Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Rotolight ANOVA PRO – lampa światła ciągłego z błyskiem HSS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Pierwsze cyfrowe zdjęcie powstało ponad 30 lat temu?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Rotolight ANOVA PRO – lampa światła ciągłego z błyskiem HSS
Dodał: Przemysław Imieliński 17.01.2017
Nowy produkt firmy Rotolight to pierwsza na świecie lampa LED o regulowanej temperaturze barwowej świecąca światłem ciągłym i emitująca błysk w trybie HSS.


Wielokrotnie nagradzany producent oświetlenia LED – firma Rotolight, ogłosił wprowadzenie do oferty profesjonalnych sklepów fotograficznych w Polsce rozwiązań Rotolight, włączając najnowszą lampę ANOVA PRO.

Lampa Rotolight Anova PRO – widok z przodu


Lampa Anova PRO emituje o 43% jaśniejsze światło niż modele produkowane wcześniej, oferując przy tym kilka unikatowych funkcji, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, umożliwiając jednocześnie bardziej kreatywną pracę. Lampa błyskowa typu High Speed Sync Flash (HSS) doskonale sprawdza się w tradycyjnej fotografii. Anova PRO to pierwsza na rynku lampa LED o regulowanej temperaturze barwowej emitująca światło ciągłe, która oferująca taką funkcję.

W trybie lampy błyskowej, Anova PRO jest w stanie wyemitować 150% maksymalnej mocy światła ciągłego w przedziale 3150–6300 K bez konieczności czekania na ponowne załadowanie. To ogromna zaleta w porównaniu ze standardowym światłem błyskowym. Dzięki bezstratnemu, ponownemu ładowaniu dystans pomiędzy źródłem światła ciągłego, a błyskiem zmniejsza się, umożliwiając wykorzystanie zalet obu rodzajów światła.

Lampa Rotolight Anova PRO – widok z tyłu


Funkcja ta pozwala również na poprawne naświetlenie świateł i cieni tematu oraz całej sceny. To doskonałe rozwiązanie dla fotografów, którzy chcą wymienić swoje przestarzałe źródła światła błyskowego, a zależy im na mobilności, lub dla tych, którzy chętnie łączą różne rodzaje światła podczas sesji fotograficznej i filmowania, bez konieczności zakupu dwóch oddzielnych produktów.

Anova PRO posiada kilka nowych, unikatowych dla Rotolight funkcji:
High Speed Sync Flash (HSS) – emituje błysk typu HSS bez straty czasu na ponowne załadowanie – idealne rozwiązanie w tradycyjnej fotografii.
AccuColour – Bi-Colour LED zapewnia doskonałe odwzorowanie barw ((CRI Ra≧96)(Skintone CRI (R15)=99)) i stanowi źródło intensywnego, miękkiego światła idealnie nadającego się do filmowania i fotografowania.
True Aperture Dimming – dokładnie przelicza odpowiednią wartość przysłony (f/x) dla danego tematu znajdującego się w określonej odległości. Funkcja ta eliminuje potrzebę posiadania światłomierza, pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do ręcznego ustawiania wartości ISO i przysłony.
Ring-Light – Charakterystyczny dla Rotolight okrągły refleks w oku imitujący światło naturalne.
CineSFX – stanowi potężny zbiór w pełni konfigurowalnych filomwych efektów oświetlniowych.
FX Slave – uruchamia i przenosi efekt CineSFX na jednostki podrzędne dowolnego rodzaju (aż do 512 szt.), w czasie rzeczywistym bez opóźnienia, aby tworzyć efekty oświetleniowe na dużych planach zdjęciowych.
Designer Fade – pozwala na stosowane na początku i końcu wywiadów płynne rozjaśnienie i ściemnianie sceny.

Zdjęcie wykonane z użyciem lampy Rotolight ANOVA PRO: Gillian Anderson, fot. Mark Mann


Anova PRO zdążyła już zdobyć dwie najważniejsze nagrody branżowe otrzymując jednocześnie pozytywne recenzje od ekspertów z branży włączając fotografa, uczestnika programu Sony Artisan of Imagery – Jasona Laniera, który komentuje:

"Anova PRO w odpowiednich okolicznościach umożliwia fotografom zabranie na sesję tylko jednej lampy i wykonanie przy jej użyciu prawie każdego, nawet najbardziej wymagającego zdjęcia. To dla mnie największa różnica, jaką wnosi Anova PRO w porównaniu do swoich konkurentów. To, co fotograf musi tradycyjnie zabierać na sesję to oświetlenie LED oraz lampy błyskowe, a to już sporo sprzętu. Jednak kluczowymi funkcjami Anova PRO są błysk typu HSS, emisja jaśniejszego światła w porównaniu do poprzedniej wersji lampy oraz możliwość ustawień temperatury barwowej, co ma dla mnie ogromne znaczenie."

djęcie wykonane z użyciem lampy Rotolight ANOVA PRO: Danny-DeVito, fot. Mark Mann


Anova Pro dostępna jest w wersji Bi-Colour, zwiększającej uniwersalność urządzenia, oraz w wersji o stałej temperaturze barwowej 5600 K – do wyboru w zależności od preferencji.

Lampa Rotolight Anova Pro dostępna jest w cenie brutto 7669 zł u wyspecjalizowanych partnerów handlowych w Polsce. Dystrybutorem na Europę jest firma XP Distribution.

Cena: 7669 zł
Więcej informacji: www.xpdistribution.com.

Zobacz także:
Konkurs "Charakterystyczny Portret" w ramach 4. Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego
"Turcja – czy Św. Mikołaj lubił tulipany?" – pokaz slajdów w kinie Luna
Otwarcie wystawy WORLD PRESS PHOTO '16 w Toruniu
"Gaudi – Sagrada Familia" – pokaz slajdów
Wernisaż wystawy Borysa Makarego – "Niewidzialne dialogi"
Magia Nepalu na czarno-białych zdjęciach Wojtka Moskwy – spotkanie z autorem
Monika Stolarska i Bartek Warzecha zwycięzcami II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej
"Afrykańskie M and M" – pokaz slajdów w kinie Luna
30 lat systemu Canon EOS
100 lat istnienia firmy Nikon
Nowe aparaty kompaktowe Canon z serii PowerShot i IXUS
Canon PowerShot G9 X Mark II – smukły i stylowy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.793s.