Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Aparaty i kamery  >  Olympus FE-20, FE-360 oraz FE-370 – małe, poręczne, proste w obsłudze


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Aby w aparatach Canon PowerShot sprawdzić, jaka wersja firmware'u jest obecna w aparacie, należy przygotować sobie odpowiednią kartę pamięci?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Olympus FE-20, FE-360 oraz FE-370 – małe, poręczne, proste w obsłudze
Dodał: Jarosław Zachwieja 25.08.2008
Firma Olympus rozbudowała swoją serię prostych aparatów kompaktowych oznaczonych literami FE. Najnowsze modele przeznaczone są dla osób poszukujących cyfraka o jak największym stopniu zautomatyzowania.

« poprzednia strona 1|2 następna strona »

Seria cyfraków Olympus FE łączy w sobie urządzenia o dość szerokim stopniu zaawansowania. Najnowsze modele należące do tej linii, jakie producent wprowadzi do sprzedaży już we wrześniu, to aparaty o maksymalnie uproszczonej obsłudze. Cecha ta nie wpłynęła jednak – o czym zaręcza producent – na jakość wykonywanych zdjęć.

Olympus FE-20 – widok z przodu.

Pierwszym z nowych modeli jest Olympus FE-20. Ten niewielki (96 x 57 x 21,5 mm) i ważący 88 gramów aparat cyfrowy wyposażono w ośmiomegapikselowy przetwornik Sensor Live CCD o rozmiarach 1/2,35 cala. Obiektyw tego cyfraka odznacza się zakresem ogniskowych odpowiadającym 36-108 mm w aparacie małoobrazkowym. Czułość matrycy może być z kolei regulowana w zakresie 64-1000 ISO (wartość najwyższa nosi nazwę cyfrowej stabilizacji obrazu). Model ten wyposażono również w obecną we wszystkich nowych aparatach technologię rozpoznawania twarzy, wspierającą działanie autofokusa oraz układu pomiaru światła.

Olympus FE-20 – widok z tyłu.

Za komunikację z urządzeniem odpowiada ekran LCD o przekątnej 2,5 cala oraz rozdzielczości 154 tysięcy punktów. Do dyspozycji użytkownika oddano tryb automatyczny oraz 16 programów tematycznych. Aparat, jak większość innych modeli firmy Olympus, współpracuje z kartami pamięci xD-Picture. Jednak producent w zestawie z nim dodaje również adapter, który umożliwia stosowanie popularnych od pewnego czasu (głównie wśród użytkowników telefonów komórkowych) oraz niedrogich nośników microSD.

Olympus FE-360 – widok z przodu.

Pomimo dużej różnicy w oznaczeniach, kolejny nowy model – Olympus FE-360 – to aparat bardzo podobny do FE-20. Największą różnicą, jaką można dostrzec w "trzystasześćdziesiątce" jest zastosowanie stylowego, w pełni metalowego korpusu. Sprawiło to, że model ten przy wymiarach 94 x 56 x 20 mm waży bez karty pamięci i akumulatora około 99 gramów.
 
W porównaniu z modelem FE-20, zdecydowana większość parametrów Olympusa FE-360 nie uległa zmianie. Jedyną widoczną różnicą funkcjonalną jest obecność 19 programów tematycznych – zarówno rozdzielczość aparatu, jak i zakres zooma pozostały bez zmian.

Olympus FE-360 – widok z tyłu.

Zarówno Olympus FE-20, jak i FE-360 wyposażono w możliwość rejestrowania ujęć wideo w rozdzielczości 640x480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Przy tych ustawieniach jednak maksymalna długość takiego nagrania wynosi zaledwie 10 sekund. Jeżeli jednak użytkownik zmniejszy o połowę rozdzielczość filmów lub ich prędkość, będzie mógł nagrywać klipy o długości ograniczonej jedynie ilością wolnego miejsca na karcie pamięci.
« poprzednia strona 1|2 następna strona »
Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.524s.