Poradnik kupującego ABC fotografii – kompozycja
Strona główna  >  Aktualności  >  Obiektywy i akcesoria  >  Sony umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe transmisje na żywo


Jeśli chcesz być na bieżąco z tym,
co dzieje się w świecie fotografii oraz otrzymywać informacje o nowych artykułach publikowanych w naszym serwisie, zapisz się do FOTOlettera.


Zapisz Wypisz

Porównywarka Porównywarka kompaktów Porównywarka kompaktów Porównywarka lustrzanek Porównywarka obiektywów
Czy wiesz, że ...
Film małoobrazkowy 36 x 24 mm ma wymiary identyczne z taśmą filmową 35 mm?
Polecamy

Patagonia 2012

FotoGeA.com O fotografowaniu i podróşach

Akademia Fotoreportażu

FotoIndex

Chronoskron

Foto moon pl
 
Kurs Fotografii Warszawa

Sony umożliwia bezprzewodowe, strumieniowe transmisje na żywo
Dodał: Błażej Organisty 17.08.2015
Firma Sony poinformowała o wprowadzaniu nowej funkcji, która umożliwia reporterom i producentom wiadomości bezprzewodową, strumieniową transmisję obrazu na żywo bezpośrednio z filmującej kamery. Technologia bezprzewodowa firmy Sony pozwoli obecnie użytkownikom wybranych kamer XDCAM z serii PXW na strumieniową transmisję obrazu na żywo. Dzięki adapterom bezprzewodowym Sony z serii CBK z możliwości tej będą również mogli skorzystać posiadacze kamer wyposażonych w łącze SDI.


Reporterzy i producenci wiadomości zyskują możliwość bezprzewodowej, strumieniowej transmisji materiału filmowego na żywo za pośrednictwem solidnego łącza dostosowanego do wymagań produkcji telewizyjnej.

Adaptery bezprzewodowe i kamery firmy Sony pozwolą na strumieniową transmisję bezpośrednio do studia lub do mobilnego systemu produkcyjnego. Przesyłanie materiału do sieciowej stacji odbiorczej PWS-100RX1 firmy Sony będzie możliwe praktycznie z każdego miejsca za pośrednictwem łączy 3G, 4G, LTE lub Wi-Fi.

Fundamentem całego rozwiązania do strumieniowej transmisji jest technologia QoS (Quality of Service) firmy Sony, gwarantująca odpowiednią jakość przesyłania danych. Zapobiega ona utracie pakietów w transmisji strumieniowej, a tym samym chroni przed zatrzymywaniem się obrazu, obniżeniem jego jakości oraz przerwami w dźwięku.

Sony Adapter


Nowe rozwiązanie umożliwi ponadto ciągłe, automatyczne przesyłanie materiału bezpośrednio do serwisów chmurowych, takich jak „Ci” firmy Sony. Pełna automatyzacja tego procesu pozwoli kamerzystom w prosty sposób tworzyć zapasową kopię całego materiału w chmurze. Dzięki oferowanemu przez Sony pakietowi narzędziowemu Catalyst materiał można sprawdzić, przygotować i przekodować bezpośrednio z kamery, zanim jeszcze trafi on do montażu.
Wprowadzenie nowej technologii na rynek poprzedziły konsultacje z operatorami kamer reporterskich oraz kilkoma stacjami telewizyjnymi, między innymi ITV News. W ramach tego procesu przeprowadzono już pierwsze udane próby ze zmodernizowanymi adapterami CBK-WA100.

PWS-100RX1


Nasza współpraca ze stacjami telewizyjnymi i operatorami kamer zaowocowała rozwiązaniem uwzględniającym problemy, jakie napotykają dziś ekipy reporterskiemówi Lucie Wendremaire, menedżer ds. marketingu produktu w Sony Professional Europe. – Nowo wprowadzona przez nas funkcja strumieniowej transmisji na żywo pomaga maksymalnie usprawnić pracę reporterów oraz twórców wiadomości i uwalnia ich od posługiwania się niewygodnym sprzętem. Dzięki tej technologii operator-reporter może bez niczyjej pomocy rejestrować rozgrywające się wydarzenia i w ciągu zaledwie 1,5 sekundy dostarczać materiał gotowy do emisji.

Kamera XDCAM


Odbiór sygnału transmitowanego na żywo zapewnią sieciowe stacje odbiorcze PWS-100RX1, które można z łatwością zainstalować w studiu lub mobilnym systemie produkcyjnym i równie łatwo przygotować do pracy. Zalecana cena tych urządzeń wynosi 6000 euro, a adapterów bezprzewodowych Sony CBK-WA100 i CBK-WA101 – 1000 euro. W funkcję strumieniowej transmisji na żywo będą też odtąd wyposażone najnowsze kamery XDCAM firmy Sony: PXW-X180, PXW-X200 i PXW-X500.

Strona producenta: www.sony.pl

Zobacz także:
Nowy obiektyw do aparatów Sony
Nowy Sony Bravia S85C
Telewizory Sony z aplikacją Android TV
Sony na targach IBC 2015
Przechowuj zdjęcia na nowych dyskach Sony
Wypożyczalnia A7. Przetestuj aparat Sony!
Premiera kamery Sony SRG–120DU
Telewizory Sony Android już na polskim rynku
Aktualizacja oprogramowania aparatów Sony
Action Cam firmy Sony ukryta w welonie
Dziesięć nowości od Sony
Sony RX100 IV i RX10 II to nowe modele serii Cyber-shot RX
Sony alfa 7R II w przedsprzedaży
Sony wprowadzi na rynek cztery nowe projektory
Podążaj za najnowszą kamerą Sony Action Cam 4K w podróży przez świat kolorów i… karteczek
Sony HXR-NX100 – niedroga, lekka kamera profesjonalna
Zgłoś prace do Sony World Photography Awards 2016
Można zamawiać kompaktowy aparat Sony HX90V
Premierowe systemy projekcyjne Sony 4K

Powrót do listy aktualności
Konkurs  Konkurs
Nocą wszystko wygląda inaczej

Pod osłoną nocy świat wygląda inaczej. Przenikają go miejskie światła, iluminacje budynków i głębia czerni. Fotografowanie przy słabym oświetleniu nie należy do najłatwiejszych, ale może przynieść fantastyczne, oryginalne efekty i wiele radości. Zabierzcie aparaty na nocną wyprawę i pokażcie, co uda Wam się uchwycić!
Nocą wszystko wygląda inaczej
 
Ostatnio dodane zdjęcie:
[30.11.2018]
Autor:
Ilona Idzikowska
 
Dodaj swoje zdjęcie
Przejdź do galerii
Poprzednie konkursy
Nagrody w konkursie

 


AKTUALNOŚCI | SPRZĘT | EDYCJA OBRAZU | TEORIA | PRAKTYKA | SZTUKA
Mapa serwisu mapa serwisu Reklama reklama Kontakt kontakt
Czas generacji: 2.067s.