Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus FE-20, FE-360 oraz FE-370 – małe, poręczne, proste w obsłudze


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Znany film Tima Burtona, Gnijąca panna młoda (Corpse bride), nakręcony został cyfrową lustrzanką?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus FE-20, FE-360 oraz FE-370 – małe, poręczne, proste w obsłudze
Dodał: Jarosław Zachwieja 25.08.2008
Firma Olympus rozbudowała swoją serię prostych aparatów kompaktowych oznaczonych literami FE. Najnowsze modele przeznaczone są dla osób poszukujących cyfraka o jak największym stopniu zautomatyzowania.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Seria cyfraków Olympus FE łączy w sobie urządzenia o dość szerokim stopniu zaawansowania. Najnowsze modele należące do tej linii, jakie producent wprowadzi do sprzedaży już we wrześniu, to aparaty o maksymalnie uproszczonej obsłudze. Cecha ta nie wpłynęła jednak – o czym zaręcza producent – na jakość wykonywanych zdjęć.

Olympus FE-20 – widok z przodu.

Pierwszym z nowych modeli jest Olympus FE-20. Ten niewielki (96 x 57 x 21,5 mm) i ważący 88 gramów aparat cyfrowy wyposażono w ośmiomegapikselowy przetwornik Sensor Live CCD o rozmiarach 1/2,35 cala. Obiektyw tego cyfraka odznacza się zakresem ogniskowych odpowiadającym 36-108 mm w aparacie małoobrazkowym. Czułość matrycy może być z kolei regulowana w zakresie 64-1000 ISO (wartość najwyższa nosi nazwę cyfrowej stabilizacji obrazu). Model ten wyposażono również w obecną we wszystkich nowych aparatach technologię rozpoznawania twarzy, wspierającą działanie autofokusa oraz układu pomiaru światła.

Olympus FE-20 – widok z tyłu.

Za komunikację z urządzeniem odpowiada ekran LCD o przekątnej 2,5 cala oraz rozdzielczości 154 tysięcy punktów. Do dyspozycji użytkownika oddano tryb automatyczny oraz 16 programów tematycznych. Aparat, jak większość innych modeli firmy Olympus, współpracuje z kartami pamięci xD-Picture. Jednak producent w zestawie z nim dodaje również adapter, który umożliwia stosowanie popularnych od pewnego czasu (głównie wśród użytkowników telefonów komórkowych) oraz niedrogich nośników microSD.

Olympus FE-360 – widok z przodu.

Pomimo dużej różnicy w oznaczeniach, kolejny nowy model – Olympus FE-360 – to aparat bardzo podobny do FE-20. Największą różnicą, jaką można dostrzec w "trzystasześćdziesiątce" jest zastosowanie stylowego, w pełni metalowego korpusu. Sprawiło to, że model ten przy wymiarach 94 x 56 x 20 mm waży bez karty pamięci i akumulatora około 99 gramów.
 
W porównaniu z modelem FE-20, zdecydowana większość parametrów Olympusa FE-360 nie uległa zmianie. Jedyną widoczną różnicą funkcjonalną jest obecność 19 programów tematycznych – zarówno rozdzielczość aparatu, jak i zakres zooma pozostały bez zmian.

Olympus FE-360 – widok z tyłu.

Zarówno Olympus FE-20, jak i FE-360 wyposażono w możliwość rejestrowania ujęć wideo w rozdzielczości 640x480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Przy tych ustawieniach jednak maksymalna długość takiego nagrania wynosi zaledwie 10 sekund. Jeżeli jednak użytkownik zmniejszy o połowę rozdzielczość filmów lub ich prędkość, będzie mógł nagrywać klipy o długości ograniczonej jedynie ilością wolnego miejsca na karcie pamięci.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.113s.