Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Trwa konkurs "Wykluczone!"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Trwa konkurs "Wykluczone!"
Dodał: Sebastian Kuniszewski 15.08.2008
"Wykluczone!" to konkurs, którego tematem są opuszczone, wymarłe, zdewastowane tereny, obiekty przemysłowe, dworce... Przypominamy, że w tegorocznej edycji prace można nadsyłać do 10 września.


"Wykluczone!" to konkurs, którego tematem jest to wszystko, co straciło już swoją społeczną funkcję i – albo zyska nową albo ulega degradacji. "Wykluczone!" to zatem sposób, aby wiele skazanych na "wykluczenie", obiektów zachować dla potomności – realnie lub wirtualnie. Od czasu pierwszej edycji konkursu wiele sfotografowanych obiektów zniknęło na zawsze z polskiego krajobrazu.

Wykluczone edycja 2007 - ''Stocznia gdanska'' fot. Jakub Nowotyński

W konkursie fotograficznym autor może zgłosić pojedyncze zdjęcie, bądź cykl złożony z maksymalnie 10 fotografii. Nie jest to jednak wyłącznie konkurs fotograficzny. Prace można zgłaszać w trzech kategoriach:
  • Fotografia i Film - prace mogą mieć charakter zarówno kreacji autorskich jak i czysto dokumentalnych
  • Architektura i przestrzeń - zarówno przykłady już zrealizowanych przedsięwzięć, jak i wizji przyszłych ewentualnych inwestycji lub projektów całkowicie konceptualnych (również projektów instalacji przestrzennych i artystycznych ingerencji w przestrzeń.
Nagrody: Grand Prix Konkursu - 3000zł oraz trzy wyróżnienia po 1000zł.

Wykluczone edycja 2007 - ''1XX lat KZCP'' fot. Michał Machoń

"Od czasu ogłoszenia pierwszej edycji konkursu "Wykluczone!", wiele obiektów znikło z polskiego krajobrazu. Kolejnym grozi to samo. Niepewny jest los dawnej Fabryki Norblina w Warszawie, z którą jesteśmy emocjonalnie związani. Ale są też pozytywne przykłady: w warszawskim rewitalizowanym przez prywatnego dewelopera Koneserze obok funkcji komercyjnych ma znaleźć się miejsce dla działań kulturalnych; w radomskiej Elektrowni, która zgodziła się być naszym partnerem w tym roku, powstało Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej, które w tej chwili adaptuje budynek do swoich celów – z poszanowaniem tradycji."

Wykluczone edycja 2007 - ''Śląsk - strefa wykluczona. Infrastruktura'' fot. Marek Locher

"! – wykrzyknik przy nazwie to nasza niezgoda na bezmyślne pozbywanie się śladów przeszłości, które często mogą wyśmienicie zaistnieć i współbrzmieć z nowymi funkcjami. Chcemy pomóc lokalnym społecznościom spojrzeć na stwarzające z ich punktu widzenia jedynie problemy obiekty – jako na coś potencjalnie wartościowego, co mogłoby "znaleźć" sobie nową funkcję. Także, a może przede wszystkim naszym celem jest stworzenie platformy dyskusji, o tym co dziś jest, a co nie jest zabytkiem, co jest, a co nie jest interesem społecznym, jak ma wyglądać krajobraz kulturowy w XXI wieku, czym jest przestrzeń publiczna, dziedzictwo kulturowe, co się "opłaca" ze społecznego punktu widzenia... Wykluczone przestrzenie są tu jak zwierciadło, w którym odbijają się te wszystkie problemy."

Przyjmowane są prace autorów w każdym wieku, dowolnej profesji i z całego świata. Termin nadsyłania prac upływa 10 września 2008 (decyduje data stempla pocztowego). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 września br. Uroczystość wręczenia nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędą się w MCSW "Elektrownia" w Radomiu, a następnie wystawa zostanie przeniesiona do innych obiektów w Polsce.
 
Prace należy wysyłać na adres:
Stowarzyszenie STEP
ul. Radziłowska 5 m. 1
03-943 Warszawa
(Prace nadsyłane drogą mejlową nie wezmą udziału w konkursie)

Więcej informacji: www.2b.art.pl
Szczegółowy regulamin konkursu: www.2b.art.pl

Zobacz także:
Nagrody EISA 2008/2009 rozdane!
Bezpłatne warsztaty fotografii dokumentalnej
"Piktorialiści polscy" - wernisaż wystawy fotografii
Rekrutacja do Studium Fotografii ZPAF 2008/2009
Film: "Henri Cartier-Bresson - Biografia jednego spojrzenia"
Premiera albumu z fotografiami grupy Sputnik Photos
Konkurs "Fotografuj Non Stop!" rozstrzygnięty!
"Polska lat 70." w PKiN
Warsztaty Tomasza Tomaszewskiego w Belfaście
Nowy numer "Zaplecza"
Newsreportaż 2008
Rynek fotografii 2008-2013
Kolory Jazzu – do wygrania lustrzanki Olympus

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.807s.