Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Wydarzenia  >  Opera w technologii 4K


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Dla potrzeb misji wahadłowca Discovery (STS-48) powstała specjalna, cyfrowa wersja analogowego Nikona F4?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Opera w technologii 4K
Dodał: Błażej Organisty 15.09.2015
Po testach technologii 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiczny) w czasie meczu Juventusu z Lazio w finale Pucharu Włoch w 2015 r. firmy Sony i DBW Communication postanowiły po raz pierwszy utrwalić w taki sam sposób spektakl operowy. Arcydzieło Gioacchina Rossiniego, opera komiczna „Cyrulik sewilski”, została pierwszym przedstawieniem operowym sfilmowanym w technologii 4K HDR.


Spektakl miał premierę w lipcu bieżącego roku na scenie historycznego Teatro Regio w Turynie – jednego z najważniejszych na świecie i największych we Włoszech teatrów operowych. Do nagrywania użyto kamer PMW-F55 firmy Sony rozmieszczonych w ośmiu punktach i wyposażonych w stałoogniskowe obiektywy 4K – takie same, jakich używał Jacques Audiard w swoim najnowszym filmie „Dheepan”, uhonorowanym Złotą Palmą na ostatnim festiwalu w Cannes.

Sony CA 4000


Firma DBW Communication zawsze stawia na najnowocześniejsze technologie audiowizualne. Potwierdzeniem tego jest niedawny zakup czterech nowych systemów kamerowych HDC-4300 firmy Sony z przetwornikami obrazu 4K złożonymi z trzech matryc typu 2/3". Dzięki temu DBW dysponuje obecnie łącznie 14 kamerami 4K, które mogą pracować w trybie produkcji na żywo dzięki adapterowi transmisji światłowodowej 4K CA-4000 oraz procesorowi pasma podstawowego BPU-4000. Firma zakupiła także dwa serwery Sony PWS-4400, będące flagowymi produktami z nowej generacji rozwiązań do produkcji na żywo w technologii 4K/HDR. Serwery umożliwiają nagrywanie obrazu w trybie HFR (dużej liczby klatek na sekundę) i HDR.

PMW F55


Technologia HDR reprodukuje szerszy zakres jasności, dzięki czemu zwiększa kontrast obrazu i poprawia wygląd wszystkich jego partii. Czarne, ukryte w cieniu fragmenty są wyraźniejsze, biel jaśniejsza, a kolory – bardziej naturalne. HDR pozwala więc widzom podziwiać żywsze barwy, dostrzegać więcej szczegółów i cieszyć się niespotykaną dotąd głębią oraz rozdzielczością obrazu. W przypadku opery technologia HDR umożliwia producentom wierne oddanie jej walorów estetycznych, w tym także oświetlenia, dekoracji czy kostiumów. Filmowanie spektaklu operowego w HDR oznacza, że widzowie mogą czuć się uczestnikami wydarzeń rozgrywających się na scenie. Firma Sony wprowadza obsługę materiałów HDR w całej gamie swoich produktów, aby zapewnić widzom bogatsze doświadczenia w odbiorze dowolnych treści.

SONY HDC4300


Nowa produkcja, którą stworzyliśmy we współpracy z RAI Com, przyniosła nam ogromną satysfakcję komentuje Stefano Rebechi, dyrektor generalny DBW Communication. – Po sfilmowaniu w HDR pierwszego wydarzenia, meczu finałowego Pucharu Włoch, produkcja „Cyrulika sewilskiego” była kolejnym pionierskim projektem naszej firmy.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Nowy napęd i karta pamięci od Sony
Sony PXW–FS5 – nowa kamera 4K
Nowy Sony Alfa 7S II
Sony ogłasza na targach IFA 2015 trzy nowe projektory do kina domowego
Sony Media Navigator: zarządzaj materiałami
Nikon, Canon, Sigma i Sony nagrodzone przez EISA
Sony umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe transmisje na żywo
Nowy obiektyw do aparatów Sony
Nowy Sony Bravia S85C
Telewizory Sony z aplikacją Android TV
Przechowuj zdjęcia na nowych dyskach Sony
Wypożyczalnia A7. Przetestuj aparat Sony!
Premiera kamery Sony SRG–120DU
Telewizory Sony Android już na polskim rynku
Aktualizacja oprogramowania aparatów Sony
Action Cam firmy Sony ukryta w welonie
Dziesięć nowości od Sony
Sony RX100 IV i RX10 II to nowe modele serii Cyber-shot RX
Sony alfa 7R II w przedsprzedaży

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 1.881s.