Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Konkurs Sony dla dokumentalistów ze specjalną nagrodą: nową kamerą FS7 II


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Olympus, jako pierwszy na świecie producent lustrzanek cyfrowych, zastosował profilaktykę w zakresie ochrony zdjęć przed brzydkimi plamami, będącymi śladem obecności kurzu na matrycy?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Konkurs Sony dla dokumentalistów ze specjalną nagrodą: nową kamerą FS7 II
Dodał: Przemysław Imieliński 25.01.2017
Firma Sony ogłosiła nowy konkurs dla twórców treści, w którym swoim talentem mogą wykazać się dokumentaliści. Szczęśliwy zwycięzca otrzyma nową kamerę PXW-FS7M2K, będącą nagrodą za wyobraźnię i wytrwałość.


Firma Sony zaprasza twórców filmów dokumentalnych do rywalizacji o nową, niezwykłą kamerę PXW-FS7M2K. Zadaniem uczestników konkursu jest nakręcenie i przesłanie jednominutowego dokumentu, w którym wykażą się oni umiejętnością opowiadania historii. Ocenie będą podlegały techniki używane w przekazie tej opowieści.
 
Wszystkie prace muszą być opublikowane w serwisie YouTube i zgłoszone do 12 marca za pośrednictwem specjalnego formularza internetowego Sony. Dziesięć filmów, które w okresie od 1 do 12 marca zdobędą najwięcej polubień w serwisie YouTube, zostanie zakwalifikowanych do finału, a wyboru dwóch laureatów dokona ceniony filmowiec Philip Bloom. Ogłoszenie zwycięzcy i zdobywcy drugiego miejsca nastąpi 22 marca podczas transmitowanego na żywo seminarium internetowego. Nagrodą za drugie miejsce będzie aparat Sony A7S II.

Kamera Sony FS7 II – i nagroda w konkursie na film dokumentalny


– W branży filmowej bardzo trudno jest przebić się i zwrócić uwagę na swoją pracę – mówi niezależny filmowiec Philip Bloom. – Konkursy takie jak ten stanowią więc dla twórców bezcenną szansę nie tylko na rozgłos, ale i na zdobycie nowego FS7 II: jednego z najlepszych na rynku kamkorderów dla dokumentalistów. Chętnie zobaczę, jak uczestnicy przekażą i rozwiną swoją opowieść w ciągu zaledwie 60 sekund i jak za pomocą różnych technik będą starali się wyróżnić swoje prace.

Nowy kamkorder z serii FS Super 35 mm, wprowadzony pod koniec 2016 roku, jest przeznaczony dla dokumentalistów i twórców niezależnych. Wyposażono go w zaawansowane funkcje i rozwiązania: elektroniczny filtr ND o zmiennej gęstości optycznej, mocowanie typu E z dźwignią blokady i udoskonaloną konstrukcję mechaniczną. W wyniku rozwinięcia zalet kamery FS7 nowy model jest zoptymalizowany do tworzenia dłuższych form filmowych oraz do zastosowań w produkcji kinowej. Dzięki niezrównanej technologii firmy Sony operator filmujący kamkorderem FS7 II ma pełną swobodę. Może nagrać imponujący materiał 4K w przestrzeni barw BT2020.

– Cieszymy się, że w tym roku możemy ogłosić kolejny konkurs dla filmowców, który umożliwi twórcom treści zaprezentowanie swoich prac i zdobycie naszego nowego kamkordera FS7 II – mówi James Leach, menedżer ds. marketingu produktu na rynku europejskim w Sony Europe. – Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami udzielania wsparcia młodemu pokoleniu dokumentalistów. Z niecierpliwością czekamy, by zobaczyć tegoroczne zgłoszenia.

Informacje, formularz udziału i pełny regulamin konkursu: bit.ly

Zobacz także:
Sudan Południowy – pokaz zdjęć i spotkanie z Piotrem Horzelą
Nowa Leica M10 – kamień milowy systemu M
Kalkulator kosztów druku przy stałym zasilaniu w atrament
"Afrykańska odyseja" – osobową Toyotą przez Saharę
Philips BDM4037UW – 40 cali w rozdzielczości 4K
Ultrapanoramiczny monitor z G-SYNC od AOC
Prosty w obsłudze NAS do użytku domowego
Martin Parr otrzymał wyróżnienie Sony World Photography Awards 2017
Rotolight ANOVA PRO – lampa światła ciągłego z błyskiem HSS
Magia Nepalu na czarno-białych zdjęciach Wojtka Moskwy – spotkanie z autorem

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.38s.