Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Rotolight ANOVA PRO – lampa światła ciągłego z błyskiem HSS


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Rotolight ANOVA PRO – lampa światła ciągłego z błyskiem HSS
Dodał: Przemysław Imieliński 17.01.2017
Nowy produkt firmy Rotolight to pierwsza na świecie lampa LED o regulowanej temperaturze barwowej świecąca światłem ciągłym i emitująca błysk w trybie HSS.


Wielokrotnie nagradzany producent oświetlenia LED – firma Rotolight, ogłosił wprowadzenie do oferty profesjonalnych sklepów fotograficznych w Polsce rozwiązań Rotolight, włączając najnowszą lampę ANOVA PRO.

Lampa Rotolight Anova PRO – widok z przodu


Lampa Anova PRO emituje o 43% jaśniejsze światło niż modele produkowane wcześniej, oferując przy tym kilka unikatowych funkcji, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, umożliwiając jednocześnie bardziej kreatywną pracę. Lampa błyskowa typu High Speed Sync Flash (HSS) doskonale sprawdza się w tradycyjnej fotografii. Anova PRO to pierwsza na rynku lampa LED o regulowanej temperaturze barwowej emitująca światło ciągłe, która oferująca taką funkcję.

W trybie lampy błyskowej, Anova PRO jest w stanie wyemitować 150% maksymalnej mocy światła ciągłego w przedziale 3150–6300 K bez konieczności czekania na ponowne załadowanie. To ogromna zaleta w porównaniu ze standardowym światłem błyskowym. Dzięki bezstratnemu, ponownemu ładowaniu dystans pomiędzy źródłem światła ciągłego, a błyskiem zmniejsza się, umożliwiając wykorzystanie zalet obu rodzajów światła.

Lampa Rotolight Anova PRO – widok z tyłu


Funkcja ta pozwala również na poprawne naświetlenie świateł i cieni tematu oraz całej sceny. To doskonałe rozwiązanie dla fotografów, którzy chcą wymienić swoje przestarzałe źródła światła błyskowego, a zależy im na mobilności, lub dla tych, którzy chętnie łączą różne rodzaje światła podczas sesji fotograficznej i filmowania, bez konieczności zakupu dwóch oddzielnych produktów.

Anova PRO posiada kilka nowych, unikatowych dla Rotolight funkcji:
High Speed Sync Flash (HSS) – emituje błysk typu HSS bez straty czasu na ponowne załadowanie – idealne rozwiązanie w tradycyjnej fotografii.
AccuColour – Bi-Colour LED zapewnia doskonałe odwzorowanie barw ((CRI Ra≧96)(Skintone CRI (R15)=99)) i stanowi źródło intensywnego, miękkiego światła idealnie nadającego się do filmowania i fotografowania.
True Aperture Dimming – dokładnie przelicza odpowiednią wartość przysłony (f/x) dla danego tematu znajdującego się w określonej odległości. Funkcja ta eliminuje potrzebę posiadania światłomierza, pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do ręcznego ustawiania wartości ISO i przysłony.
Ring-Light – Charakterystyczny dla Rotolight okrągły refleks w oku imitujący światło naturalne.
CineSFX – stanowi potężny zbiór w pełni konfigurowalnych filomwych efektów oświetlniowych.
FX Slave – uruchamia i przenosi efekt CineSFX na jednostki podrzędne dowolnego rodzaju (aż do 512 szt.), w czasie rzeczywistym bez opóźnienia, aby tworzyć efekty oświetleniowe na dużych planach zdjęciowych.
Designer Fade – pozwala na stosowane na początku i końcu wywiadów płynne rozjaśnienie i ściemnianie sceny.

Zdjęcie wykonane z użyciem lampy Rotolight ANOVA PRO: Gillian Anderson, fot. Mark Mann


Anova PRO zdążyła już zdobyć dwie najważniejsze nagrody branżowe otrzymując jednocześnie pozytywne recenzje od ekspertów z branży włączając fotografa, uczestnika programu Sony Artisan of Imagery – Jasona Laniera, który komentuje:

"Anova PRO w odpowiednich okolicznościach umożliwia fotografom zabranie na sesję tylko jednej lampy i wykonanie przy jej użyciu prawie każdego, nawet najbardziej wymagającego zdjęcia. To dla mnie największa różnica, jaką wnosi Anova PRO w porównaniu do swoich konkurentów. To, co fotograf musi tradycyjnie zabierać na sesję to oświetlenie LED oraz lampy błyskowe, a to już sporo sprzętu. Jednak kluczowymi funkcjami Anova PRO są błysk typu HSS, emisja jaśniejszego światła w porównaniu do poprzedniej wersji lampy oraz możliwość ustawień temperatury barwowej, co ma dla mnie ogromne znaczenie."

djęcie wykonane z użyciem lampy Rotolight ANOVA PRO: Danny-DeVito, fot. Mark Mann


Anova Pro dostępna jest w wersji Bi-Colour, zwiększającej uniwersalność urządzenia, oraz w wersji o stałej temperaturze barwowej 5600 K – do wyboru w zależności od preferencji.

Lampa Rotolight Anova Pro dostępna jest w cenie brutto 7669 zł u wyspecjalizowanych partnerów handlowych w Polsce. Dystrybutorem na Europę jest firma XP Distribution.

Cena: 7669 zł
Więcej informacji: www.xpdistribution.com.

Zobacz także:
Konkurs "Charakterystyczny Portret" w ramach 4. Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego
"Turcja – czy Św. Mikołaj lubił tulipany?" – pokaz slajdów w kinie Luna
Otwarcie wystawy WORLD PRESS PHOTO '16 w Toruniu
"Gaudi – Sagrada Familia" – pokaz slajdów
Wernisaż wystawy Borysa Makarego – "Niewidzialne dialogi"
Magia Nepalu na czarno-białych zdjęciach Wojtka Moskwy – spotkanie z autorem
Monika Stolarska i Bartek Warzecha zwycięzcami II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej
"Afrykańskie M and M" – pokaz slajdów w kinie Luna
30 lat systemu Canon EOS
100 lat istnienia firmy Nikon
Nowe aparaty kompaktowe Canon z serii PowerShot i IXUS
Canon PowerShot G9 X Mark II – smukły i stylowy

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.413s.