Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  DNP DS820 – drukarka termosublimacyjna A4 do panoram


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Już w 1965 roku Canon zaprezentował lustrzankę małoobrazkową (model Pellix) ze stałym, półprzepuszczalnym lustrem?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

DNP DS820 – drukarka termosublimacyjna A4 do panoram
Dodał: Przemysław Imieliński 17.01.2017
Nowy model DNP DS820 to pierwsza termosublimacyjna drukarka fotograficzna A4 z możliwością drukowania zdjęć panoramicznych.


DNP DS820 to nowa fotograficzna drukarka termosublimacyjna A4 znanego japońskiego producenta urządzeń termosublimacyjnych DNP (Dai Nippon Printing). Nowa drukarka jest bezpośrednim następcą modelu DNP DS80. DS820 wyposażono w nowy typ głowicy o zwiększonej trwałości. Nowa głowica pozwala na uzyskanie niezwykłego, jeszcze gładszego połysku drukowanych zdjęć, które wyglądają zupełnie jak błyszczące odbitki z minilaba fotograficznego. Dzięki zastosowaniu specjalnej funkcji przewijania papieru i folii oraz nowego oprogramowania SDK, DNP DS820 umożliwia drukowanie zdjęć panoramicznych w maksymalnym formacie 203 x 813 mm lub 210 x 789 mm.

Drukarka DNP DS820


DNP DS820 może drukować na dwóch nowych rodzajach papieru – Digital i Pure Premium Digital, umożliwiając uzyskanie jeszcze wyższej jakości drukowanych zdjęć, teraz także w standardowym formacie A4 (210 x 297 mm). Niezwykle płynną gradację półtonów, możliwą do uzyskania na nowych papierach, docenią szczególnie profesjonalni fotografowie pracujący w atelier, obsługujący imprezy, ślubnej czy wykonujący portrety okolicznościowe w terenie.

Drukarka DNP DS820 – nowe możliwości:
Możliwość używania dwóch rodzajach nośników w jednym modelu drukarki. Najwyższą jakość zapewnią media Pure Premium Digital. Do standardowych wydruków sprawdzą się nośniki Digital.
Papier Pure Premium Digital zapewnia doskonałe wydruki o wyższej gęstości czerni. Z nowym typem barwnika zawartego w taśmie barwiącej i optymalizacji kontroli energii druku drukarki, DS820 zapewnia maksymalną gęstość czerni. Dzięki temu wydruki cechuje wyższe nasycenie kolorów i szersza dynamika tonalna.
Tryb High Density, z możliwością korzystania z druku w wysokiej gęstości, zapewnia na papierach Pure Premium Digital maksymalną gęstość czerni na poziomie 2.4.
DS820 może drukować teraz zdjęcia w formacie A4 i zdjęcia panoramiczne. Nowe papiery umożliwiają druk w formatach 8 x 10 cali (203 x 254 mm), 8 x 12 cali (203 x 305 mm), A4 (210 x 297 mm). Nowa drukarka posiada funkcję Multi-Print umożliwiającą uzyskanie wielu formatów wydruku z jednego formatu papieru. Firma DNP rozwinęła nowy Software Development Kit (SDK). Dzięki temu DS820 może drukować panoramiczne odbitki o długości nawet do 32 cali (813 mm). Rozmiar wydruku panoramicznego na papierze 8 x 12 cali (203 x 305 mm) może wynosić nawet 8x32 cali (203 x 813 mm) lub 210 x 789 mm przy użyciu papieru A4. W rezultacie DS820 może być wykorzystana w szerszym spektrum zastosowań, takich jak panoramy czy zdjęcia grupowe.
Drukarka umożliwia druk z nowymi wykończeniami powierzchni – Luster (półbłyszczący) i Fine matte (gładki matowy). Delikatna tekstura powierzchni daje niesamowite efekty, niespotykane dotychczas w druku termosublimacyjnym.
• W porównaniu do poprzedniego modelu DS80, w nowej drukarce DS820 została znacznie poprawiona wydajność drukowania z 86 do 125 odbitek na godzinę. To również większa trwałość głowicy termicznej i mniejsze zużycie energii.

Drukarka dostępna jest w sprzedaży w Polsce od stycznia 2017 w ofercie polskiego dystrybutora DNP – firmy Medikon Polska Sp. z.o.o. w cenie 4999 zł netto.

Cena: 4999 zł
Więcej informacji: sklep.medikon.pl

Zobacz także:
Rotolight ANOVA PRO – lampa światła ciągłego z błyskiem HSS
Konkurs "Charakterystyczny Portret" w ramach 4. Jurajskiego Festiwalu Fotograficznego
"Turcja – czy Św. Mikołaj lubił tulipany?" – pokaz slajdów w kinie Luna
Muzeum Górnośląskie udostępniło przedwojenne zdjęcia śląskich świątyń
Otwarcie wystawy WORLD PRESS PHOTO '16 w Toruniu
"Gaudi – Sagrada Familia" – pokaz slajdów
Wernisaż wystawy Borysa Makarego – "Niewidzialne dialogi"
Magia Nepalu na czarno-białych zdjęciach Wojtka Moskwy – spotkanie z autorem
Monika Stolarska i Bartek Warzecha zwycięzcami II edycji Konkursu Fotografii Teatralnej
30 lat systemu Canon EOS
100 lat istnienia firmy Nikon
Nowe aparaty kompaktowe Canon z serii PowerShot i IXUS

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 0.724s.