Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Ruszyła czwarta odsłona projektu "DEBUTS"


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Założenia standardu Cztery Trzecie nakładają konstruktorom szczególne ograniczenia na dowolność konstrukcji obiektywów systemowych, dzięki którym nawet obiektywy szerokokątne umożliwiają uzyskanie poprawnego obrazu w każdym miejscu matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Ruszyła czwarta odsłona projektu "DEBUTS"
Dodał: Przemysław Imieliński 26.01.2017
Rozpoczął się nabór zgłoszeń do DEBUTS (edycja 2017). Tradycyjnie, zweryfikowane portfolia oceniane będą przez międzynarodowe jury, a pierwsza publiczna prezentacja laureatów nastąpi podczas łódzkiego Fotofestiwalu. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 28 lutego.


DEBUTS to pierwszy w Polsce kompleksowy program wpierający najbardziej utalentowanych wschodzących fotografów. Bez względu na wiek, mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy za pomocą fotografii opowiadają o sobie i otaczającym ich świecie. Efektem programu są wyjątkowa publikacja książkowa oraz podróżująca wystawa, którą można oglądać tylko podczas dużych wydarzeń fotograficznych.

Czwarta edycja projektu DEBUTS – plakat


Choć projekt skierowany jest jedynie do polskich fotografów, ich zgłoszenia są oceniane przez międzynarodowe jury. W tym roku zaproszenia do jury przyjęli:

Peter Bauza (Niemcy/Argentyna) – fotograf dokumentalista, którego projekty często poruszają zagadnienia społeczne i geopolityczne. Publikował na łamach "The New York Times", "Vanity Fair", "Stern", "Paris Match", "Die Zeit" oraz "doc! photo magazine".

Olivier Spillebout (Francja) – promotor polskiej fotografii we Francji. Założyciel i dyrektor galerii Maison de la Photographie w Lille (1997 r. oraz założyciel festiwalu Transphotographiques Festival (2001 r.).

Marie-Pierre Subtil (Francja) – redaktor naczelna półrocznika "6Mois", międzynarodowego magazynu fotoreporterskiego publikującego materiały opowiadające o ludzkim życiu w XXI wieku. Wcześniej, przez 22 lata pracowała w dzienniku "Le Monde".

Georges Vercheval (Belgia) – fotograf oraz założyciel i pierwszy dyrektor otwartego w 1987 roku Muzeum Fotografii w Charleroi pod Brukselą. Felietonista "doc! photo magazine".

Z ramienia organizatorów w jury zasiądzie także Grzegorz Kosmala (Polska) – pomysłodawca DEBUTS i redaktor naczelny "doc! photo magazine", międzynarodowego kwartalnika poświęconego współczesnej fotografii dokumentalnej.

Żeby wziąć udział w DEBUTS należy zgłosić ośmiozdjęciowe portfolio wraz z jego opisem i dodatkowymi informacjami dotyczącymi uczestnika. W czwartej edycji DEBUTS mogą wziąć udział wszyscy ci, którzy zadebiutowali pomiędzy 1 stycznia 2014 a 31 grudnia 2016 roku. Debiutem może być pierwsza autorska publikacja w mediach albo pierwsza wystawa (indywidualna bądź grupowa), albo ukończenie szkoły fotograficznej lub kierunku fotograficznego, cokolwiek nastąpiło jako pierwsze w wyznaczonych ramach czasowych.

Nazwiska laureatów poznamy 1 kwietnia tego roku. Każdemu z nich w książce będzie zaprezentowany na 4 stronach. Choć samo zgłoszenie portfolio jest bezpłatne, zaproszenie do książki wiąże się z koniecznością partycypacji w kosztach jej druku. Opłata ta wynosi 450 złotych od osoby. Część tej kwoty wróci do debiutantów w postaci 2 egzemplarzy książki. Pozyskane w ten sposób środki posłużą także do przygotowania wystawy oraz wysłania 100 egzemplarzy książki DEBUTS do najważniejszych instytucji fotograficznych na świecie. Wszyscy laureaci DEBUTS mogą także liczyć na specjalne miejsce na stronie internetowej "doc! photo magazine".

Więcej informacji o projekcie DEBUTS, jurorach i zasadach uczestnictwa można znaleźć na stronie www.docphotomagazine.com oraz na jego profilu w serwisie Facebook pod adresem www.facebook.com.


DEBUTS jest organizowany przez BLOW UP PRESS, wydawcy kwartalnika "doc! photo magazine". Celem projektu jest promowanie najbardziej utalentowanych wschodzących polskich fotografów.
 
Projekt wspierają: Foto-Grafika, Medikon Polska oraz Fomei Polska.

Więcej informacji: www.docphotomagazine.com

Zobacz także:
BenQ EX3200R – zakrzywiony, 31,5-calowy monitor 144 Hz
Wernisaż wystawy "Królowie Lubelscy" Pawła Totoro Adamca
III edycja Konkursu Fotografii Teatralnej
Konkurs Sony dla dokumentalistów ze specjalną nagrodą: nową kamerą FS7 II
Sudan Południowy – pokaz zdjęć i spotkanie z Piotrem Horzelą
Nowa Leica M10 – kamień milowy systemu M
Philips BDM4037UW – 40 cali w rozdzielczości 4K
Martin Parr otrzymał wyróżnienie Sony World Photography Awards 2017
DNP DS820 – drukarka termosublimacyjna A4 do panoram
Rotolight ANOVA PRO – lampa światła ciągłego z błyskiem HSS
30 lat systemu Canon EOS
100 lat istnienia firmy Nikon
Nowe aparaty kompaktowe Canon z serii PowerShot i IXUS
Canon PowerShot G9 X Mark II – smukły i stylowy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.901s.