Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus mju 1010, 1040, 1050 SW oraz 1060 – styl i elegancja


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus E-3 potrafi sterować bezprzewodowo aż dziewięcioma lampami błyskowymi jednocześnie?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus mju 1010, 1040, 1050 SW oraz 1060 – styl i elegancja
Dodał: Jarosław Zachwieja 25.08.2008
Seria kieszonkowych aparatów kompaktowych Olympus mju o niebanalnej stylistyce powiększona została o trzy nowe modele. Ponadto odnoszący sukcesy Olympus mju 1010 doczekał się zupełnie nowej wersji kolorystycznej.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Spośród dzisiejszych premier aparatów firmy Olympus, najbardziej "dopieszczona" została linia stylowych cyfraków kieszonkowych mju. Rozbudowana została ona o trzy nowe modele oraz dodatkową wersję kolorystyczną jednej ze starszych konstrukcji.

Olympus mju 1010, edycja purpurowa – widok z przodu.

Zaprezentowany w styczniu bieżącego roku Olympus mju 1010 to dziesięciomegapikselowy cyfrak zaopatrzony w obiektyw o zakresie ogniskowych wynoszącym aż 37-260 mm (ekwiwalent aparatu 35 mm). Ma 23 tryby tematyczne oraz zaimplementowane użyteczne technologie, takie jak detekcja twarzy oraz mechaniczny stabilizator obrazu.

Olympus mju 1010, edycja purpurowa – widok z tyłu.

Nowa, purpurowa wersja kolorystyczna tego modelu uzupełnia dostępne do tej pory odmiany srebrną, czarną i niebieską. Do jej produkcji użyto tych samych wysokiej jakości materiałów – zastosowano m.in. w pełni metalowy, elegancko prezentujący się korpus.

Olympus mju 1040 – widok z przodu.

Pierwszy z zaprezentowanych nowości nosi nazwę Olympus mju 1040. Aparat ten ma ambicje stać się obowiązkowym dodatkiem do wyposażenia każdego eleganta ceniącego sobie nowoczesność. Aparat ma zaledwie 16,5 mm grubości oraz został wyposażony w przetwornik obrazu o rozdzielczości 10 megapikseli. Obiektyw aparatu został całkowicie ukryty wewnątrz metalowego korpusu i odznacza się zakresem ogniskowych 38-114 mm. Czułość matrycy może być regulowana w zakresie 64-1600 ISO.
 
Model ten wyposażono również w szereg nowoczesnych funkcji, takich jak Zaawansowana detekcja twarzy oraz Technologia kompensacji cienia. Nowy, Inteligentny tryb automatyki potrafi wykrywać pięć najczęściej fotografowanych rodzajów scen i automatycznie dostosowuje ustawienia aparatu łącznie z ostrością oraz ekspozycją. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji 10 programów tematycznych, które ułatwiają fotografowanie w różnorodnych sytuacjach.

Olympus mju 1040 – widok z tyłu.

Komunikacja z aparatem odbywa się za pośrednictwem 2,5-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli. Model mju 1040 dysponuje 15 megabajtami wbudowanej pamięci oraz współpracuje z kartami w formacie xD-Picture oraz (dzięki dołączonemu adapterowi) z nośnikami microSD. Aparat rejestruje też ujęcia wideo w rozdzielczości 640x480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę.
 
Olympus mju 1040 dostępny będzie w czterech intrygujących wersjach kolorystycznych srebrnej, czarnej, czerwonej i żółtej.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.961s.