zobacz także:
Konkurs fotograficzny IV edycji Doliny Kreatywnej
Digital Photo Rescue – gdy zdjęcia wyparowały
2 terabajty i RAID1 w standardzie
Darmowe warsztaty Corela
Trwa konkurs "Wykluczone!"
Archiwum z gwarancją na 200 lat
Darmowy kurs fotografii na DVD do każdej lustrzanki Olympusa

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.553s.